جای فر و مایکروفر در آشپزخانه
جای فر و مایکروفر در آشپزخانه یکی از نکات مهم در دکوراسیون آشپز خانه است که تغییر جای مناسب آن ها با عث راحتی شما و زیبایی آشپز خانه می شود.

جای فر و مایکروفر در آشپزخانه 

از فر به منظور آشپزی ساده تر استفاده میشود اما فر در بخش دکوراسیون آشپزخانه نیز اثر گذار است بنابراین باید قبل از خرید فر بدانید که میخواهید از چه سبک دکوراسیونی در آشپزخانه خود استفاده کنید و جای فر و مایکروفر را مشخص کنید. می توانید فر را در دو نوع توکار یا چسبیده به اجاق گاز انتخاب کنید اما امروزه از گازهای رومیزی بیشتر استفاده می شود.بنابراین بیشتر مردم تمایل دارند از فرهای توکار و مایکروفر و ... استفاده نمایند.

قرار دادن این وسایل در کنار دیگر وسایل آشپزخانه، دقت زیادی در جانمایی را می طلبد تا علاوه بر زیبا نشان دادن جلوه ی آشپزخانه، تا جایی که امکان دارد، فضای مفید آشپزخانه، از بین نرود. در ادامه این بخش از دنیای مد نمناک ایده هایی از جانمایی انواع فر در آشپزخانه را برای شما قرار داده ایم. با ما همراه باشید.

هر مدل فر رو مایکروفر را کدام بخش آشپزخانه قرار دهیم؟

فر توکار

آشپزخانه هایی که اجاق گاز رو میزی دارند بهتر است از فر توکار استفاده کنند . این گونه فرها به راحتی در داخل کابینت نصب می شوند. فرهای توکار زیبایی بیشتری را به آشپزخانه شما هدیه میدهند.

اجاق گاز فر دار

اگر از قبل کابینت آشپزخانه شما به انجام رسیده است بهترین گزینه برای رسیدن به یک پخت و پز با کیفیت استفاده از اجاق گازهای فردار است.

جای فر و مایکروفر در آشپزخانه

 اصول چیدمان فر در آشپزخانه

محل قرار دادن فردر آشپزخانه:

جزیره آشپزخانه:

برای اینکه بتوانید از فر خود راحت تر استفاده کنید و آن را از دید افراد مخفی کنید، آن را در جزیره آشپزخانه قرار دهید .در این حالت یک مایکروفر کشویی در پشت جزیره آشپزخونه تعبیه شده است که می تواند مکانی مناسب و ایده آل برای آن باشد.

زیرگاز رومیزی :

شما میتوانید فر را در زیر گاز رو میزی نصب کنید . اگر پیشخوان شما جای کافی ندارد نصب فر در کابینت های پایین آشپزخانه پیشنهاد خوبی است اما اگر کودک کوچکی دارید از این کار صرف نظر کنید زیرا احتمال دارد در اثر دست زدن بچه ها به فر در هنگام روشن بودن فر کودکان آسیب ببینند.

گوشه آشپزخانه :

اگر آشپزخانه شما بزرگ و دارای گوشه های بدون استفاده ی زیادی است ، فر را در آنجا قرار دهید زیرا با این کار می توان راحت تر به فر دسترسی داشت و گوشه های بدون استفاده نیز پر می شود.

کابینت های بالا :

برای برجسته تر نشان داده شدن فر بهتر است آن را درون کابینت آشپزخانه قرار دهیم . اگر فر گاز شما کمی در ارتفاع نصب شود مناسب تر خواهد بود. اگر فضای کافی برای این طرح را دارید و میتوانید برای ماکروفر خود یک جای مناسب پیداکنید .

چنانچه بخش دنیای مد نمناک اشاره میکند این مدل طراحی بهترین حالت برای آشپزخانه شما خواهد بود. فر را در کابینت بالا یی در ارتفاع مناسب نصب کنید تا برای دسترسی به آن راحت باشید. اگر فر خود را خیلی بالا نصب کنید ممکن است نتوانید داخل آن را به راحتی ببینید.

کابینت در بسته :

اگر از فر زیاد استفاده نمی کنید و برجسته بودن و نمایان بودنش در آشپزخانه اهمیت نمی دهید بهتر است این دستگاه را در داخل کابینت در بسته قرار دهید اما اگر از آن به دفعات زیادی استفاده می کنید ، این کار بسیار اشتباه است.

مایکروفر در کابینت

 تاثیر جای فر در دکوراسیون آشپزخانه

جای قرار دادن فر گازهای دو طبقه

این فر دوقلوی دو طبقه در قسمت پایین معمولا دو یا سه کشو دارد . می توانید این نوع فر گازها را در ارتفاع 25 الی 40 سانتی متری سطح زمین قرار دهید.

جای قرار دادن فرهای سایدبای ساید

اگر از فرهای کنار هم درآشپزخانه استفاده می کنید ، می توانید آنها را درون دو کابینت بلند نصب کنید و قسمت های بالایی را بعنوان بوفه استفاده کنید.

اگر آشپزخانه شما فضای کافی برای کابینت های بلند را ندارند می توانید دو تک فر ساید بای ساید خود را در کابینت های پایینی قرارر دهید . این روش به شما این امکان را میدهدکه فضای بیشتری بعنوان کانتر در اختیار داشته باشید.

 فر گازی دو طبقه

راهنمایی در قرار دادن جای فر های دوقلو

محل قرار دادن مایکرویو درآشپزخانه

مایکروویو را نیز می توان در همه جاهایی که در بالا گفته شد قرار داد.

قرار دادن مایکروویو روی کانتر

اگر در آشپزخانه خود فضای کافی داشته باشید می توانید مایکروویو را روی کانتر قرار دهید.

مایکروویو در کابینت های پایین آشپزخانه

می توانید یکی از کشو های پایین را به کابینت مایکروویو اختصاص دهید. اما اگر مایکروویو خیلی پایین باشد، گذاشتن و برداشتن غذا درون آن می تواند آزاردهنده باشد.

مایکروویو در دل کابینت آشپزخانه

شما می توانید مایکروویو را در دل کابینت آشپزخانه در ارتفاع مناسب قرار دهید تا زیبا و برجسته نشان داده شود. اما در این روش اگر مایکروویو دور از سطح کانتر باشد، نگه داشتن ظرف داغ تا رسیدن به جایی برای قرار دادن آن می تواند خطرآمیز باشد.

مایکروویو در کابینت یدکی

می توانید مایکروویو را در ارتفاع مناسب و در یک کابینت بدون استفاده قرار دهید.

مایکروویو در کابینت گوشه ای زاویه دار

شما می توانید مایکروویو را در آشپزخانه های بزرگی که گوشه های عمیق بی استفاده دارند ، در این قسمت قرار دهید تا گوشه پر شود.

مایکروویو در کابینت های بالا

در آشپزخانه کوچک می توانید مایکروویو را برای حفظ فضا در کابینت های بالایی قرار دهید.

مایکروویو در کابینت

مایکروویو در دکوراسیون آشپزخانه

مایکروویو در بالای سینک آشپزخانه

به توصیه بخش دنیای مد نمناک قرار دادن مایکروویو در بالای سینک برای آبدارخانه ها، زیرزمین ها یا فضاهای غیراصلی آماده سازی غذا مناسب است.

مایکروویو در محفظه نگهداری لوازم خانگی

برای اینکه مایکروویو شما زمانی که از آن استفاده نمی کنید ، از دید دیگران پنهان شود آن را در محفظه نگهداری لوازم خانگی قرار دهید. این کابینت متمایز دارای درب غلتان است.

مایکروویو در جزیره آشپزخانه

قرار دادن مایکروویو در جزیره ی آشپزخانه، آن را دور از چشم نگه می دارد و با این روش، فضای کابینت های اصلی برای نگهداری وسایل حفظ می شود.

مایکروویو در بالای فر

این نوع چیدمان، ظاهری مرتب و یکپارچه ایجاد می کند . اگر مایکروویو شما بزرگ باشد، چنین محلی برای آن مناسب است.

جای انواع فر و مایکروفر در آشپزخانه های مختلف

3.914
این مطلب مفید بود ؟113
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن /م.ح
وبگردی