بهنوش طباطبایی
امروز 27 اردیبهشت همزمان با سالروز تولد بهنوش طباطبایی بازیگر جوان کشورمان است که به همین بهانه مروری بر فیلم های ماندگار او داشته ایم که در ادامه مشاهده میکنید.

بهترین فیلم های بهنوش طباطبایی در سینما و تلویزیون

امروز 27 اردیبهشت همزمان با سالروز تولد بهنوش طباطبایی بازیگر جوان سینما و تلویزیون است که به تازگی در دو فیلم ماجرای نیمروز :رد خون و غلامرضا تختی به ایفای نقش پرداخته است.

به بهانه سالروز تولد این بانوی هنرمند نگاهی به کارنامه هنری او داشته ایم و مروری بر نقش های ماندگارش در فیلم ها و سریال هایش کرده ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

مروری بر نقش های ماندگار بهنوش طباطبایی در فیلم هایش

بهنوش طباطبایی بازی در دنیای هنر را از سال 77 آغاز کرد و اولین بار در سریال یونس و بعد از آن در کوی دامون جلوی دوربین رفت اما بازی در سریال مسافری از هند از او چهره شناخته شده تری ساخت. بهنوش طباطبایی در این سریال بازیگر نقش کتی بود که بازی او مورد توجه بسیاری از مخاطبان این سریال قرار گرفت و از همانجا بود که چهره او برای بسیاری از مردم شناخته شده تر شد.

شیلا خداداد و بهنوش طباطبایی

عکسی از بازی بهنوش طباطبایی در سریال مسافری از هند

بهنوش طباطبایی بعد از بازی در سریال مسافری از هند جلوی دوربین سریال عشق گمشده به کارگردانی حسین سهیلی زاده رفت و ایفاگر نقش سیما نقش اصلی این سریال شد.

جمشید مشایخی و بهنوش طباطبایی

زنده یاد جمشید مشایخی و بهنوش طباطبایی در سریال پیله های پرواز

بعد از تجربه موفق همکاری با حسین سهیلی زاده بار دیگر بهنوش طباطبایی در سریال پیله های پرواز بازیگر سریال این کارگردان سرشناس شد در نقش تارا جلوی دوربین رفت و مسیر رو به رشدی را در تلویزیون تجربه کرد.

اشکان خطیبی و بهنوش طباطبایی

اشکان خطیبی و بهنوش طباطبایی در سریال در مسیر زاینده رود

بازی در سریال گلهای گرمسیری ، چار دیواری ، در مسیر زاینده رود ، مختارنامه ، از یاد رفته و میکائیل از بهنوش طباطبایی چهره محبوب تر و شناخته شده تری در میان مردم ساخت.

ای بانوی هنرمند پا به پای پیشرفت در تلویزیون در سینماها هم موفقیت های زیادی کسب کرد و در فیلم های زیادی جلوی دوربین رفت و بازی های ماندگاری را از خود برجای گذاشت.

مصائب دوشیزه اولین فیلم سینمایی بهنوش طباطبایی در سال 85 بود که به کارگردانی مسعود اطیابی روی پرده سینماها رفت و بعد از آن در فیلم هایی چون پسران آجری ، کلاغ پر ، پوست موز ، آزاد راه ، گام های شیدایی ، قصه عشق پدرم ، شانس عشق تصادف ، سیانور ، زیر سقف دودی ، لابی ، غلامرضا تختی و ماجرای نیمروز 2 رد خون به ایفای نقش پرداخت.

بهنوش طباطبایی

بازی تحسین برانگیز بهنوش طباطبایی در فیلم ماجرای نیمروز رد خون

بازی های اخیر بهنوش طباطبایی در سینما بیشتر مورد توجه قرار گرفت و نقش های او بیشتر دیده شد و در فیلم غلامرضا تختی در نقش شهلا توکلی همسر جهان پهلوان تختی به ایفای نقش پرداخت و بازی او در ماجرای نیمروز :رد خون به حدی مورد استقبال قرار گرفت که نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در جشنواره فجر 37 شد.

بهنوش طباطبایی

نقش آفرینی بهنوش طباطبایی در فیلم غلامرضا تختی

مروری بر فیلم های ماندگار بهنوش طباطبایی در سالروز تولدش

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / م.ف
وبگردی