ساعات کاری
تحقیقی جدید محققان نشان می دهد که ساعات کاری طولانی مدت، موجب افزایش ریسک بروز بیماری های قلبی می شود.

افرادی که ساعات کاری طولانی دارند بخوانند

ساعات کاری طولانی در سلامتی، آسایش و روحیه ی افراد اثرات منفی دارد. آسیب دیدگی و تصادفات ، خستگی و مشکلات در خواب ،ایجاد مشکلات عضلانی و استخوانی و بیماری های قلب و عروق از عوارض این نوع کارکردن است.

متخصصان قلب و عروق در یک مطالعه جدید تاکید کردند که ساعات کاری زیاد در هفته خطر بروز مشکلات قلبی را تشدید می کند.

ساعات کاری

عوارض ساعت کاری طولانی

بر اساس این مطالعه که در مقیاسی بزرگتر از گذشته انجام گرفته، محیط های کاری که فرهنگ معمول در آنها ساعات کاری زیاد در طول روز است نه تنها بر زندگی اجتماعی کارمندان تاثیر سوء دارد بلکه سلامت قلب آنها را نیز تهدید می کند.
در این مطالعه آشکار شد کارمندانی که در هفته بیش از 55 ساعت کار می کنند در مقایسه با آنهایی که بین زمان کار و زندگی تعادل برقرار کرده اند 40 درصد بیشتر در معرض ابتلا به شایعترین نوع آریتمی قلبی موسوم به "فیبریلاسیون دهلیزی" هستند.
این یافته حاصل مطالعات متخصصان دپارتمان اپیدمیولوژی در کالج دانشگاه لندن روی الگوهای شغلی 85 هزار و 494 زن و مرد عمدتا میانسال از کشورهای انگلیس، دانمارک، سوئد و فنلاند است.

اثرات منفی ساعات کاری زیاد بر سلامت بدن

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا-/ ر
برچسب : سلامت بدن
وبگردی