حامد بهداد
فیلم سینمایی قصر شیرین به کارگردانی رضا میرکریمی راهی جشنواره بین المللی فیلم شانگهای شد تا جایزه جام طلایی این جشنواره را کسب کند.

فیلم قصر شیرین در جشنواره شانگهای نامزد دریافت جایزه شد

فیلم سینمایی قصر شیرین به کارگردانی رضا میرکریمی برای اولین بار در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. ساخته جدید رضا میرکریمی کارگردان با سابقه کشورمان به عنوان یکی از فیلم های راه یافته به جشنواره بین المللی فیلم شانگهای نامزد دریافت جایزه در این جشنواره شد.

قصر شیرین رضا میرکریمی در اولین نمایش بین المللی در جشنواره فیلم شانگهای نامزد دریافت جایزه جام طلایی شد.

داستان و بازیگران فیلم قصر شیرین

فیلم سینمایی قصر شیرین برای اولین بار در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و در بخش های مختلفی نامزد دریافت جایزه شد اما توانست در بخش بهترین فیلمنامه و موسیقی متن سیمرغ بلورین بهترین فیلم را دریافت کند.

حامد بهداد

نقش آفرینی حامد بهداد در فیلم قصر شیرین

حامد بهداد، محمد عسگری، ژیلا شاهی، اکبر آئین، آزاده نوبهار، محمد اشکان فر،بابک لطفی ، زهیر یاری، یونا تدین و نیوشا علیپور بازیگران فیلم قصر شیرین را تشکیل میدهند.

حامد بهداد

بازی حامد بهداد در فیلم قصر شیرین

در خلاصه داستان فیلم قصر شیرین آمده است:جلال مرادی 42 ساله طی تصادفی خانواده ای را به قتل رسانده اما تصادف در دادگاه غیرعمد شناخته می شود. او پس از گذراندن دوران زندانی اش، همسر و فرزندانش را ترک کرده و به شهر دیگری می رود. پس از دو سال به شهرش بازمیگردد چرا که همسرش دچار مرگ مغزی شده ...

نیوشا علیپور و یونا تدین

نیوشا علیپور و یونا تدین در فیلم قصر شیرین

عوامل ساخت فیلم قصر شیرین عبارتند از : تهیه کننده و کارگردان:سیدرضا میرکریمی، نویسندگان:محسن قرائی و محمد داودی بر اساس طرحی از سیدرضا میرکریمی، مدیر فیلمبرداری:مرتضی هدایی، طراح صحنه و لباس:آتوسا قلمفرسایی، برنامه ریز و دستیار اول کارگردان:محمد عسگری، صدابردار:سعید بجنوردی، طراح چهره پردازی:محمود دهقانی، صداگذار:آرش قاسمی، منشی صحنه:ماریا میرنژاد، دستیار اول فیلمبردار:همایون قربانی، مجری طرح و مدیر تولید:محمدصادق میرکریمی، عکاس:حافظ احمدی.

رضا میرکریمی

رضا میرکریمی کارگردان سرشناس سینما

رضا میرکریمی کارگردان ، نویسنده ، تدوینگر و تهیه کننده با سابقه کشورمان ساخت فیلم هایی کودک و سرباز ، زیر نور ماه ، اینجا چراغی روشن است ، خیلی دور خیلی نزدیک ، به همین سادگی، یه حبه قند و دختر را در کارنامه هنری اش دارد.

بیست و دومین دوره جشنواره بین المللی فیلم شانگهای از تاریخ 25 خرداد تا 3 تیر ماه در کشور چین برگزار می شود.

انتظار قصر شیرین برای جام طلایی جشنواره فیلم شانگهای

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / م.ف
وبگردی