فواید خرما
اگر از فواید خرما بدانید خواهید دانست که چرا آن را اکسیر جوانی می نامند ، داشتن پوست و موی زیبا و کند کردن روند پیری تنها بخشی از خاصیت این میوه گرمسیری است که باید هر روز مصرف شود.

فواید خرما برای پوست و مو 

قبل از پرداختن به فواید خرما باید از ویتامین ها و مواد معدنی موجود در آن گفت ،خرما حاوی مقادیر زیادی ویتامین ، پروتئین ، است که نه تنها برای بدن بلکه برای پوست و مو هم مفید است.

فواید خرما برای پوست و مو

خرما به درخشندگی و جوان سازی پوست کمک می کند و چون حاوی پروتئین و آنزیم است برای سلامت و کشسانی پوست توصیه می شود.بنابراین برای درست کردن ماسک صورت مقداری خرما بدون هسته را با شیر خیس کنید و یک شب نگه دارید و مخلوط کنید تا خمیری بدست بیایید آن را روی صورت ماسک کنید و بعد با آب سرد بشویید.

درمان نشانه های پیری :خرما حاوی آنتی اکسیدان فراوان است که رادیکال های آزاد را از بین می برد.

بالا بردن خاصیت کشانی پوست :چون خرما منبع مناسبی از ویتامین c است خاصیت کشسانی پوست را بالا می برد و مواد مغذی موجود در خرما در بهبود بافت پوست موثر است .

فواید ماسک خرما برای پوست صورت

ماسک خرما از بروز نشانه های پیری و چین و چروک جلوگیری می کند و به این منظور از ماسک ضد پیری و یک قاشق ماست و عسل استفاده کنید و آن را روی صورت ماسک کنید و بعد با آب سرد بشویید.
مقداری خرما بدون هسته را با زردچوبه مخلوط کنید تا خمیری بدست بیاید و به آن شیر اضافه کنید و بعد آن را روی صورت ماسک کنید و بعد با آب سرد بشویید.
 

فواید خرما

فواید خرما برای حفط زیبایی و جوانی

درمان چین و چروک بخشی از فواید خرماست

 خرما به دلیل ویتامین b خطوط پوست و مشکلات پوستی را درمان می کند بنابراین مقداری خرما را در شیر خیس کنید بعد آن را مخلوط کنید و به آن ژل آلوورا بیفزاید و روی صورت ماسک کنید و بعد با آب سرد بشوید.

برای نرمی و انعطاف پذیری پوست : نه تنها خرما بلکه روغن خرما هم به نرمی و انعطاف پذیری پوست کمک می کند.

روغن خرما خاصیت آنتی اکسیدانی و آنتی میکروبی دارد که انواع مشکلات پوستی را درمان می کند.

درمان ریزش مو : ریزش مو به دلیل کمبود ویتامین است که خرما در درمان آن موثر است.

خرماحاوی آهن است که از ریزش مو جلوگیری می کند و به رشد مو کمک می کند و به همین منظور می توانید مقداری خرمای بدون هسته را روی سر ماسک کنید و بعد از ده دقیقه بشویید.

تقویت مو : سر را با روغن خرما ماساژ دهید چون حاوی ویتامین و مواد مغذی است که به ضخامت و رویش مو کمک می کند.

درمان خارش سر :اگر بدنبال درمان خارش سر هستید خرما یکی از موادی است که علاوه بر درمان خارش به نرمی پوست هم کمک می کند.مقداری خرما را خمیر کنید و به آن 1/2 فنجان مایونز اضافه کنید و خوب مخلوط که کردید آن را به مدت 20 دقیقه ماسک کنید و بعد با آب بشوید.

مهم ترین و بهترین فواید خرما برای سلامتی و زیبایی

4.356
این مطلب مفید بود ؟488
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ز.ن
وبگردی