دیدار تیم فوتبال ایران و کره جنوبی مقدماتی جام جهانی 2014

عکس العمل عجیب گزارشگر بازی ایران و کره جنوبی

تاریخ انتشار : 29 خرداد 1392کد مطلب : 3077زمان مطالعه : 3 دقیقه
مصاحبه با مزدک میرزایی گزارشگر بازی ایران - کره جنوبی و عکس العمل های عجیب همراه با استرس وی در حین گزارش بازی بسیار جالب می باشد.

در چارچوب بازیهای مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل تیم فوتبال ایران مقابل کره جنوبی در ورزشگاه اولسون این کشور موفق به برد یک بر صفر شد و مستقیم به جام جهانی صعود کرد. این بازی با حاشیه های بسیاری همراه بود که یکی از این حاشیه ها می توان به گزارش پر حرارت و جذاب مزدک میرزایی اشاره کرد. همانند گزارش جواد خیابانی در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه و بازی حساس ایران و استرالیا که لقب غزال تیزپای ایران به خداداد عزیزی رسید در این بازی نیز رضا قوچان نژاد تداعی کننده آن لحظه ها و بازی بود.
مزدک میرزایی پس از گزارش این مسابقه ی فوتبال به یادماندنی که به تعبیری به ماندگاری صدایش هم منجر شد، در گفت وگویی با ایسنا شرکت کرد تا از حال و هوای گزارش بگوید.
میرزایی گفت:بعد از گل ایران، به دلیل اینکه هر لحظه احتمال داشت گل بخوریم، استرس و اضطراب را به معنای واقعی کلمه در گزارش احساس کردم.
مزدک میرزایی ادامه داد:بعد از گل قوچان نژاد حالت خیلی بدی وجود داشت و در آن لحظه به شدت تحت فشار بودم.
او افزود:از آنجا که هر لحظه امکان داشت گل بخوریم آن لحظه، لحظه ی نفس گیری بود و حتی کسانی هم که پای تلویزیون بودند همین احساس را داشتند.
گزارشگر مسابقه ی فوتبال ایران و کره جنوبی خاطرنشان کرد:بعد از گل قوچان نژاد به سختی خودم را از هیجان کنترل کردم و آنقدر اضطراب داشتم که احساس کردم در آن لحظات طور دیگری نمی شد گزارش کرد.
میرزایی اظهار کرد:خیلی خوشحالم، اول به خاطر اینکه تیم ملی ایران به جام جهانی رفت و دل همه ی مردم ایران را شاد کرد، دیروز روز خیلی خوبی داشتیم و همه به آینده امیدوار شدند. در وهله ی دوم هم خوشحالم از اینکه در مسابقه ی دیروز سهیم بودم و این بازی را گزارش کردم.
میرزایی در گفتگوی اش خاطرنشان کرد:در هنگام گزارش بیشتر به این فکر می کردم که بازی خیلی سختی داریم و همچنین به این فکر می کردم که تا آنجا که می توانم کارم را دقیق تر و بهتر انجام دهم.
گزارشگر مسابقه فوتبال ایران - کره جنوبی درباره علت حاضر نداشتن وی در کره جنوبی برای گزارش مستقیم بازی، گفت:رسانه صلاح ندانست که در کره حاضر شویم ولی مسلما اگر بازی از آنجا گزارش می شد، بهتر بود.
او در پاسخ به پرسش دیگر مبنی بر اینکه در هنگام گل زدن قوچان نژاد چقدر در انتقال هیجان و احساساتش تلاش کرده است، بیان کرد:در آن لحظه احساس واقعی ام را نشان دادم و شاید در آن زمان خیلی از مردم هم از خوشحالی جیغ و فریاد زدند و به هوا پریدند، در هنگام گل زدن آنقدر خوشحال بودم که اگر عکس العملم را می دیدید تعجب می کردید که چرا به این شکل خوشحالی کردم.

مزدک میرزایی متولد 26 شهریور ماه 1349 و فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع چوب است. او در سال 1384 موفق شد جایزه بهترین گزارشگر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را دریافت نماید.
مزدک میرزایی که از سال 76 تاکنون در صدا و سیمای ایران کار می کند.
مسابقه میان تیم های نانت و موناکو نخستین بازی فوتبال بود که او موفق شد به مدت ده دقیقه در کنار جواد خیابانی قسمت هایی از آن را گزارش کند، و بعد از آن کم کم به گروه گزارشگران فوتبال شبکه سه تلویزیون پیوست.

عکس العمل عجیب گزارشگر بازی ایران و کره جنوبی

3.9110
این مطلب مفید بود ؟8525
برگرفته از isna.ir
وبگردی