روغن زیتون
افزودن روغن زیتون به رژیم غذایی می تواند مانع از ابتلای زنان به سرطان سینه شود.این یافته ها نشان می دهد روغن زیتون مدیترانه ای با یورش چند جانبه به تومورها، رشد آنها را متوقف کرده و موجب از بین رفتن سلول های سرطانی می شود.

پیشگیری از سرطان مغز با این روغن زیتون

روغن زیتون ژنی را خنثی می کند که رشد سلول های سرطان ی سینه را بر عهده دارد.این روغن همچنین از دی ان آ در برابر آسیبی که می تواند به سرطان بینجامد پیشگیری می کند.

مطالعات محققان دانشگاه ادینبورگ نشان می دهد روغن زیتون حاوی ترکیبی است که فعالیت ژن های عامل سرطان را در سلول مختل می کند.

یکی از اسیدهای چرب موجود در روغن زیتون اسید اولئیک نام دارد. محققان اثر این ترکیب را روی مولکولی به نام miR-7 بررسی کردند. این مولکول در مغز وجود دارد و قادر به سرکوب تومور است.

روغن زیتون

روغن زیتون

مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد اسید اولئیک مانع از پروتئینی به نام MSI2 می شود که تولید مولکول miR-7 را متوقف می کند. بنابراین این با وجود این ترکیب تولید مولکول miR-7 و سرکوب تومور تقویت می شود. این مطالعه برای اولین بار است که نقش ترکیبات موجود در روغن زیتون را برای پیشگیری و درمان سرطان مغز بررسی کرده است.
مطالعه دیگری فواید روغن زیتون به همراه رژیم مدیترانه ای را بررسی کرده است و نشان می دهد زنانی که از رژیم غذایی مدیترانه ای به همراه چهار قاشق غذاخوری روغن زیتون فرابکر (extra virgin) در روز استفاده می کنند، پنجاه درصد کمتر از داوطلبانی است که رژیم غذایی کم چرب دارند، به سرطان سینه مبتلا می شوند.

فواید روغن زیتون در پیشگیری از سرطان سینه

4.718
این مطلب مفید بود ؟171
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایرنا -/ ر
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی