عوارض کفش پاشنه بلند
برای حفظ سلامت پاها باید از کفش های استاندارد و مناسب استفاده کنید و از پوشیدن کفش های پاشنه بلند به دلیل عوارض و اثرات مخربی که بر پاها می گذارد اجتناب کنید.

عوارض و دردهایی حاصله از پوشیدن انواع کفش های غیراستاندارد

هنگام خرید کفش دقت کنید زیرا کفش تاثیراتی در سلامتی دارد , کفش های پاشنه بلند مضر هستند و میتوانند ایجاد کمردرد و زانو درد کنند .جراحان کف و قوزک پا به کفش های پاشنه بلند، کفش بد می گویند. به خاطر افزایش محبوبیت خرید آنلاین, وسوسه بیشتری برای خرید و پوشیدن کفش هایی وجود دارد که مد روز هستند, اما ممکن است مناسب نباشند.

در متن زیر و در بخش دیگری از سلامت نمناک با موضوع عوارض کفش پاشنه بلند مشکلات عمومی مربوط به فرسایش پا با کفش های اشتباهی وجود دارد.

عوارض کفش پاشنه بلند

عوارض کفش پاشنه بلند و انواع کفش های نامناسب

بررسی عوارض انواع کفش های غیراستاندارد ؛ از پاشنه بلند تا بدون پاشنه

کفش های نوک تیز و تنگ:

به خصوص زنان بیشتر دوست دارند تا کفش هایی بخرند که بسیار کوچک و تنگ و نوک تیز باشد.این نوع کفش می تواند به ساق پا, قوزک پا و سایر ناهنجاری های انگشت پا مانند پنجه پا, پنجه پا, ناخن های پنجه که نیاز به جراحی دارند, منجر شود.

پاشنه بلند:

انجمن پزشکی می گوید پاشنه بلند می تواد باعث رگ به رگ شدن قوزک پا و درد مزمن در پاشنه ها, زانوها, کمر و شانه ها شوند. مطالعه حاضر نشان داد زنانی که به مدت دو سال, پنج بار در هفته کفش پاشنه بلند می پوشیدند, عضلات ساق پایی داشتند که 13% کوتاه تر است و تاندون های دردناکی دارند که سفت و محکم شده است.

خطرات کفش های پاشنه بلند

آسیب به سلامت پا با کفش های پاشنه بلند

کفش های پاشنه بلند می توانند به موارد زیر منجر شوند:

گره ای دردناک:

گره دردناک یا متورم پشت پاشنه. موقعیت غیر طبیعی پا بر روی پاشنه پا یا روی مفاصل انگشتان کوچک تر فشار وارد می کند و باعث ایجاد کرنش و درد پا می شود.

آسیب های ناشی از پیچ خوردگی مچ پا:

همه با پوشیدن کفش های پاشنه بلند خطر رگ به رگ شدن و پیچ خوردگی قوزک پا یا شکستگی قوزک پا را افزایش می دهند. پیچ خوردگی شدید ممکن است موجب پارگی رباط ها شود. خطر ابتلا به آرتروز زانو با رگ به رگ شدن مکرر و یا شکستگی قوزک پا افزایش می یابد.

هنگامی که به طور معمول بدون کفش ایستاده ایم، وزن بدن از طریق مفاصل و ستون فقرات از طریق محور ثابت به نام محور حمل بار عبور می کند.

این محور به طور چشمگیری در یک فرد با پاشنه های بلند تغییر می کند و وزن بدن از یک محور تغییر یافته عبور می کند و باعث می شود ستون فقرات به جلو خم شود تا مرکز ثقل را حفظ کند، در نتیجه باعث کمر درد و بدشکلی می شود. درد زیر پاشنه به خاطر بیماری که التهاب کف پا نامیده می شود، در زنان دارای کفش هایی با پاشنه های بلند رایج تر است.

دردهای پا

التهاب کف پا از عوارض کفش پاشنه بلند

عوارض انواع کفش های نامناسب

کفش های صاف و نازک:

استفاده از کفش هایی با پاشنه های نازک مانند راه رفتن بر روی مقوا است. بدون هیچ پشتیبانی قوسی پا، و این مانع از عملکرد بهینه پا می شود و می تواند منجر به مشکلات زانو، کفل و کمر شود. کف پای ضعیف نیز همراه با مشکل درد پاشنه به نام التهاب کف پا در ارتباط است.

دمپایی:

دمپایی ها حمایت بسیار کمیاز پا دارند. افراد مبتلا به دیابت نباید فلیپ فلاپ هایی داشته باشند، چون کاهش و خراش ساده می تواند منجر به مشکلات جدی شود. علاوه بر این، بسیاری از دمپایی ها هیچ پشتیبانی ندارند. آن ها هم خار پاشنه پا را بدتر می کنند.

عوارض کفش غیر استاندارد

عوارض پوشیدن دمپایی برای پاها

خطرات پوشیدن این کفش ها برای سلامت پا

کفش های مسطح:

کفش و گیوه ها پایه سفت و محکمی دارند که با پیاده روی از بین می رود. پیش از این هم در بخش سلامت نمناک گفتیم که پاهای شما در حال تلاش برای خم شدن در یک روش خاص است، اما کفش به خاطر این که سفت و سخت است، با شما مبارزه می کند. اگر پاشنه بسیار بالاتر از ناحیه پنجه باشد، کفش همچنین می تواند تمام مشکلات کفش های پاشنه بلندی را ایجاد کند.

کفش با اندازه اشتباه:

از هر 10 زن، 9 نفرشان کفشی دارند که بسیار کوچک هستند.عواقب آن همیشه فقط باعث درد، تاول ها، پینه، میخچه نمی شود، بلکه باعث مشکلات دیگری هم می شود. اصطکاک مداوم می تواند مفاصل را تحریک کند و به ورم مفاصل منجر شود.

 

دردهایی که حاصل پوشیدن کفش پاشنه بلند یا تخت هستند

4.322
این مطلب مفید بود ؟193
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : fortisescorts / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی