عمل لیزیک چشم
اختلاف شماره دو چشم کودک در مواقعی که بسیار زیاد باشد، به طوری که تجویز عینک برای وی با مشکلاتی همراه باشد، در صورت واجد شرایط بودن کودک برای عمل لیزیک چشم، پزشک به این امر ناچار خواهد بود.

عمل لیزیک چشم برای چه کودکانی ضرورت دارد

عمل لیزیک چشم یک شکل از جراحی لیزر است که قادر است طیف وسیعی از نزدیک بینی و آستیگماتیسم و دوربینی را اصلاح کند. در این فرم، عمل بهبود دید سریع بوده و ناراحتی‏های پس از عمل کمتر است.

یک فوق تخصص قرنیه گفت:اگرچه عمل لیزیک چشم معمولا در شرایط و سنین خاصی در بزرگسالی انجام می شود، اما گاهی اوقات، ضروری است که این عمل جراحی در سنین کودکی انجام شود.
به طور کلی عمل لیزیک چشم به منظور رفع عیوب انکساری در زیر 20 سالگی، یعنی تا زمانی که شماره چشم فرد ثابت نشده باشد، انجام نمی شود، اما زمانی انجام لیزیک چشم در کودک ضروری است که کودک به «آنیزومتروپی» یا ناهمگونی شماره چشم ها مبتلا باشد.

عمل لیزینک چشم

 شرایط انجام لیزیک چشم برای کودکان 

این چشم پزشک تصریح کرد:اختلاف شماره دو چشم کودک در مواقعی که بسیار زیاد باشد، به طوری که تجویز عینک برای وی با مشکلاتی همراه باشد، در صورت واجد شرایط بودن کودک برای عمل لیزیک ، پزشک به این امر ناچار خواهد بود.
این فوق تخصص قرنیه افزود:از آنجایی که عمل لیزیک بدون بیهوشی انجام می شود، در همه سنین امکان این عمل وجود ندارد و کودک باید در سنی باشد که بتواند با پزشک همکاری لازم را به عمل آورد.
به گفته این استاد دانشگاه تهران، در زمان انجام لیزیک چشم، کودک باید چشمان خود را باز نگه داشته و به نقطه ای خیره شود، در غیر این صورت تا رسیدن به سن همکاری کودک، لیزیک به تاخیر خواهد افتاد.

چه زمانی عمل لیزیک چشم در کودکان ضروری است

4.111
این مطلب مفید بود ؟92
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامت نیوز-/ ر
وبگردی