فلزات بدن
بالا بودن میزان فلزات بدن انسان به خصوص فلزات سمی و سنگین با نشانه هایی همچون حالت تهوع و مشکلات شکمی بروز می کند ، بهتر است برای حفظ سلامتی علائم ان را بشناسید.

10 نشانه که بدن شما از فلزات سنگین سمی پر شده است

فلزات بدن حتی در غلظت های پایین نیز برای انسان سمی هستند . هر فلز با تراکم بالا در سطح مولکول ، یک فلز سنگین محسوب می شود . برخی از فلزات سنگین عبارتند از جیوه ، آلومینیوم و سرب . اگر اعتقاد داشته باشید یا نه باید قبول کنید که روزانه شما فلزلت سنگین را به واسطه ی نوشیدنی ها و غذاهایی که میخوردی ، به بدنتان وارد می کنید. زمانی که بدن شما این سم را جذب می کند ، در بدن انباشه می شود و اغلب علائم سمی بودن را در بدن ایجاد می کنند .
در این مقاله ماقصد داریم تا شما را با 10 نشانه که نشانه دهنده پر بودن بدن شما از فلزات سنگین می باشد . برای اطلاع از این موضوع به خواندن ادامه ی این مطلب در نمناک بپردازید .

بیماری و مشکلاتی که خبر از بالا بودن میزان فلزات بدن می دهند

حالت تهوع یکی از علامت های رایج از مسمومیت حاد در بدن می باشد . اگر شما فلزات سنگین سمی را وارد بدن خود کنید ، یکی از نشانه های حاد ف داشتن حالت تهوع می باشد .
2-استفراغ:
استفراغ نیز یک دیگر از نشانه های شایع در مسمومیت حاد فلزات سنگین در بدن می باشد . پس از در معرض قرار گرفتن این سموم ، بدن با استفراغ سعی براین می کند که تمام سموم را از خود جدا کند .
سر درد می تواند ناشی از سمی بودن بدن توسط فلزات سنگین باشد و سموم ایجاد شده در بدن می تواند موجب سردردهای مزمن شود .
فلزات بدن

سردرد یکی از علائم وجود فلزات سمی در بدن است

4- به سختی نفس کشیدن:
سموم موجود در بدن می توانند منجر به ایجاد برخی اختلالات تنفسی شوند . نفس کشیدن سخت می تواند نشانه هنده پر بودن بدن از جیوه باشد .
5-مشکلات پوستی :
خراش و دیگر مشکلات پوستی ممکن است به دلیل وجود برخی فلزات سنگین در بدن ایجاد شود . مشکلات پوستی زمان رخ می دهند که سموم بدن از طریق پوست از بدن خارج شوند .
6-شکم درد:
شکم درد ممکن است نشانه ایی از مسمومیت توسط فلزات سنگین باشد . هنگامی که فلزات سنگین در بدن تجمع می کنند ، شروع به آسیب رساندن به قسمت های مختلف بدن ، از جمله اندام های تولید مثل در آقایان که جبران آن کمی مشکل است .
مسمومیت توسط فلزات سنگین می تواند در مغز تاثیر بگذارد و عملکرد آنرا مختل کند و سایر علائم می تواند شامل تشنج ، سردرد و در شرایط حاد به کما دچار شوید .
8-یبوست:
انباشته شدن فلزات سمی در بدن می تواند در دستگاه گوارش تاثیر بگذارد و به طور مرتب شما را دچار ناراحتی معده ، اسهال و یبوست کند .
9-عرق کردن شب :
بدن اکثر سعی می کند که سموم را از طریق عرق از پوست خارج کند . اگر شب ها عرق کردید می تواند نشانه پر بودن بدن شما از سموم خطرناک باشد .
10-درد در عضلات :
فلزات بدن
وجود سموم خطر ناک در بدن می تواند باعث ایجاد درد های غیرقابل تحمل در عضلات شود و اگر دیدید که عضلات شما دچار درد شده است ، می تواند نشانه مسمومیت باشد .

10 حالت که خبر از وجود فلزات سمی در بدن می دهد

4.614
این مطلب مفید بود ؟131
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ ف.ن
برچسب : سلامت بدن
وبگردی