فعال سازی سیف مود
سیف مود یکی از امکاناتی است که برای عبور از برخی مشکلات بدافزاری استفاده می شود که در ادامه این گزارش شما را با نحوه فعال سازی “سیف مود” آشنا خواهیم کرد.

آموزش فعال سازی سیف مود اندروید و IOS

شاید تاکنون بارها و بارها شنیده باشید که از منابع معتبر همانند گوگل پلی برنامه مورد نظرتان را دانلود و نصب نمایید که این به مرور می تواند امنیت را برای شما تامین نماید. از این رو فروشگاه های مختلفی در این زمینه فعالیت می کنند که گاها شاید برنامه های که با عنوان بدافزار شناخته می شوند، در آنها عرضه شود و به مرور می تواند باعث تخریب گوشی شما شود.

از این رو تنها دلیلی که گفته می شود برنامه های مورد نیاز را با استفاده از فروشگاه گوگل پلی دانلود و نصب کنید، این می باشد تا دیگر شاهد حضور باگ ها و بدافزارهایی که می توانند باعث تخریب اسمارت فون شما شوند را نباشید. اما در سیستم عامل های اندروید و Ios این گزینه نیز وجود دارد که می توانید از آن برای پیشگیری و حذف باگ ها و بدافزارها استفاده نمایید.

به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک شما را با نحوه فعال سازی Safe mode در سیستم عامل های  اندروید و Ios آشنا سازیم. همراه ما باشید.

نحوه فعال سازی سیف مود

تا این قسمت شما تا با ویژگی های حالت سیف مود آشنا شده اید که در ادامه شما با نحوه فعال سازی سیف مود اندروید و IOS آشنا خواهید شد. برای فعال کردن این حالت باید طبق مراحل زیر ادامه دهید ؛

  • فعال کردن سیف مود اندروید

1- برای فعال سازی سیف مود در اندروید ، ابتدا باید به صفحه هوم یا صفحه اصلی اسمارت فون خود مراجعه نمایید. سپس دکمه پاور را بفشارید تا صفحه زیر برای شما ظاهر شود ؛

حالت سیف مود

مراحل فعال کردن سیف مود گوشی سامسونگ

2- اینک انگشت خود را از روی دکمه پاور ( دکمه قرمز رنگ ) بردارید و بر روی گزینه خاموش کردن تلفن یا اصطلاحا " Power Off " انگشتتان را نگه دارید تا صفحه جدید ذیل برای شما باز شود.

 safe mode

چگونه وارد سیف مود اندروید شویم 

پس از فعال کردن این حالت، شما شاهد محدودیت های اجرا شده توسط اندروید در گوشی خواهید بود که احساس خواهید کرد گوشی شما به حالت کارخانه بازگشته و اما در اصل حالت کارخانه اجرا نشده است. با این وجود می توانید به راحتی وارد تنظیمات اسمارت فون شوید و بدون هرگونه مشکلی شروع به حذف برنامه بدافزاری که منجر به اختلالاتی در اسمارت فون شده بود، نمایید.

همچنین این قابلیت برای رفع هنگ و کند شدن سیستم عامل شما هم کاربرد دارد و می توانید در این مواقع این حالت را فعال کنید و سپس شروع استفاده از برنامه های پیش فرض همانند ایمیل، گوگل کروم، پیام ها و... دسترسی پیدا کنید.


  • آموزش فعال سازی سیف مود گوشی آیفون 

1- در مرحله اول شما باید گوشی آیفون خود را خاموش کنید. بعد از خاموش شدن کامل گوشی، انگشت خود را بر روی دکمه پاور بگیرید تا گوشی آیفون شما روشن شود.

safe mode

2- از زمانیکه لوگو اپل بر روی گوشی شما ظاهر می شود، انگشتتان را بر روی دکمه کم کننده صدا بگیرید و تا هنگامیکه بتوانید لوگو اپل را مشاهده کنید، دستتان را از روی آن بر ندارید.

آیفون

3- هنگامیکه گوشی شما بوت شد در حالت سیف مود قرار دارد و می توانید هر مشکلی که باعث بروز مشکل در گوشی آیفون شما شده است را برطرف کنید.

آموزش فعال سازی سیف مود (Safe mode) در اندروید و IOS

347
این مطلب مفید بود ؟2819
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی