عوارض تاتو
امروزه خیلی از افراد به تاتو کردن بدنشان علاقمند شدند در صورتی که خالکوبی و تاتو می تواند منجر به بروز عوارض خطرناکی شود.

عوارض تاتو و عواقب جدی که بعد از خالکوبی کردن در کمین است

هرکسی زیبایی را دوست دارد ولی گاهی اوقات این زیبایی به قیمت مشکلات پوستی و عوارض خطرناکی چون هپاتیت و ایدز تمام می شود. به نظر می رسد که هر سال و دهه مد خودش را دارد. برای مثال، در دهه 70 کفش های صاف و شلوارهای گشاد و خیلی بلند مد بود.

دهه 80 و 90 هم مدهای خودشان را داشتند. در این قرن، به سختی یک زن سیاه پوست بدون بافت و یا کلاه گیس پیدا می شود. و چیزی که به نظر می رسد بزرگ ترین جنون در نیم کره غربی در دهه گذشته، خال کوبی است.

به نظر می رسد که سرعت خالکوبی در تمام مدت در حال افزایش بوده است. اما قبل از اینکه خال کوبی بکنید، مطمئن شوید که می دانید چه چیزی از آن می خواهید و مطمئن باشید که خال کوبی درستی را انجام می دهید.

مضرات خالکوبی

عوارض تاتوی بدن و دانستنی های آن

چگونه متخصصان خالکوبی این کار را انجام می دهند؟

خال کوبی، یک طراحی دائمی است که روی پوست شما ایجاد می شود و رنگدانه ها در لایه فوقانی پوست قرار داده می شوند. به طور معمول، هنرمند خال کوبی زن از یک ماشین دستی استفاده می کند که خیلی شبیه یک ماشین خیاطی عمل می کند، با یک یا چند سوزن که به طور مکرر پوست را سوراخ می کند، قطره های کوچک جوهر به این سوراخ ها وارد می شوند.

این فرآیند که بدون هیچ داروی بی هوشی انجام می شود، باعث ایجاد مقدار کمی خون و آسیب می شود.

خالکوبی زدن

عوارض تاتو و نحوه انجام آن

با ریسک ها و عوارض مختلف تاتو روی بدن آشنا شوید:

همانطور که پیش از این هم در بخش سلامت نمناک گفته شد مهم است به یاد داشته باشید که خالکوبی پوست را سوراخ می کند و به پوست رخنه می کند، واقعیتی که به خودی خود مفاهیم پزشکی قانونی دارد.

اما این یک مساله بزرگ است که ربطی به این بحث ندارد و من نخواهم توانست وارد آن شوم اما به این معنی است که عفونت های پوستی و پیچیدگی های دیگر ممکن است بوجود بیاید.

خط تاتو

عوارضی که تاتو برای بدن ایجاد می کند

تاتو چه عوارضی دارد؟

واکنش های آلرژیکی:

رنگ های تتو - به ویژه رنگ های قرمز، سبز، زرد و آبی - می توانند باعث واکنش های آلرژیکی پوستی مانند خارش پوست در محل خالکوبی شوند. این می تواند حتی سال ها بعد از اینکه شما خالکوبی کردید هم رخ دهد.

عفونت های پوستی:

علائم عفونت مانند قرمزی، ورم، درد و ترشح چرک پس از خال کوبی می تواند رخ دهد. تجهیزات خال کوبی و سوزن های استرلیزه نشده می توانند بیماری های عفونی مانند هپاتیت B و هپاتیت c را انتقال دهند.

به همین دلیل است که انجمن آمریکایی گفته است برای انتقال خون باید یک سال از زدن خال کوبی وقفه بیفتد. مهم است دقت کنید که تمام تجهیزات خال کوبی قبل از استفاده تمیز و استریل باشند.

فردی که خال کوبی را دریافت می کند، باید حتماً در طول هفته اول به درستی از ناحیه خال کوبی شده مراقبت کند، یا پس از تزریق رنگدانه های پوستی.

عفونت تاتو

عوارض و عفونت های ناشی از تاتو

عوارض تاتو و مشکلات آن

مشکلات پوستی دیگر:

گاهی اوقات برامدگی هایی به نام گرانولومس در اطراف جوهر خال کوبی شکل می گیرد. هم چنین انجام خال کوبی می تواند منجر به کلویید شود. اگر قبل از کندن زخم و یا ایجاد ضایعه پوستی کلویید داشتید، خال کوبی نکنید.

بیماری های مربوط به خون:

اگر تجهیزات مورد استفاده برای خال کوبی شما آلوده به خون آلوده باشد، می توانید بیماری های مختلف خونی از جمله کزاز، هپاتیت B و هپاتیت C بگیرید و احتمال انتقال اچ آی وی نیز وجود دارد.

زمانی که برنامه های شرکت های بیمه بر روی پرسش نامه خود می پرسند که آیا روی بدنتان خالکوبی دارید یا خیر، به نظر شما آن ها به چه چیزی فکر می کنند؟ درباره اش فکر کنید.

بیماری خونی

عوارض تاتو برای خون و تهدید ویروس ها

عوارض و پیامدهای احتمالی تاتو کردن

مشکلات ناشی از MRI:

در این موقعیت، خالکوبی یا آرایش های دائمی ممکن است باعث ورم یا سوزش در نواحی ایجاد شده در حین معاینات MRI شود.

گاهی اوقات رنگدانه های تاتو می توانند با کیفیت تصویر تداخل پیدا کنند، مانند زمانی که فردی که خط چشم دایمی دارد و MRI از چشم دارد. بعضی قسمت های خال کوبی ممکن است در واقع باعث سوختن پوست شوند.

اگر واکنش آلرژیکی به جوهر خال کوبی روی دهد و یا باعث ایجاد عفونت یا دیگر مشکلات پوستی در نزدیکی یک خال کوبی شود، ممکن است به درمان دارویی و یا دیگر درمان ها نیاز داشته باشید.

ام آر آی

عوارض تاتو در زمان استفاده از ام آر آی

عوارض و مضراتی که تاتو برای سلامتی دارد

آماده باشید:

قبل از اینکه خال کوبی کنید، مطمئن شوید که واقعاً می خواهید چه هنری را روی بدن خود انجام دهید. مطمئن یا نگران هستید که ممکن است روزی از آن پشیمان شوید؟ پس زمان بیشتری برای فکر کردن به آن به خود بدهید. تحت فشار قرار نگیرید، و در اثر الکل یا مواد مخدر خالکوبی نکنید.

اگر تصمیم دارید که جلوتر بروید، محل خال کوبی را به دقت انتخاب کنید. آیا می خواهید آن معلوم باشد یا در زیر لباس مخفی اش کنید؟ همچنین به خاطر داشته باشید که افزایش وزن ممکن است خالکوبی را تحریف کرده و یا ظاهر آن را تحت تاثیر قرار دهد.

آمادگی برای تاتو

عوارض تاتویی که خیلی از طرح آن مطمئن نیستید

عوارض خطرناکی که با تاتو کردن بوجود می آید

اصرار بر ایمنی آن:

برای اینکه مطمئن شوید که خال کوبی شما به طور ایمن انجام می شود، به این سوالات پاسخ دهید:

تاتوکار چه کسی است؟ سعی نکنید خودتان خالکوبی کنید و یا یکی از دوستان نابلدتان این کار را انجام دهد .به یک مرکز معروف بروید که فقط کارمندانش کارشان را خوب بلدند.

آیا تاتوکار از دستکش استفاده می کند؟ او باید دست هایش را بشوید و یک جفت دستکش محافظ بپوشد.

آیا تاتوکار از تجهیزات مناسبی استفاده می کند؟ دقت کنید که او سوزن را دور می اندازد و قبل از اینکه برای شما را شروع کند، آن را از بسته های مهر و موم شده برمی دارد. هر گونه رنگ، سینی و یا ظروف باید نو باشند.

نکات تاتو

تاتو کردن چه عوارض و خطری برای سلامتی دارد؟

آیا تاتوکار وسایلش را استرلیزه می کند؟

دقت کنید که تاتوکار از دستگاه ضدعفونی کننده حرارتی (اتوکلاو) استفاده می کند تا تمام تجهیزات را استرلیزه کند. ابزار و لوازمی که نمی توانند توسط اتوکلاو اسنرلیزه شوند، مانند میزها و سینک باید با استفاده از داروهای ضد عفونی کننده تجاری و یا محلول سفید کننده ضدعفونی شوند.

عوارض تاتو و مراقبت از خالکوبی تان:

این به نوع و میزان خال کوبی شما بستگی دارد. با این حال معمولاً شما باید این کارها را انجام دهید:

بعد از 24 ساعت بانداژ را بردارید. یک کرم یا پماد ضد باکتری به تاتو خود بمالید.

پوست خال کوبی شده را تمیز نگه دارید.

از صابون ساده و آب استفاده کنید.

در هنگام دوش گرفتن، از جریان مستقیم آب بر روی پوست خال کوبی شده اجتناب کنید. - پوستتان را نمالید.

از مرطوب کننده استفاده کنید.

محافظت از تاتو

مهم ترین عوارض تاتو کردن

عوارض تاتو و نکات مراقبتی از خالکوبی

چند بار در روز از یک مرطوب کننده ملایم برای این منطقه استفاده کنید.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید. حداقل برای چند هفته از آفتاب دور بمانید.

از شنا کردن پرهیز کنید.

از استخرها، تشت آب گرم، رودخانه ها، دریاچه ها و دیگر جاهای آبی دور بمانید.

لباس را به دقت انتخاب کنید.

چیزی که ممکن است به خالکوبی بچسبد را نپوشید.

بعد از تاتو

عوارض و نحوه مراقبت از تاتو

عوارض تاتو و نحوه نگهداری از خالکوبی تازه 

بیش از 2 هفته درمان و التیامش طول می کشد.

هیچ جای زخمی را نکنید، این کار خطر عفونت را افزایش می دهد و می تواند به طراحی آسیب بزند.

مخفی کردن سرطان پوست:

خطر دیگر خالکوبی این است که می تواند علائم احتمالی سرطان پوست یا بیماری های پوستی دیگر را مخفی کند. این ها شامل تشخیص خال های قرمز, جوش ها و نشانه های دیگری هستند که ممکن است با یک مشکل پوستی مرتبط باشند که می تواند ناشناخته باقی بماند.

نکات خالکوبی

عوارض وحشتناک تاتو و خالکوبی بدن

آیا جوهر خال کوبی ایمن است؟

جوهر خال کوبی بسیار مطمعن است. با این حال, این احتمال وجود دارد که به رنگ های خاصی, به خصوص رنگدانه های روشن تر, حساس باشید.

اداره مبارزه با مواد غذایی و دارو (fda) استانداردهای سختگیرانه ای در مورد استفاده از جوهرهای برچسب دار برای جلوگیری از آلودگی وضع کرده, اما اگر چنین اقداماتی انجام نشود ممکن است آسیب پذیرند. از مغازه دار یا تتوکارتان خود بپرسید آیا جوهرش کاملاً استریل است تا خطر شما را کاهش دهد یا خیر.

مساله دیگری هم درباره مولفه های رنگدانه های تاتو وجود دارد.

یک مطالعه جامع در مورد بزرگسالان دانمارکی, نشانه هایی از نیکل, سرب,چ را نشان داده که دیگر عوامل ایجاد کننده سرطان هستند.

همچنین براساس fda برخی جوهرها حاوی مواد شیمیایی مشابه رنگ اتومبیل و جوهر چاپگر هستند.

برای مشخص کردن ریسک های کلی برای افرادی که می خواهند خالکوبی کنند, آزمون های بیشتری لازم است.

ایمنی تاتو

عوارض و مضرات خالکوبی و تاتو کردن بدن

عوارض تاتو و هشدارها:

یکی از بهترین راه ها برای کاهش خطرات خالکوبی, انجام تاتوهای کم است.

زمانی که تصمیم گرفتید که می خواهید خال کوبی کنید, تاتوکار مناسبی را پیدا کنید.

 

عوارض خطرناکی خالکوبی و تاتو کردن + نکات بهداشتی بعد تاتو

4.2243
این مطلب مفید بود ؟20637
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : healthline / dominicanewsonline / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
برچسب : تاتو
وبگردی