قلب

عکس باورنکردنی از قلب بدون خون!

کد مطلب : 31681زمان مطالعه : 1 دقیقه
پزشکان پس از اینکه خون را از قلب به صورت کامل تخلیه کردند، تصویری از آن را در فضای مجازی منتشر کرده که بیش از صدها بار بازنشر شده است.

قلب پس از تخلیه کامل خون

قلب یکی از مهم ترین اعضای بدن محسوب می شود که در فضای میانی میان سینه در سینه قرار دارد وخون را از طریق رگ خونی در دستگاه گردش خون به گردش در می آورد.خون اکسیژن و مواد غذایی لازم را برای بدن مهیا می سازد و همچنین به از بین رفتن مواد زائد ناشی از سوخت و ساز بدن کمک می کند.

قلب انسان به طور متوسط حدود 70 بار در دقیقه می تپد. قلب انسان بین دو شش در بدن قرار دارد و به گونه ای قرار گرفته است که رأس آن متمایل به سمت چپ و پایین قرارمی گیرد . هر ضربان قلب حدود هشت صدم ثانیه زمان مبخواهد که این زمان شامل 0/1 ثانیه انقباض دهلیز ها،0/3 ثانیه انقباض بطن ها و 0/4 ثانیه استراحت قلب میباشد. بافت قلب نیز هم چون دیگر بافت های بدن نیاز به تغذیه دارد که تغذیهٔ قلب برعهدهٔ عروق کرونری (تاجی) می باشد.

اگر خون در قلب انسان نباشد، شمایلی متفاوت پیدا می کند. پزشکان پس از اینکه خون را از قلب به صورت کامل تخلیه کردند، تصویری از آن را در فضای مجازی منتشر کرده که بیش از صدها بار بازنشر شده است.

 
قلب بدون خون

عکس باورنکردنی از قلب بدون خون!

4.2220
این مطلب مفید بود ؟18436
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
برچسب : سرگرمی
وبگردی