غذای مزه تند
مزه تند یکی از انواع ادویه های غذاییست که طرفداران زیادی در جهان دارد و برای جلوگیری از سکته قلبی بسیار مفید است.

مزه ی تندی و غذاهای تند از کدام کشور آمده است ؟

بسیاری از مردم در دنیا غذا های تند دوست دارند و در مقابل، عده زیادی از مردم وجود دارند که نمی توانند طعم آن را تحمل کنند و بسیاری از کشورها از جمله کشورهای آمریکای جنوبی، آسیایی و کشورهای کارائیب، از ادویه ها در غذاهای خود استفاده می کنند که در کل هر کسی ذائقه متفاوتی دارد .

 غذای مزه تند

غذاهای تند مزه جهان

تندی از کجا می آید؟

تندی در غذا ها از منابع مختلفی از جمله فلفل چیلی، خردل و یا ریشه هایی مانند ترب کوهی می آید. طعم اصلی فلفل نیز می تواند تند باشد اما اغلب دانه هایش هستند که تندی را ایجاد می کنند . بسیاری از دانه های گیاهان غیر قابل هضم هستند و برای خوراک حیوانات می باشند و بنابراین همانطور که در سرگرمی نمناک گفته شده است از میان گوارش حیوان عبور می کنند و می تواند در جای دیگری از منشا اصلی اش رشد کنند.

تندی غذا

 دانه ها تند فلفل در غذا  

چه کسی اولین بار مزه تند را به جهان معرفی کرده است ؟

اعتقاد بر این است که چیلی ها از مکزیک آمده و برخی از تند ترین غذاها در جهان هنوز در آنجا یافت می شوند و تا زمانی که اسپانیایی ها چیلی ها را از مکزیک به آسیا و هند نبرده بودند، اینطور نبود.

غذا های ادویه دار و تند به محض این که فلفل چیلی وارد هند شد محبوبیت پیدا کرد و آشپز های هندوستان عادت داشتند از غذا های تندتر مانند فلفل سیاه و زنجبیل استفاده کنند، اما این سطح جدید تندی بازی را برای سرآشپزها و آشپزها تغییر داده است و آن ها را وارد دنیای دیگری کرده است.

فوایدغذای تند:

یک مطالعه بهداشت قلبی نشان داد فرهنگ هایی که غذای تند می خورند، احتمال بروز سکته های قلبی کمتری در بین شهروندان دیگر دارند و بحث می شود که فلفل چیلی می تواند اثرات منفی کلسترول را روی بدن شما کاهش دهد.

علاوه بر این، کاپاسین که در غذا های تند یافت می شود برای مقابله با التهابات مفید است - یکی از عوامل خطر که به عنوان مشکلات قلبی شناخته می شود و بنابراین غذای تند برای شما خوب است (زمانی که به آن عادت کردید و می توانید آن را بدون تعریق و اشک بخورید).

  فواید غذای تند

 فلفل های چیلی تند مزه

چگونه برخی از مردم می توانند غذای مزه تند را بخورند؟

ما نیاز داریم که به مزه آن عادت کنیم چون با توانایی خوردن مواد تند به دنیا نیامده ایم.

هنگامی که سفر غذای تند خود را شروع کردید، احتمالاً هرگز به این زودی ها عادت نمی کنید که طعم آن را در وعده های غذایی خود کم کنید و نداشته باشید. وقتی مولکول های تندی در غذا ها با زبان شما تماس پیدا می کنند، شروع به کاهش اثر انتقال دهنده عصبی به نام ماده P می کنند و این کار سیگنال های درد را از منبع به مغز ارسال می کند .

پس ازاولین تحمل ها در برابر درد ، زبان شما احساس سوزن سوزن شدن می کند و اگر در غذا های تان وجود نداشته باشد، دلتان برای تندی تنگ می شود. جزء فعال در غذا های تند، کاپاسین است که خود را به جوانه های چشایی زبان پیوند می دهد و وقتی که به جوانه های چشاییمان متصل می شود، نورون های حسی مان شروع به ارسال سیگنال هایی به مغز می کنند که می گوید چیزی تند در دهان شما وجود دارد.

 غذای تند مزه

 فوای غذای تند مزه 

تندترین چیست؟

نمودار اسکویل, تندترین چیلی ها را درجه بندی می کند و به عبارت ساده تر این روش اینگونه کار می کند که چند قطره آب نیاز است تا مزه یک قطره از فلفل از بین برود و تندترین چیلی در دنیا ریپر کارولینا است که در 2 / 2 میلیون واحد تندی اسکویل (sch) اندازه گیری شده است و در مقایسه, یک فلفل هالوپینو بین 2500 تا 5,000 sch است. این کمی فراتر از خوراکی های تند است و خوشبختانه، به شما کمک می کند که کمی بیشتر طعم گزگز زبان را درک کنید و اگر از پنکه استفاده نکنید، احتمالا قادر به تحمل تندی آن نخواهید بود .

اولین بار در جهان کدام کشور غذای مزه تند درست کرد

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/م.ح
برچسب : فلفل
وبگردی