عکاسی با موبایل
شاید شما هم جزو آن دسته از افراد باشید که بطور مرتب از دوربین موبایل هوشمند خود برای عکاسی استفاده می کنند.اما آیا می دانید بهترین زمان و مکان برای گرفتن عکس های خوب، به چه صورت است؟

توصیه های مهم در عکاسی با موبایل

 هنوز هم خیلی ها بر این باورند که با دوربین اسمارت فون ها نمی توان آنطور که باید و شاید عکس های خوب انداخت. البته زیاد هم در اشتباه نیستند. دوربین تعبیه شده در اسمارت فون ها هر چقدر هم که پیشرفته باشد، محدودیت هایی دارد که نمی گذارد عکسی که می اندازیم با بهترین کیفیت مدنظرمان ثبت شود، هرچند اگر از علاقه مندان به عکاسی باشید حتما چند ساله اخیر شاهد ثبت عکس های فوق العاده ای بودید که طبق ادعای عکاس با موبایل گرفته شده اند.

اگر واقعا چنین است، چطور می توان یک عکس فوق العاده و هنری با دوربین موبایل ثبت کرد؟ نکاتی در این باره وجود دارند که با رعایت شان شما هم می توانید نتیجه دلخواه تان را داشته باشید.

 
ترفند های عکاسی
 
 1- نور درست
 
نور اهمیت بسیاری دارد و بهترین زمان و مکان برای گرفتن عکس های خوب، در روزهای آفتابی و در محیطی خارج از خانه است. اما اگر می خواهید که عکسی داخل خانه ثبت کنید، باید مطمئن شوید که منابع نوری کافی در اختیارتان هست. منابعی مثل لامپ، فلاش، پروژکتور یا پخش کننده نور. البته استفاده از فلاش در صورتی که حرفه ای نباشید، باعث می شود که سوژه بیش از حد روشن شود، ولی نگران نباشید، بعدها می توانید با کمک نرم افزارهای ویرایش و با تغییر سفیدی، نور عکس را درست کنید. اگر تصمیم گرفتید عکاسی خارج از خانه انجام دهید، حتما این کار را هنگام صبح و یا طلوع خورشید و زمانی که نور خورشید لطافت دارد، انجام دهید.
 
 
آموزش عکاسی با گوشی
 
تکنیک های حرفه ای عکاسی 
 2- به جای زوم، به سوژه نزدیک شوید 
تلاش کنید تا آنجایی که امکان دارد از زوم دیجیتال استفاده نکنید و به جای آن به سوژه نزدیک شوید. اما حواس تان باشد که زیادی هم نزدیک نشوید، زیرا در برخی از دوربین موبایل ها نزدیکی بیش ازحد هم باعث کاهش کیفیت عکس می شود، مخصوصا زمانی که مود فوکوس نزدیک یا ماکرو وجود ندارد.
 
3- تکان نخورید 
داشتن دست های ثابت و بدون لرزش در عکاسی با موبایل بسیار مهم است. به ویژه زمانی که عکاسی در محیط های کم نور انجام می شود. پس به هر طریقی که لازم است از لرزش دستان تان جلوگیری کنید.
 
4- انتخاب برنامه مناسب عکس برداری 
استفاده از یک برنامه خوب برای عکاسی در نتایج بدست آمده اهمیت دارد. برای این قسمت چند پیشنهاد داریم.
 
Pro Camera: این برنامه امکان انجام تنظیمات دستی مثل اکسپوژر و نقطه فوکوس را می دهد و مودهایی چون مود شاتر سریع و ضدلرزش هم دارد.
 
Snapseed: این برنامه را می توان یکی از بهترین برنامه های ویرایش تصویر دانست. این برنامه هر ویژگی که برای ویرایش عکس نیاز دارید در اختیارتان قرار می دهد. 
 

4 توصیه کاربردی برای عکاسی با موبایل

4.416
این مطلب مفید بود ؟142
برگرفته از ایران
وبگردی