فرناز رهنما

فرناز رهنما | زندگی شخصی فرناز رهنما

تاریخ انتشار : 26 دی 1394کد مطلب : 25605زمان مطالعه : 7 دقیقه
فرناز رهنما بازیگر سریال ساختمان پزشکان در گفتگویی از زندگی شخصی و کاری اش گفت.

گفتگوی جذاب با فرناز رهنما

 فرناز رهنما بازیگر سینما ، تلویزیون و تئاتر که با سریال ساختمان پزشکان به شهرت فراوانی دست پیدا کرد این روزها بیشتر مشغول کارهای تئاتر است و کمتر شاهد حضورش در تلویزیون هستیم. در ادامه گفتگوی ما را با او بخوانید.


میانه تان با ورزش کردن چطور است؟

- در حال حاضر، حدود شش سال و نیم است که ورزش رزمی ووشو را هم در شاخه تالو هم در شاخه ساندا به طور مستمر انجام می دهم و آنقدر این ورزش برایم جدی هست که در طول فیلمبرداری و تمرینات تئاتر متوقفش نکرده ام.

عکس جدید فرناز رهنما

اهل کافه و رستوران گردی هستید؟

- بله، خیلی سعی می کنم در طول هفته حتما زمانی را برای کافه و رستوران گردی یا با همسرم و با چند تن از دوستانم اختصاص دهم.

رستوران و کافه مورد علاقه تان کدام است؟

- من رستوران لیبرو، سبوس، کوبابا و کافه تهران را خیلی دوست دارم و در حال حاضر نمی دانم چرا کافه تهران بسته شده است. همینطور به کافه هایی مثل بوباچای، خانه پنیر و آوانسن زیاد می روم.

برای خوردن چه غذاهایی بیشتر به رستوران می روید؟

- بر اساس آنکه کدام رستوران کدام خوردنی خوشمزه را دارد، مسئله فرق می کند. مثلا برای براون یا بستنی حتما به لیبرویک سر می زنم یا برای خوردن پیتزای مارگاریتا به رستوران خاتون می روم.

اهل آشپزی کردن هستید و کدام دست پخت تان بهتر است؟

- خیلی و از انجام آن بسیار لذت می برم. از پیتزا و کیک توت فرنگی که درست می کنم خیلی تعریف می کنند.

سفر چه جایگاهی در زندگی تان دارد؟

- یک بخش حائز اهمیت از زندگی ام است که در آن فرصت خلوت کردن پیدا می کنم. منظورم این است که به یک آرامشی می رسم که به من توانایی تصمیم گیری بهتر در هر زمینه ای را می دهد.

عکس فرناز رهنما

آخرین سفرهایی که رفته اید به کجاها بوده است؟

- آخرین سفر داخلی ام نوروز 94 بود که به مدت دو هفته به صورت زمینی به مقصد جنوب ایران عسلویه حرکت کردیم. شهر به شهر گشتیم و در خلیج نای بند در نزدیک عسلویه چند روزی ساکن شدیم. آخرین سفر خارجی ام چند ماه پیش بود که به رم، پاریس و دبی سفر کردم و تجربه فوق العاده ای بود.

در سفر سلیقه غذایی تان چگونه است؟

- من در ابتدا و اصولا غذاهایی را که مختص منطقه ای است که به آن سفر کرده ام، در اولویت قرار می دهم. هر چند که بارها از سفارشم پشیمان شده ام چون با ذائقه ام جور نبوده است. مدام از طرف اطرافیان نزدیکم به من گوشزد می شود که چیزی سفارش بده که می دانی چیست ولی من هنوز دوست دارم آن چیزی را سفارش بدهم که نمی دانم چیست.

اهل مطالعه کردن هستید؟

- بله، مطالعه می کنم اما ممکن است مستمر نباشد. خیلی وقت ها شده است که به دلیل ازدحام کاری، مطالعه من شده است نیم ساعت قبل از خواب اما سعی می کنم که آن نیم ساعت اتفاق بیفتد.

آخرین کتابی که خوانده اید چه نام دارد و چه کتاب هایی برای مطالعه به ما پیشنهاد می کنید؟

- اصولا من به کتاب هایی علاقه مندم که راجع به قدرت و رابطه انسان و کائنات باشد. الان در حال خواندن کتابی با عنوان «سمفونی زندگی هم نوا باش» نوشته ورونیکا ری و ترجمه نفیسه معتکف هستم. کتاب هایی هم که پیشنهاد می کنم قدرت فکر اثر ژوزف مورفی و دومی کلید کاربردی «قانون جذب» نوشته جک کارتری و «معجزه شکرگزاری» نوشته راندا برن؛ این آخری را خیلی پیشنهاد می کنم که همه بخوانند که می تواند معجزه ای در زندگی همه باشد.


بهترین فیلم هایی که امسال تماشا کرده اید، کدام ها بوده است؟

- فیلم های خارجی اورست و بیوتیفول را خیلی دوست داشتم، در میان فیلم های ایرانی هم که به تازگی دیدم قصه ها و گینس فیلم های خوبی بودند.

بازی های مورد علاقه تان کدام است؟

- بازی اسم و فامیل را در سفر اصولا دوست دارم و پانتومیم و حتی به کلمه سازی و مشاعره هایی که خیلی سخت نباشد علاقه مندم.

هیجان انگیرترین کاری که تاکنون انجام داده اید چه بوده است؟

- من ا هیجان خیلی خوشم نمی آید و خودم را در معرض هیجان قرار نمی دهم؛ مگر اینکه مجبور باشم ولی چیزی که در یادم مانده است در یک یاز سفرهایم ترن هوایی سوار شدم که رو به دریا بود. وقتی ترن با سرعت رو به پایین حرکت می کرد، احساس می کردم الان بینی ام به آب می خورد، آدرنالین بدنم از هیجان جوری ترشح کرده بود که بعد از پیاده شدن از ترن مدت ها دستم می لرزید.

بزرگترین سورپرایزی که تا حالا در زندگی تان داشته اید چه بوده است؟

- سورپرایز خاصی به یادم نمی آید ولی یادم است وقتی نمره پایان نامه دانشگاهم بیست شد، این توقع را نداشتم و بسیار سورپرایز شدم.


اگر بازیگر نمی شدید دوست داشتید چه کاره می شدید؟

- نمی دانم چه کاره می شدم اما این را مطمئنم که قطعا نمی توانستم شغلی داشته باشم که یک جای ثابت باشد. بی شک شغلی را انتخاب می کردم که سفر و جابجایی داشته باشد. شاید یکی از دلایلی که اینقدر کارم را دوست دارم همین باشد. لوکیشن های مختلف، آدم های مختلف، داستان ها و نقش های مختلف و ...

عکسهای فرناز رهنما

آخرین اثری که در آن ایفای نقش کرده اید، چه بوده است؟

- نقش لیلی در یادداشت های یک زن خانه دار به کارگردانی آقای مسعود کرامتی.

در کارنامه بازیگری تان کدام یک از نقش هایی که در آن بازی کرده اید، نقطه عطف کارهای تان بوده است؟

- اگر منظورتان از نقطه عطف آنجای است که مردم مرا شناختند و به اصطلاح محبوب شدم، باید بگویم ساختمان پزشکان بوده است. با اینکه چندین فیلم و سریال و تئاتر قبل از آن در روزمه کاری ام داشته ام ولی از نظر من نقطه عطف هر بازیگر در کارنامه کاری اش جایی است که احساس کند یک رشدی و تحولی در روند کارش اتفاق افتاده، یک چیزی یاد گرفته، منظورم این است که به اندوخته هایش اضافه شده باشد.

آن وضعیت نقطه عطف یک بازیگر است و تو پوست آدم کنده نشود و سختی نکشد این مهم اتفاق نمی افتد. معتقدم هر بازیگری به احتمال زیادی در شناسنامه کاری اش چندین بار به این حالت دست پیدا کرده و این همان نقطه عطف است و همین است که این کار را لذتبخش می کند. مثل نمایش چشم اندازی از پل که سال ها از آن گذشت یا نمایش تقدیر بازان که پارسال اتفاق افتاد.

در حال حاضر در کار جدیدی مشغول ایفای نقش هستید؟

- برای یک خیریه در حال تمرین نمایشنامه خوانی هستیم.

عجیب ترین شایعه ای که درباره خودتان شنیده اید؟

- خدا را شکر تا حالا شایعه عجیبی که در ذهنم باشد نشنیده ام. در این حد که با همسر فعلی ام که نامزد بودیم یک یاز همکارانم به من گفت شنیده ام طلاق گرفته ای که من پاسخ دادم هنوز ازدواج نکرده ام که طلاق بگیرم و این شایعه ای است که در یادم مانده.

اهل مد هستید؟

- من از چیزهای قشنگ اصولا لذت می برم. کیف قشنگ، کفش قشنگ، عطر خوشبو و ... اولین چیزی که مد نظر قرار می دهم آن است که آیا این به من می آید و دوم اینکه با آن احساس خوبی داشته باشم و اعتماد به نفسم افزایش پیدا کند. حالا اینکه مد است یا نیست، قدیمی است یا جدید، زیاد برایم اهمیت ندارد.

فرناز رهنما در تئاتر

میانه تان با خرید کردن چطور است؟

- هم خیلی اهل خرید کردن هستم هم نه. ممکن است طی سه ماه، چهار ماه مثلا چند تکه خرید داشته باشم، ممکن است چند ماه هم بگذرد و برای خودم خریدی نکنم.

خرید مورد علاقه تان چیست؟

- خرید عطر و کفش.

زمانی که دلتان می گیرد، چه کار می کنید؟

- اصولا دلم که می گیرد جان ندارم هیچ کاری کنم ولی اگر بتوانم خودم را جمع و جور کنم با اعضای خانواده ام مثل همسرم، مادرم، خواهرم در موردش صحبت می کنم و سعی می کنم حالم را توضیح دهم، شاید حالم بهتر شود.

عجیب ترین خصوصیت اخلاقی تان چیست؟

- این است که مدام دلم می خواهد عالم و آدم را از خودم راضی نگه دارم و چون رضایت همگان قطعا ممکن نیست، دچار عذاب وجدان و دلشوره می شوم که نکند از من ناراحت شوند و ممکن است پیش خودشان فکر کنند و بر همین اساس همیشه خودم را دچار مشکل می کند و فکر می کنم عجیب ترین خصوصیت اخلاقی ام باشد.

فرناز رهنما

تفریح مورد علاقه تان چیست؟

- نقاشی، سفر، رستوران و کافه گردی، پختن شیرینی و جمع شدن دوستان و آشنایان کنار هم. این کارها را دوست دارم.

و حرف آخر...

- حرفی که دوست دارم با خوانندگان مجله تان مطرح کنم این است که اول مواظب خودمان و سلامتی مان، دوم مواظب اطرافیان مان و کسانی که دوست شان داریم باشیم. مواظب باشیم که به هم چه می گوییم. یادمان نرد که یک حرف می تواند پشت کسی را خم کند یا می تواند از خوشحالی از روی زمین بلندش کند.

همیشه سپاسگزار لحظه های زندگی مان باشیم. فکرهای خوب کنیم، نعمت های مان را بشماریم و من فکر می کنم با شمردن نعمت هایی که هر روز برایمان و مقابل مان اتفاق می افتد، به زندگی مان برکت می دهیم چون چه خوب فکر کنیم و چه بد، زندگی ما می گذرد اما من سعی می کنم ادای آدم های خوشحال را دربیاورم تا خوشحال زندگی کنم. امیدوارم این حرف ها به درد شما هم بخورد.

با آرزوی دل خوش و تن سلامت برای همه شما عزیزان.

فرناز رهنما ، زندگی شخصی فرناز رهنما

4.271
این مطلب مفید بود ؟5912
برگرفته از هفته نامه اوقات خوش - / ک
برچسب : فرناز رهنما
وبگردی