فروش سربازی

آیا امسال طرح فروش خدمت سربازی غایبان اجرا می شود؟

تاریخ انتشار : 10 تیر 1398کد مطلب : 57119زمان مطالعه : 3 دقیقه
سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از تشدید برخورد با مشمولان غایب خدمت سربازی خبر داد.

طرح جریمه غیبت سربازی اجرا نخواهد شد

ایسنا: رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که نه فقط هیچ تصمیمی در مورد ارائه تسهیلات به سربازان غایب اتخاذ نشده، بلکه به زودی برخورد با این افراد تشدید نیز خواهد شد. 

درپی انتشار برخی شایعات در مورد احتمال از سرگیری طرح فروش سربازی، بخشش اضافه خدمت غایبان و معافیت های جدید سنی، سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که نه تنها هیچ تصمیمی در مورد ارائه تسهیلات به سربازان غایب اتخاذ نشده، بلکه به زودی برخورد با این افراد تشدید نیز خواهد شد. 

سردار موسی کمالی درباره بخشش اضافه خدمت سربازان غایب اظهار کرد:برابر قانون، سربازانی که تا سه ماه غیبت از سربازی داشته باشند، سه ماه اضافه خدمت، سربازانی که از سه ماه تا یک سال غیبت داشته باشند شش ماه اضافه خدمت و سربازانی که بیش از یک سال غیبت داشته باشند علاوه بر شش ماه اضافه خدمت، مشمول مجازات های مربوط به سربازان فراری نیز می شوند.

وی با بیان این که در گذشته طی چندین مرحله اضافه خدمت های ناشی از غیبت سربازان بخشیده شده بود، اظهار کرد:اما دیگر خبری از چنین بخشودگی ها و تسهیلاتی نخواهد بود و بخشودگی اضافه خدمت های ناشی از غیبت، دیگر تکرار نخواهد شد و تنها آن دسته از سربازانی که به سربازی اعزام شده و دارای حسن انجام وظیفه و اخلاق باشند با تشخیص فرمانده معادل دو سوم از اضافه خدمت ناشی از غیبتشان بخشیده خواهد شد و بجز آن هیچ بخشش دیگری وجود ندارد. 

فروش سربازی دیگر اجرا نمی شود 

کمالی در مورد این که آیا احتمال اجرای دوباره طرح فروش سربازی یا همان جریمه ریالی سربازی وجود دارد؟،گفت:پرونده فروش سربازی یا جریمه ریالی سربازی مختومه شده و دیگر اجرا نخواهد شد، بنابراین لازم است مشمولان غایب به امید اجرای دوباره چنین طرح هایی نمانده، وضعیت سربازی خود را مشخص کنند. 

معافیت سنی جدیدی اعلام نخواهد شد

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح همچنین در مورد این که آیا ممکن است معافیت های سنی سربازی جدیدی اعلام شود؟، خاطرنشان کرد:تمامی افراد ذکور ایرانی متولد سال 1355 به بعد مشمول خدمت سربازی هستند و باید وضعیت خدمت سربازی خود را مشخص کنند. هیچ گونه معافیت سنی جدیدی برای این افراد اعلام نخواهد شد.

غیبت سربازی

طرح جریمه غیبت سربازی

تشدید برخورد با مشمولان غایب و به کارگیرندگان این افراد 

کمالی همچنین از تشدید برخورد با مشمولان غایب نیز خبر داد و به ایسنا گفت:به زودی طرح تشدید برخورد با مشمولان غایب و همچنین به کارگیرندگان این افراد اجرا خواهد شد و برابر قانون با این افراد برخورد خواهد شد که از جمله آن احتمال ارجاع به محاکم قضائی نیز وجود دارد.

وی با بیان این که بسیاری از مشمولان غایب هنگام دریافت گواهینامه، تمدید گواهینامه، تعویض پلاک و … شناسایی شده اند، تصریح کرد:در همین راستا نیز به زودی برخورد با آنان آغاز خواهد شد. 

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با بیان این که هماهنگی های لازم در این خصوص انجام شده است، اظهار کرد:محدودیت های اجتماعی برای مشمولان غایب نیز تشدید خواهد شد که از جمله آن می توان به ممنوعیت ارائه وام بانکی به مشمولان غایب، ممنوعیت ثبت و تأسیس شرکت و … اشاره کرد.

وی در پایان به اشاره به شایعات پیرامون بخشودگی های سربازان غایب اظهار کرد:اخبار رسمی در مورد سربازی تنها از طریق ستاد کل نیروهای مسلح اعلام خواهد شد و لازم است که مشمولان به دیگر خبرها در این خصوص توجه نکرده و وضعیت خدمتی خود را معطل شایعات و طرح های بی اساسی که مورد تأیید ستاد کل نیروهای مسلح نیست، نکنند.

انتهای پیام/م

آیا امسال طرح فروش خدمت سربازی غایبان اجرا می شود؟

12
این مطلب مفید بود ؟02
برچسب : خدمت سربازی
وبگردی