غذای کودک
بعد از قطع شیردهی به کودک برخی مواد غذایی را نباید بلافاصله به کودک بدهید و در فهرست غذای کودک بگنجانید.

غذاهایی که بعد از شیردهی نباید به کودک داد

شاید آنقدر نقل قول های مختلف شنیده اید که کاملا گیج شدید، اما دیگر نیازی به ناراحتی نیست، ما لیستی از غذاهایی که نباید به کودک خود بدهید را تهیه کردیم. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا بیشتر یاد بگیرید.

نگران این هستید که کودکتان، بعد از قطع شیردهی چه غذاهایی را می تواند بخورد و چه غذاهایی را نمی تواند؟ غذاهای متنوعی وجود دارد که می توانید با آن ها شروع کنید و البته غذاهایی هم هست که باید از آن ها بپرهیزید. در ادامه مواردی از غذاهایی را که نباید بلافاصله به کودک تان بدهید معرفی می کنیم:

غذای کودک

غذای کودک بعد از قطع شیردهی


سفیده تخم مرغ:

مصرف سفیده تخم مرغ برای کودکان زیر یک سال ممکن است خطرناک باشد. باکتری های موجود در سفیده تخم مرغ ممکن است باعث ناراحتی معده شود.


کره بادام زمینی:

کره بادام زمینی سرشار از پتاسیم، پروتئین و فیبر است اما می تواند باعث رسوبات و مشکلات دهان و دندان برای کودک شود.


سبزیجات خام:

سبزیجات منبع غنی مواد مغذی است و استفاده از آن ها مانع بروز بسیاری از بیماری های مزمن می شود.


ماهی:

ماهی می تواند باعث تحریک آلرژی و آثار منفی روی کودکان شود.


عسل:

عسل یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین شیرین کننده های طبیعی است. این غذا برای کودک خطرناک است. عسل حاوی اسپور و دیگر موادی است که ممکن است باعث ایجاد عفونت در کودک شود.


شیر کامل برای کودکتان خطرناک است:
به شکل طبیعی کودک با خوردن شیر هیچ مشکلی ندارد چون خود شیرخوار است. اما شیر گاو با آن همه پروتئین و مواد معدنی که دارد برای کودکان زیر 12 ماه مناسب نیست.


غذاهای کنسرو شده:
خوردن غذاهای کنسرو شده شاید راحت باشد اما برای کودک بسیار خطرناک است. ممکن است کودک دچار عفونت بوتولیسم یا دیگربیماری هایی با عامل باکتری شود.

غذاهای ممنوع برای کودک بعد از قطع شیردهی

4.3118
این مطلب مفید بود ؟10117
برگرفته از خراسان -/ح
وبگردی