علی سرتیپی
علی سرتیپی تهیه کننده سینما روز گذشته مهمان علی ضیاء در برنامه فرمول یک شد و درباره دستمزدهای عجیب بازیگران ، گران ترین بازیگر سینما و انتخاب بازیگر در مهمانی ها صحبت کرد.

گفتگویی متفاوت با علی سرتیپی در فرمول یک

برنامه فرمول یک با اجرای علی ضیاء روز گذشته حوالی ساعت 17:30 روی آنتن شبکه یک سیما رفت. علی ضیاء در برنامه روز گذشته فرمول یک میزبان علی سرتیپی تهیه کننده سینما بود که با حضور در این برنامه درباره مافیا در سینما ، انتخاب بازیگران ، دستمزد و گران ترین بازیگر سینمای ایران صحبت کرد.

واکنش علی سرتیپی به دستمزد یک میلیاردی بازیگران در فرمول یک

علی ضیاء مجری برنامه فرمول یک گفتگو با علی سرتیپی را با این صحبت آغاز کرد که از شما میتوان به عنوان مقتدرترین تهیه کننده سینما نام برد، آیا عدد و رقم هایی که مردم از سینما میشنوند صحت دارد؟ شما به عنوان تهیه کننده آدم پولداری هستید؟

علی سرتیپی در پاسخ به اولین سوال مجری فرمول یک گفت :وضع مالی من خداروشکر خوب است اما نه آنقدرها که گفته میشود. امسال درآمد کل سینمای ایران تا آذرماه 200 میلیارد بود و امیدواریم تا پایان سال به 240 میلیارد برسد و این در مقایسه با 9 سال گذشته واقعا فروش قابل توجهی بوده است.

علی سرتیپی

علی سرتیپی در برنامه فرمول یک

علی ضیاء درباره دستمزد یک میلیاردی بازیگران گفت :ما شنیده ایم که برخی از بازیگران برای یک فیلم یک میلیارد میگیرند آیا این موضوع صحت دارد که علی سرتیپی گفت :حتما داریم ولی نه به این شکل که یک میلیارد نقدا به آن بازیگر داده شود . از سالها قبل بازیگران در سرمایه فیلم شریک میشوند و آن سرمایه به همراه دستمزدشان به آنها پرداخت میشود و این مبالغ شنیده میشود.

فروش فیلم براساس بازیگران سرشناس

علی ضیاء درباره فروش فیلم ها با حضور بازیگران سرشناسی چون رضا عطاران و محمدرضا گلزار پرسید که گفت :حضور این بازیگران در کنار معیارهای دیگر باعث فروش موفق فیلم میشود ، مثلا رضا عطاران آدم گزینشی است و هرکاری را قبول نمیکند البته بماند که در میان کارهایش بعضی از نقش ها را هم براساس دل خودش انتخاب میکند .

علی سرتیپی ادامه داد :در واقع فروش فیلم به بازیگر ،فیلمنامه ، کارگردان و ... بستگی دارد.

علی سرتیپی

علی سرتیپی تهیه کننده سینما

مجری برنامه فرمول یک از حضور گسترده علی سرتیپی در دنیای سینما و رسیدن مافیای سینما به او پرسید که با صراحت گفت :من از سال 64 در سینما کار میکنم و هرکاری در سینما انجام داده ام ، اگر زحمت 30 ساله من و گستردگی حضورم در بخش های مختلف به مافیا بودن تلقی میشود اشکالی ندارد ، من با کارگردان های مطرحی کار کرده ام و میتوانم بگویم همه فیلم های مرحوم کیارستمی را من اکران کردم و همیشه سعی کرده ام فیلم های غیر استاندارد نسازم.

انتخاب بازیگر در مهمانی ها و گران ترین بازیگر سینما

علی سرتیپی درباره ماجرای انتخاب بازیگران در سینما گفت :من اصلا این موضوع را تایید نمیکنم و به نظرم اصلا به ریسکش نمی ارزد و من اصلا اهل مهمانی رفتن نیستم و مگر میشود که در مهمانی بازیگر انتخاب کرد.

علی سرتیپی

علی سرتیپی و رضا عطاران بازیگر سینما

تهیه کننده سرشناس سینما در بخش پایانی صحبت هایش در پاسخ به سوال علی ضیاء درباره گران ترین بازیگر سینما گفت :آقای عطاران به نظرم یکی از دوست داشتنی ترین آدم های دنیاست ، محمدرضا گلزار و حمید فرخ نژاد هم جزو بازیگران خوبی هستند که به طبع دستمزدشان هم زیاد است.

ناگفته های علی سرتیپی از دستمزد بازیگران در برنامه فرمول یک

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / م.ف
وبگردی