عوامل طلاق
همه زوج‌ها دارای اختلاف‌هایی هستند که باید به آن‌ها رسیدگی کنند؛ حل نکردن مشکلات و عدم صمیمت و نداشتن اطمینان از عواملی هستند که باعث طلاق می شوند.

عوامل طلاق و اختلاف‌هایی که همه زوج‌ها قبل از طلاق دارند

طلاق اتفاق ناخوشایندی است که باعث شکستن دل‌ها و تغییر در زندگی می‌شود و روی زندگی اطرافیان مانند:خانواده‌های طرفین، بچه ها، دوستان و آشنایان اثر منفی می‌گذارد. در دهه اخیر درصد طلاق به شدت بالا رفته، به طوری که در شهرهای بزرگ از هر سه ازدواج، یکی به طلاق منجر می‌شود.

همه زوجین قبل از طلاق اختلاف‌هایی با یکدیگر دارند که گاهی ممکن است این اختلافات پیچیده شوند و هرگز حل نشوند. این اختلافات حل نشده به مرور زمان اثر خود را بر زندگی می‌گذارند و خیلی از چیز‌هایی را که با زحمت و صبر به دست آمده تباه می‌کنند، اگر این اختلافات در زندگی را جدی نگیریم و به موقع آنها را حل نکنیم کم‌کم شما را به جایی می‌رساند که راهی جز جدایی نمی بینید و سایه شوم طلاق بر روی زندگیمان می‌افتد.

اختلافاتی که در ادامه این بخش از نمناک به آنها خواهیم پرداخت می‌توانند زندگی زناشویی شما را با مشکل روبرو کنند، بنابراین بهتر است که هر چه زودتر برای حل و فصل این اختلافات از یک حرفه ای کمک بگیرید.

علت طلاق

جر و بحث بر سر مسائل مالی

مشکلات اقتصادی یکی از بزرگترین علت‌های طلاق است. در برخی از موارد طلاق، زن و مرد بر سر مسائل اقتصادی جر و بحث دارند که این مسائل می‌تواند عدم رو راستی همسر و نگفتن وضعیت مالی قبل از ازدواج، عدم توافق زوجین بر سر وضعیت مالی، مثلا یکی اهل ولخرجی باشد و آن دیگری اهل حساب و کتاب و یا پنهان کاری دارایی یا وضعیت مالی، از طرف یکی از زوجین باشد بنابراین سعی کنید وضعیت مالی همسرتان را به درستی درک کنید و برنامه ریزی مناسب و درستی در رابطه با آن داشته باشید.

اختلاف زوجین

نبخشیدن اشتباهات گذشته

اشتباه در زندگی همه افراد وجود دارد و حتی ممکن است در زندگی مشترک گاهی این اشتباهات را تکرار کنیم. منظور از اشتباه، خیانت و بی وفایی نیست. بلکه در مورد اشتباهات و بحث‌های معمولی در زندگی مشترک است که بهتر است همسران یکدیگر را ببخشند.

هیچ‌گاه در زندگی مشترک اشتباهات گذشته همسرتان را پیش نکشید و با یاد آوری آنها زندگی را به کام او و خودتان تلخ نکنید و به جای سرزنش کردن او به دنبال راهکارهایی برای کمک به او در ترک اشتباهات باشید. غفلت از زندگی روزمره و بیان و پیش کشیدن اشتباهات همسرتان لطمه‌های جبران ناپذیری به پیکره زندگیتان وارد می‌کند و زندگیتان را به سمت جدایی سوق می‌دهد.

دعوا زناشویی

عدم اعتماد و اطمینان به یکدیگر

اعتماد و اطمینان زوجین به یکدیگر از عوامل مهم در برقراری یک زندگی مشترک هستند و اگر بنا به هر دلیلی اعتماد بین زوجین سلب شود، به سختی می‌توان این اعتماد را برگرداند و حتی گاهی غیر ممکن می‌شود.

بنابراین همیشه سعی کنید با همسرتان روراست باشید و هرگز به او نارو نزنید زیرا او حامی شما و مطمئن ترین کسی است که می‌توان همیشه به او اعتماد کنید. با صداقت و یکرنگ بودن با همسرتان مشکلات خود را مطرح و برطرف کنید تا جدایی و طلاق در زندگی شما راه نیابد.

اعتماد در ازدواج

از بین رفتن صمیمیت

از مولفه‌های دیگری که باعث می‌شود زندگی مشترک از طلاق دور شود احساس صمیمیت و ارتباط نزدیک زوجین است. صمیمیت با همسر باید در زندگی مشترک جاری باشد و هر دو زوجین این احساس را نسبت به یکدیگر داشته باشند زیرا اگر در زندگی، زوجی احساس کند که طرف مقابلش با او صمیمی نیست، نگران می‌شود که مبادا مشکلی به وجود آمده و دیگر برای همسرش جذاب و دوست داشتنی نیست و همین نگرانی از دوست نداشته شدن، اگر توسط همسر مطرح و حل نشود، کم‌کم رخنه در جان زندگی مشترک می‌کند و پایه هایش را متزلزل می‌سازد.

زوج های صمیمی

تغییر دادن همسر

اختلاف‌ها و بحث‌ها تقریبا در تمام زندگی‌ها وجود دارند اما بسیاری از ما گمان می‌کنیم که همسرمان در این بحث‌ها مقصر است و اگر او را تغییر دهیم این اختلافات حل می‌شود، باید بدانید اگر نمی توانید فکر تغییر همسرتان را از سر بیرون کنید از مشاور کمک بگیرید زیرا در این صورت اختلافات، حل نشده می‌مانند و طلاق واقعیت تلخ حتمی خواهد بود.

ازدواج مجدد

حل نکردن مشکلات

گاهی عدم حل کردن مسائل عادی در زندگی رفته‌رفته مشکلات را بیشتر می‌کند و موجب طلاق می‌شود بنابراین زوج‌ها باید با بحث کردن مسائل عادی و اختلافات خود را حل و فصل کنند و در این جر و بحث‌ها غائله را ختم به خیر کنند.

با حل کردن یک مسئله احتمال اینکه در آینده دوباره سر همان مسائل با هم بحث کنند بسیار کمتر خواهد شد زیرا روش حل آن را فرا گرفته اند و می‌توانند از بروز آن پیشگیری کنند. اگر خودتان توانایی برطرف کردن مشکلات را ندارید حتما باید از یک مشاور کمک بگیرید زیرا در صورت حل نشدن مشکلات، زندگی شما به سمت طلاق حرکت خواهد کرد.

 چرایی طلاق

توصیه

همیشه بحث در زندگی زناشویی وجود دارد و این به معنای محکوم بودن به طلاق و جدایی نیست. اگر بتوانید مشکلات زندگی مشترک خودتان را حل و فصل کنید و بعد از هر مشکلی آن را برطرف کنید و دوباره با یکدیگر صمیمی شوید و همواره نسبت به پیوند زناشویی خود تعهد داشته باشید، آن هنگام می‌توان گفت که زندگی خود را از خطر جدایی، نجات داده اید.

6 مورد از مهمترین عوامل اصلی طلاق زوج‌ها

4.323
این مطلب مفید بود ؟203
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
برچسب : طلاق
وبگردی