روش های غیرفعال کردن اعلان ها
اعلان ها و نوتیفیکیشن های گوشی، یکی از عامل های مزاحم در حین استفاده از گوشی است که در این گزارش با نحوه غیر فعال کردن اعلان های گوشی آشنا خواهید شد.

غیر فعال کردن اعلان های گوشی

گوشی های هوشمند یکی از ابزارهای مدرن و امروزی هستند که در طول روز ما آنها را به همراه خود جابجا می کنیم و تمام اطلاعات خود را در آنها ذخیره می کنیم و از این رو این ابزار هوشمند برای هر یک از ما اهمیت بالایی دارد. اما گاها برخی مسائل باعث می شود تا دید ما نسبت به گوشی فرق کند. برای مثال زمانیکه قفل گوشی را باز می کنیم و سپس دیتا را روشن می نمائیم، با ده ها اعلان و نوتیفیکیشن روبرو خواهیم شد.

این اعلان ها در ابتدا قبل از هر چیزی باعث سر درد هر یک از ما می شوند و دوما باعث کند شدن گوشی می شوند که در کل برای گوشی مناسب نیستند و شما به بهترین وجهی که باید از گوشی استفاده می کردید، دیگر قادر به چنین چیزی نخواهید بود چرا که گوشی در هنگ کامل قرار دارد. اما این نوتیفیکیشن ها از کجا می آیند؟! سوالی است که بیشتر ما ممکن است به آنها برسیم که در ادامه بصورت کلی به آنها اشاره خواهیم کرد؛

  1. برنامه های نصب شده در گوشی
  2. شبکه های مجازی و اجتماعی
  3. مرورگرهای گوشی

با دو مورد اول به خوبی آشنا هستید، اما مورد سوم شاید برای شما شناخته شده نباشد. منظور از گزینه سوم، وب سایت هایی هستند که وقتی شما وارد آنها می شوید، پنجره کوچکی برای شما باز خواهند شد که از شما دسترسی برای ارسال اعلان می گیرند و با تائید شما، هر وقتی که یک مطلب یا هر صفحه ای که در آن سایت ایجاد شود، در قالب یک اعلان برای شما ارسال خواهد شد.

اعلان گوشی

این مشکل می تواند روزانه حتی تا 10 یا 20 بار برای شما هم پیش بیاید. اما بهترین کار در این مواقع چیست؟! چگونه می توانیم اعلان های شبکه های اجتماعی را بصورت کامل ببندیم؟! در ادامه این گزارش از بخش تکنولوزی نمناک شما را با آموزش قطع کردن نوتیفیکیشن های گوشی اندرویدی آشنا خواهیم کرد. همراه ما باشید.

روش اول؛ از طریق استاتوس بار گوشی

استاتوس بار گوشی (Status bar) همان پنل نوتیفیکشن گوشی است که برای مشاهده اولیه نوتیفیکیشن های گوشی از آن استفاده می کنید. از این رو زمانیکه شما دیتا را روشن می نمائید، ده های اعلان در این قسمت برای شما به نمایش درخواهند آمد که می توانید از این قسمت از گوشی آنها را غیر فعال کنید. ابتدا تصور کنید چند نوتیفیکیشن برای شما همانند تصویر ذیل ارسال شده است؛

اعلان

برای بستن این اعلان ها اکثرا با فشردن دکمه Clear تمام اعلان ها و نوتیفیکیشن ها را می بندیم و این در صورتی است که دوباره این نوتیفیکیشن ها می توانند برای ما اجرا شوند و باید به محض مزاحم بودن آنها، غیر فعال کنیم. برای غیر فعال کردن شما می توانید از همینجا بدون وارد شدن به بخشی اقدام کنید. از این رو ابتدا انگشت خود را بر روی اعلان چند ثانیه نگه دارید تا به شکل زیر تبدیل شود؛

نوتیفیکیشن گوشی

همان گونه که مشاهده می کنید، به نحوی پنل داخلی مدیریت منبع اعلان برای شما باز شده است که با استفاده از آن می توانید اقدام به مدیریت منبع ارسال کننده اعلان کنید. برای غیر فعال کردن دو روش وجود دارد. اول از همه آیکون سمت راست می باشد که با خاموش کردن آن، برای همیشه هیچ وقت از اینجا برای شما اعلانی ارسال نخواهد شد و دومین روش هم آیکون های سمت چپ تصویر می باشد که با انتخاب Silent، با وجود سایلنت نبودن گوشی، هیچ لرزش یا صدایی از گوشی شما پخش نخواهد شد. بعد از انتخاب هر کدام بر روی Save کلیک کنید. از این رو دیگر برای شما هیچ اعلانی از این منبع (برنامه) ارسال نخواهد شد.

توجه : اگر از مرورگر شما روزانه چندین بار اعلان ارسال می شود، با استفاده از این روش اعلان مرورگر را بصورت کامل ببندید تا دیگر برای شما مشکل ساز نشود.


روش دوم؛ از طریق تنظیمات گوشی

برای غیر فعال کردن اصولی اعلان های گوشی شما می توانید از این روش که کار خاصی هم برای انجام دادن آن نیاز نیست استفاده کنید. در این روش ابتدا باید وارد تنظیمات گوشی شوید و از منو تنظیمات گزینه «برنامه ها» یا همان Apps را انتخاب کنید و تمام برنامه های مزاحم را شناسایی کنید و در صورت مشکل ساز بودن هر یک از آنها، وارد آن برنامه شوید و بر روی گزینه Notifications کلیک کنید؛

اعلان های گوشی

هم اکنون شما می توانید با خاموش کردن دکمه وسط صفحه اقدام به خاموش کردن اعلان های ارسال شده از آن برنامه را برای همیشه قطع کنید و دیگر هیچ اعلان و نوتیفیکیشنی از این برنامه برای شما ارسال نخواهد شد. همچنین اگر شما از مرورگر گوشی هم اعلان های مختلف از سایت های مختلف را دریافت می کنید، تنها کافی است همانند این روش، وارد برنامه مرورگر خود شوید و با فشردن گزینه Notification، اقدام به خاموش کردن اعلان های ارسالی آن کنید. به همین سادگی!

آموزش روش های قطع کردن اعلان های مزاحم گوشی اندرویدی

2.634
این مطلب مفید بود ؟1816
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی