دوش گرفتن

مضرات دوش گرفتن زیاد برای مو

کد مطلب : 43400زمان مطالعه : 2 دقیقه
برخی از افراد فکر میکنند زیاد دوش گرفتن برای پوست و مو خوب است اما بر خلاف تصورات دوش گرفتن بیش از حد به پوست و مو آسیب میزند.

عوارض دوش گرفتن زیاد

وقتی کسی می گوید هر روز حمام نمی کند شاید به نظر خیلی ها عجیب بیاید، اما آیا واقعا لازم است هر روز دوش بگیریم؟ بررسی های علمی نشان داده که روزانه حمام کردن، آن طور هم که فکر می کنیم کار درستی نیست.

نتایج تحقیقات دانشمندان نشان داده است که دوش گرفتن بیش از حد می تواند به مو آسیب وارد کند. بر اساس گزارش helthdailynews، تحقیقات دانشمندان مرکز ژنتیک دانشگاه یوتا در آمریکا حاکی از این است که دوش گرفتن زیاد نه تنها برای موی انسان مفید نیست بلکه می تواند به مو آسیب وارد کند.

دوش گرفتن بیش از حد

دوش گرفتن زیاد با موها چه میکند؟


نتایج تحقیقات این مرکز علوم ژنتیک حاکی است دوش گرفتن بیش ازحد می تواند به همه باکتری ها، ویروس ها و دیگر میکروب ها که در داخل و روی پوست زندگی می کنند، آسیب وارد کند.

طبق این گزارش، «ریزاندامگان همزیست» برای بهداشت و سلامتی انسان ضروری هستند و نتایج این تحقیقات نشان می دهد که "ایجاد اختلال در اکوسیستم «ریزاندامگان همزیست» می تواند موجب ایجاد بیماری شود"؛ در نتیجه سیستم ایمنی بدن سیستم گوارشی و قلب ممکن است آسیب ببیند.

بررسی روی ساکنان روستای «یانومامی» در آمازون نشان داد افرادی که در آنجا زندگی می کنند، میکروب های زیادتری روی پوست خود دارند؛ آن ها همچنین گسترده ترین عملکرد باکتریایی و ژنتیکی که تاکنون در انسان گزارش شده دارند.

در نهایت نتایج این تحقیقات نشان داد که دوش گرفتن و شامپو زدن موها بر گوناگونی «ریزاندامگان همزیست» تأثیر می گذارد اما چیزی که در این تحقیقات مشخص نشد این بود که چند وقت به چند وقت باید دوش گرفت.

مضرات دوش گرفتن زیاد برای مو

2.348
این مطلب مفید بود ؟2226
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از تسنیم -/ح
وبگردی