خطر قرص مسکن
اغلب افراد در مواقع ابتلا به آنفولانزا اقدام به مصرف قرص مسکن می کنند، اما از این موضوع مطلع نیستند مصرف قرص مسکن در آن مقطع خطرات بسیار جدی را به همراه دارد.

لطفا هنگام ابتلا به آنفولانزا مسکن مصرف نکنید

با بروز بیماری هایی مثل آنفولانزا و سرماخوردگی به سراغ قرص مسکن می روید غافل از اینکه مصرف این دسته از داروها می تواند شما را به سوی یک خطر بزرگ هدایت کند. اگر شما مبتلا به آنفولانزا شده اید و از مسکن ها استفاده می کنید پس خود را در معرض یک ریسک بزرگ قرار داده اید ، برای اطلاع بیشتر از این موضوع با ما در این بخش از سلامت نمناک همراه شوید.

استفاده از داروهای غیر استروئیدی در طول سرماخوردگی ممکن است خطر حمله قلبی را افزایش دهد. مصرف ایبوپروفن و یا دیگر داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی که می تواند به کاهش علائم سرماخوردگی یا آنفولانزا کمک کند، ممکن است بی ضرر به نظر برسد، اما تحقیقات جدید خلاف این را نشان می دهند و می تواند خطر حمله قلبی را افزایش دهد.

آنفولانزا

 

دکتر چنگ - چونگ فنگ، از بیمارستان دانشگاه ملی تایوان، و همکارانش اخیرا یافته های خود را در ژورنال بیماری های عفونی گزارش کرده اند و عنوان کردند که (غیر استروئیدی ها ) که همان داروهای مسکن هستند برای افراد مبتلا به آنفولانزا عوارضی خواهند داشت.

ایبوپروفن و آسپرین نمونه هایی از دو داروی غیر استروئیدی هستند و بسیاری از افراد از این داروها برای تسکین برخی از علائم سرماخوردگی، آنفولانزا و دیگر عفونت های حاد تنفسی مانند تب و سردرد استفاده می کنند.

براساس اظهارات دکتر فنگ و همکاران، تحقیقات قبلی ارتباط بین استفاده از داروهای غیر استروئیدی ، و عفونتهای حادتنفسی خطر افزایش خطر حمله قلبی را مطرح کرده است.

با این حال، این تیم به این نکته اشاره می کند که هیچ مطالعه ای برای ارزیابی این که آیا استفاده از داروهای مسکن " NSAID" در طول آنفولانزا با خطر حمله قلبی بزرگ تر همراه است، وجود نداشته است.

ابتلا به آنفلوآنزا

 

خطر حمله قلبی 2.7 برابر با مصرف داروهای غیر استروئیدی در طول دوره بیشتر می شود:

به منظورتحقیق، محققان از داده های برنامه بیمه سلامت ملی تایوان برای اشاره دقیق روی 9793 بیمار که به خاطر حمله قلبی بین سال های 2007 و 2011 در بیمارستان بستری شده اند، استفاده کردند.

محققان ریسک حمله قلبی را در میان بیماران در چهار سناریوی مختلف ارزیابی کردند:طی عفونتهای حادتنفسی ، در طول استفاده از داروی غیر استروئید ی، استفاده از داروی غیراستروئیدی در طول عفونتهای حادتنفسی ،نبودن در معرض داروی غیر استروئیدی یا عفونتهای حادتنفسی. استفاده از داروی غیر استروئیدی به تنهایی با 1.5 برابر خطر حمله قلبی همراه بود، در حالی که عفونتهای حادتنفسی به تنهایی خطر حمله قلبی را تا 2.7 بار افزایش داد.

خطر حمله قلبی بیماران در طی عفونتهای حادتنفسی و استفاده از داروی غیر استروئیدی 3.4 برابر بیشترشد. هنگامی که داروی غیر استروئیدی در بیمارستان به صورت داخل وریدی تزریق شد، خطر حمله قلبی 2.7 برابر بیشتر از آن بود.

این یافته ها صرفا مبنی بر مشاهده هستند، بنابراین آن ها نمی توانند ثابت کنند که استفاده داروی غیر استروئیدی در طول عفونتهای حادتنفسی به طور مستقیم ریسک حمله قلبی را افزایش می دهد. با این حال، محققان توصیه می کنند که پزشکان و بیماران در هنگام بررسی استفاده از داروی غیر استروئیدی برای تسکین علایم عفونتهای حادتنفسی احتیاط کنند.

مسکن برای آنفولانزا

دکتر فنگ اضافه می کند داروهایی که درد را به روش متفاوتی با داروی غیر استروئید (مانند استامینوفن)کاهش می دهند ممکن است در طول عفونتهای حادتنفسی جایگزین مناسبی باشند.

این تیم توصیه می کند مطالعات آینده بر مبنای آن باشد که کدام داروی غیر استروئید ایمن تر در شرایط عفونتهای حادتنفسی هستند آن ها همچنین باید ارزیابی کنند که چگونه شدت بر خطر حمله قلبی با استفاده از غیر استروئید تاثیر می گذارد، و اینکه آیا برخی از بیماران بیشتر در معرض خطر افزایش خطر حمله قلبی نسبت به دیگران قرار دارند.

خطر بزرگ قرص مسکن برای کسی که آنفولانزا دارد

3.826
این مطلب مفید بود ؟206
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : medicalnewstoday / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
وبگردی