غذای چاق کننده

غذایی چاق کننده تر از فست فود

کد مطلب : 8413زمان مطالعه : 1 دقیقه
فست فود را به عنوان یکی از مضرترین غذاها می شناسیم و آن هم به دلیل دارا بودن چربی بالای موجود در این دسته از غذاهاست. علاوه بر فست فود مواد غذایی دیگری هم هستند که باید در مصرف آنها دقت کرد.

چاقی که این غذا به دنبال دارد از فست فود بیشتر است

 

سالمون یکی از بهترین نوع گوشت برای مصرف را دارد و بارها و بارها در مجله سلامت نمناک از فواید و خواص فوق العاده آن گفته ایم اما این بار در مورد نوع مصرف این ماهی هشداری داریم آن هم در رابطه با نوع تهیه و مصرف آن.
سالمون به دلیل دارا بودن میزان قابل توجهی امگا 3 یکی از بهترین نوع های ماهی شناخته شده است و برای سلامت بخش بخش بدن ضروری است اما در صورتی که نوع ماهی تهیه شده مناسب باشد و مراحل رشد طبیعی و به اصطلاح در حیات وحش را طی کرده باشد.

 
ماهی سالمون

تاثیر ماهی بر چاق شدن 

 

تحقیقا ت انجام شده ثابت کرده است که ماهی سالمون پرورشی می تواند از فست فود مضر تر باشد. ماهی سالمون پرورشی بسیار تنبل تر از ماهی سالمون آزاد است و به دلیل تحرک کم تری که دارد چربی موجود در آن بسیار بالاتر است و می تواند خطرآفرین باشد این دلیل بر مصرف نکردن این نوع ماهی نمی شود چرا که با توجه به خواص بی نظیر آن نباید از برنامه غذایی حذف شود این در حالی است که  مصرف ماهی سالمون بیش از یک مرتبه در هفته به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
امگا 3 موجود در ماهی یک ماده مفید است اما امگا 3 موجود در ماهی های پرورشی بسیار کمتر از ماهی هایی است که به طور طبیعی رشد می کنند.

غذایی چاق کننده تر از فست فود

4.132
این مطلب مفید بود ؟266
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : نمناک /ن
برچسب : دلیل چاقی
وبگردی