مادران قد بلند
مادران قد بلند به علت تغذیه مناسب همیشه سالم تر و رشد بلوغ بهتری نسبت به دیگر دختران جامعه دارند که این موضوع باعث ایجاد فرزندان سالمتری در آینده خواهد شد.

مادران بلند قد فرزندان سالم تری به دنیا می آورند

یک متخصص تغذیه گفت:مادران قد بلند ذخایر غذایی کاملی دارند و در هنگام بارداری جفت بزرگتری ساخته و از این رو تغذیه بهتری از طریق این جفت به جنین رسیده و فرزندان آنها سالم تر به دنیا می آیند.
ایشان اظهار داشت:دختران در دوران بلوغ نیاز زیادی به آهن و کلسیم پیدا می کنند و اغلب آنها در این ایام رژیم گرفته یا از غذاهای فست فود استفاده می کنند که موجب عدم تأمین نیازهای تغذیه ای آنها شده و ذخایر بدنی آنها تحلیل می رود.
وی در ادامه افزود:تغذیه فقط شامل خوردن و لذت بردن نمی شود؛ در ورای تغذیه باید به سلامتی اندیشید و رساندن 50 ریزمغذی و اسیدهای چرب آمینه به سلول های بدن از طریق مواد غذایی ضروری است.

دختران قد بلند

مادران قد بلند

این متخصص تغذیه با بیان اینکه روش تغذیه اکثر دختران جامعه نادرست است، ادامه داد:سرعت افزایش تکثیر سلولی در دوران بلوغ شبیه به نوزادی است که تازه به دنیا آمده و با سرعت رشد کرده است و در طول 5 الی 6 ماه وزن او به دو برابر می رسد و در دوران بلوغ اگر دختران جوان خواب کافی داشته و از تمام گروه های غذایی استفاده کنند، 10 الی 15 سانتی متر قد کشیده و وزن آنها نیز اضافه می شود.
در دوران بلوغ اگر به تغذیه دختران نوجوان توجهی نشود، قد آنها کوتاه و اندامشان ظریف خواهد بود از این رو نسل آینده را نیز به مخاطره می افتد زیرا دختری که قد بلندی دارد، ذخایر غذایی کاملی داشته و در هنگام باروری جفت بزرگتری ساخته و تغذیه بهتری از طریق جفت به جنین می رسد.
ایشان با بیان اینکه اگر زنان می خواهند فرزندان آنها دچار بیماری نشوند در هنگام ورود به حاملگی باید دارای وزن مناسب باشند، گفت:هم اکنون 60 درصد از دختران کشور دچار کم خونی هستند که اثرات منفی بر روی رشد آنها در دوران بلوغ دارد.
عمده کم خونی دختران شامل فقر آهن، کمبود اسید فولیک و ویتامین B12 است و برای جبران آن باید از گوشت قرمز، ماهی و منابع گیاهی استفاده کنند اما جذب آهن منابع گیاهی در بدن پایین است.
این متخصص تغذیه با بیان اینکه دخترانی که کم خونی دارند، غذای خود را با ماست یا دوغ مصرف نکنند، گفت:مصرف لبنیات به دلیل داشتن کلسیم، جذب آهن مواد غذایی را مختل می کند.

فرزندان سالم تربا مادران قد بلندتر

3.211
این مطلب مفید بود ؟74
برگرفته از ایران بانو -/ ر
وبگردی