قهرمان زندگی

40 قانون مهم و عالی برای ابرقهرمان شدن در زندگی

کد مطلب : 8212تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 10 دقیقه
قهرمان زندگی خود بود چیزی است که همه افراد دوست دارند به آن برسند و این مسئله مثل تمامی موارد زندگی رسیدن به آن قوانینی دارد.

40 قانون که باعث می شود به یک ابر قهرمان در زندگی تبدیل شوید 

همه دوست داریم در زندگی یک ابرقهرمان باشیم ولی چطور؟ این مسئله هم مثل تمامی موارد زندگی قوانینی دارد و راههایی که به صورت تخصصی به آن پرداخته می شود. این 40 قانون از یک کتاب برداشته شده است که در چندین کشور فروش بسیار زیادی داشته است . حال در این قسمت از سایت نمناک این قوانین اعجاب انگیز را به شما معرفی خواهیم کرد . 

1. دیگران را بالا ببرید .

شما باید در زندگی به گونه ای رفتار کنید که افرادی مثل رئیس، رهبر گروه، مدیر و در کل همه بالادستی هایتان احساس قدرتمند بودن داشته باشند و طوری وانمود نکنید که مثلا از آن ها بهتر و استاد تر هستید و در عوض طوری رفتار کنید که آن ها احساس بهتری نسبت به خودشان داشته باشند. 

2. بیش از حد به دوستان خود اعتماد نکنید و از دشمنان خود در راه درست استفاده کنید.

نسبت به رفتار دوستان خود آگاه باشید و هیچ گاه به دلیل نزدیکی بیش از حد به دوستان متوجه خیانت آن ها نخواهید شد. دوستانتان می توانند در بعضی از مواقع از دشمنان شما نیز ضربه سنگین تری را به زندگی تان وارد کنند. دشمنان نیز گاهی اوقات از یک دوست وفادارترند و پس گاهی اوقات دشمن داشتن یک مزیت محسوب می شود، پس از وجود آن ها نهراسید زیرا چیزهای زیادی را در مورد خودتان به شما می آموزند. 

3. اهداف خود را پنهان کنید.

این کار دقیقا مانند بازی است، هرگز اهداف پشت اقدامات خود را نشان ندهید و همیشه دور و بری ها را در پرده ای از ابهام نگه دارید. زمانی که افراد هیچ ایده ای نداشته باشند که در حال انجام چه کاری و تلاش برای چه هدفی هستید، نمی توانند حالت تدافعی بگیرند و سد راه شما شوند .

موفقیت در زندگی  

4. همیشه کمتر از حد نیاز سخن بگویید.

اگر می خواهید که دیگران را تحت تاثیر قرار دهید، کمتر حرف بزنید. هرچقدر بیشتر صحبت کنید، انسان معمولی تری به نظر خواهید رسید.

افراد قدرتمند کسانی هستند که مکالمه های زیادی ندارند و همیشه ابهامی در مورد آن ها وجود دارد. هرچقدر که بیشتر صحبت کنید ، نشان می دهید که کمتر می دانید.

 5. خوشنامی خود را با زندگی کردن صحیح حفظ کنید اما به داشتن شهرت معتاد نشوید.

خوشنامی یکی از کلید های اصلی موفقیت است و این کار باعث برنده شدن شما می شود اما نباید بیش از حد برای این کار تلاش کنید و خودتان را در معرض دید دیگران قرار دهید و در کل شهرت زیاد باعث حملات زیاد می شود. 

6. در همه زمینه ها مورد توجه باشید.

مورد توجه بودن یکی دیگر از عوامل موفقیت است و هر چیزی با ظاهر خود سنجیده می شود، پس هیچ گاه به خود اجازه ندهید که در شلوغی های زندگی خودتان را گم کنید.

باید ارزش های زندگی خود را حفظ کنید و به تمام آن ها توجه داشته باشید. با رازآلود بودن خودتان را مرکز توجه قرار دهید و قدرتمندی بیشتری را احساس کنید. 

7. ازدیگران کمک بگیرید و به آن ها اعتبار دهید.

هیچ گاه نمی توان به تنهایی به موفقیت های بزرگ دست پیدا کرد پس، از هوشیاری و اطلاعات خود استفاده کنید تا بتوانید دیگران را نیز به کار بگیرید. این کار نه تنها باعث ذخیره زمان و انرژی شما می شود، بلکه شما را به یک انسان تاثیرگذار تبدیل می کند. هرگز سعی نکنید که کاری را که وظیفه شما نیست، خودتان انجام دهید. 

8. کاری کنید که دیگران به سمت شما بیایند.

سعی کنید که دیگران را مجبور به فعالیت کنید ، این کار باعث می شود که افراد را تحت کنترل داشته باشید و از طرفی دشمنانتان نیز با این کار به سمت شما جذب می شوند . زمانی که دیگران کار خود را ترک می کنند و به سمت شما می آیند، یعنی این که برگ برنده دست شماست. 

9. با فعالیت هایتان خود را برنده کنید، نه با دعوا و جر و بحث

همیشه بهتر است با اقدامات مثبت نشان دهید که برنده هستید. زمانی که در جر و بحثی پیروز نمی شوید، باعث می شود که خشمگین شوید و همین امر باعث آسیب بیشتر به خودتان می شود، پس سعی کنید با اقدامات و رفتارتان طوری عمل کنید که دیگران چاره ای جز موافقت با شما نداشته باشند. 

10. از افراد ناموفق و غمگین دوری کنید.

هرگز نباید با افراد بیچاره و بدبدخت معاشرت داشته باشید. این مورد باعث می شود که وضعیت عاطفی شما درگیر شود و احساسات بد به شما انتقال یابد. زمانی که سعی دارید به دیگری برای برطرف کردن مشکلات و بدبختی ها کمک کنید ، در واقع خودتان نیز با آن سختی ها درگیر شده اید.

پس به جای آن سعی کنید معاشرت تان را با افراد شاد و موفق افزایش دهید. 

11. یاد بگیرید که افراد را وابسته به خود نگه دارید.

انسان ها تا حد زیادی به افراد قدرتمند وابسته می شوند و همیشه باید طوری رفتار کنید که دیگران به شما نیاز داشته باشند و شما را بخواهند. زمانی که افراد به دلیل موفقیت و شادی وابسته شما باشند، هیچ چیزی برای ترسیدن تان وجود ندارد، پس هیچ گاه برای آن ها کافی نباشید، تا همیشه به کمک شما نیاز داشته باشند . 

12. با مهربانی و بخشندگی دشمنان را خلع سلاح کنید.

با ظاهر مهربان و بخشنده می توان سنگ ترین ها را نیز آرام کرد. این کار باعث می شود که افراد از موضع خود کوتاه بیایند، پس در مواقع بیش از حد بحرانی از طبع آرام و ملایم خود استفاده کنید تا دیگران در مقابل شما جبهه نگیرند. کادو دادن هر چند وقت یکبار در این موارد ایده خوبی است. 

13. زمانی که افراد از شما درخواستی دارند، درخواست ان ها را برای شاد شدنشان اجابت کنید، نه برای منت یا تشکر آن ها

در نمناک چندین بار اشاره داشتیم که شما به عنوان یک انسان قوی هیچ نیازی برای اثبات خود ندارید، پس کمی در کمک کردن به دیگران محتاط باشید و بیش از حد خود را به درد سر نیاندازید و از طرفی کمک به دیگران را تنها برای میل و رضایت قلبی خود انجام دهید .

 14. با دیگران دوستانه رفتار کنید اما در محل کار حواس جمع باشید.

دانستن برنامه های رقیب در محل کار بسیار مهم است، حتما از حس ششم خود استفاده کنید و با پیگیر بودن متوجه برنامه ها رقیب خود بشوید. سعی کنید که این کار را با پرسیدن سوالات غیر مستقیم انجام دهید و زمانی که از برنامه رقیبان و دشمنان خود اگاهی داشته باشید، راحت تر برای مقابله با آن ها برنامه ریزی می کنید اما رفتار دوستانه را فراموش نکنید .

قهرمان زندگی خود 

15. دشمنان خود را در تنگنا قرار دهید و ساکت ننشینید.

تمام یافته ها حاکی از آن است که باید دشمنان را به طور کامل تحت فشار قرار داد. زمانی که اجازه مانور دادن به دشمن خود می دهید، حتی یک جرقه کوچک از سمت او می تواند زندگی شما را به آتش بکشد. پس حتما مراقب او باشید و طوری رفتار کنید که دشمنان شما از هر جهت چه ذهنی و چه فیزیکی تحت فشار باشند. 

16. گاهی حضور نداشته باشید تا احترام و افتخار دیگران را بربیانگیزید.

کمیاب بودن همیشه انسان ها را با ارزش و قیمتی می کند. زمانی که هر جایی دیده و شنیده شوید، معمولی تر خواهید شد. سعی کنید زمان هایی را به طور موقتی غایب باشید تا دیگران علاقه بیشتری به حضور شما داشته باشند اما همیشه باید زمان صحیح ترک کردن و ماندن را بدانید. 

17. غیر قابل پیش بینی باشید.

باید یاد بگیرید که چگونه غیر قابل پیش بیینی باشید. انسان ها مخلوقاتی هستند که به انجام کارهایی خو می گیرند. زمانی که قابل پیش بینی باشید، احساس تحت کنترل بودن را به دیگران القا می کنید اما با غیر قابل پیش بینی و مرموز بودن، حس تعادل را در دیگران به هم می زنید . 

18. دور خوددتان دیوار تنهایی نکشید.

گاهی اوقات افراد برای امنیت داشنتن سعی می کنند که از دیگران فاصله بگیرند و تنها باشند اما این روش همیشه جواب نمی دهد. جهانی که در آن زندگی می کنیم، پر از خطر است و زمانی که تنها باشید، بیش از همیشه در معرض خطرات مختلف قرار می گیرید، پس حتما در جمع افراد باشید و از کنار آن ها لذت ببرید و هرگز منزوی بودن را پیشه نکنید . 

19. همیشه افراد دور و بر خودتان را بشناسید.

باید بدانید که با جه کسانی رفت و آمد می کنید و زمانی که افراد مخربی را اطراف خود داشته باشید، از موفقیت دور خواهید ماند . 

20. به هرکسی تعهد ندهید.

در این دنیا باید هر لحظه در حال تصمییم گیری در مورد موارد مختلف باشید اما هیچ گاه خودتان را مجبور به تعهد دادن به چیزی یا کسی نکنید و به هیچ کس جز خودتان تکیه نکنید.

زمانی که انسان مستقلی باشید، می توانید بر دیگران پیروز شوید و کنترل زندگی خود را به دست بگیرید، پس اجازه ندهید که هیچ کس شما را مجبور به انجام کاری کند . 

21. تنبلی و ضعف را با قدرت جایگزین کنید.

باید یاد بگیرید که از قدرت تسلیم شدن برای قوی تر شدن استفاده کنید.

زمانی که تنبل هستید، بیش از حد با ایین واقعیت نجنگید و این ضعف را قبول کنید، این کار باعث می شود که راحت تر بر معایب خود غلبه کنید . 

22. روی نیرو های خود تمرکز کنید.

باید یاد بگیرید که چگونه روی انرژی و نیروی خود تمرکز کنید . متخصصان روانشناس عقیده دارند که سخت گیری درونی از راحت گیر بودن بهتر جواب می دهد و در نتیجه باعث افزایش نیرو و قدرت شما در هر زمینه ای می شود و از طرفی باید نیروهای جسمی خود را افزایش دهید. 

23. مدیرانه رفتار کنید.

سرگذشت افراد موفق و بانفوذ را مطالعه کنید. این حس گرانبها را نیز در خودتان پرورش دهید و باور کنید که دیگران شما را دوست می دارند و مانند مدیران رفتار کنید و از موضع ضعف رفتار نکنید.

مدیر

24. خودتان را دوباره خلق کنید.

همیشه سعی کنید که چیزی را در خودتان کشف کنید که باعث جذب دیگران می شود.هرگز اجازه ندهید که جامعه شما را به عنوان یک انسان معمولی بپذیرد و همیشه چیزی برای رو کردن و شگفت زده کردن دیگران داشته باشید و از این کار دست نکشید. 

25. پاک دست باشید.

برای جلب اعتماد دیگران و محبوب بودن باید انسان پاک دستی باشید و اعتبار خود را با جفا کردن در حق دیگران خدشه دار نکنید که آن گاه شاهد قدرت و نفوذ خود خواهید بود . 

26. با اطمینان کاری را انجام دهید.

مطمئن باشید که انجام دادن کاری با شک و تردید هیچ گاه باعث موفقیت شما نمی شود، پس اگر به کاری مشکوک هستید، بیش از حد برای آن تلاش نکنید که شک داشتن از انجام کاری نشان دهنده ضعف و ترس است و افراد ترسو هیچ گاه جذابیت ندارند.

 27. حساب و کتاب داشته باشید.

قبل از انجام هرکاری تا نقطه نهایی آن را بسنجید و تمام احتمالات را در نظر بگیرید و موانع و مشکلات و نتایج آن ها را بسنجید. 

28. بیش از حد هیجان زده نشوید.

زمانی که به موفقیتی دست پیدا می کنید، بیش از حد خودتان را هیجان زده نشان ندهید و طوری رفتار کنید که انگار یک اتفاق کاملا طبیعی برای شما رخ داده است. صبوری، تلاش و شکست های شما باید رازی محفوظ نزد خودتان باشد. 

29. انتخاب گر باشید .

طوری رفتار نکنید که دیگران بخواهند شما را انتخاب کنند و از موضع ضعف برخورد نکنید و همیشه انتخاب گر باشید و به دیگران اجازه دهید که خودشان را به شما اثبات کنند . 

30. به جایگاه و منش خودتان وفادار باشید .

طوری رفتار نکیند که دیگران اجازه آسیب به شما را داشته باشند و با اعتماد به نفس تمام رفتار کنید و قدرت خود را بالا ببرید و هرگز از موضع قدرت خود پایین نیایید. 

31. هنر زمان بندی خود را بالا ببرید.

افرادی که یکسره در عجله هستند، نشان می دهند که هیچ کنترلی روی رفتار خود ندارند ، پس همیشه سعی کنید که هر چیزی را سر زمان و وقت معین خود انجام دهید. 

32. نادیده گرفتن بهترین انتقام است.

زمانی که با مشکلی مواجه می شوید، نباید بیش از حد به آن شاخ و برگ بدهید و در مورد آن صحبت کنید که با این کار قدرت آن مشکل را افزایش می دهید.

هرچقدر که به هر کسی یا هر چیزی توجه بیشتری داشته باشید، قدرت بیشتری را به او می بخشید . گاهی اوقات بهترین کار ترک کردن و نادیده گرفتن است و زمانی که دیگران چیزی را که شایسته آن هستید را به شما نمی دهند ، خودتان را تحقیر نکنید و هرچقدر که هیجان و شادی خود را کمتر در مورد چیزی نشان دهید، قدرتمند تر خواهید بود . 

33. آرام باشید

آرامش داشتن و حفظ خونسردی به شما کمک می کند که کمتر به دیگران وابسته باشید و از طرفی با این کار دشمنان را در ناراحت کردن و ضربه زدن به شما نا امید می کنید . 

34. خسیس نباشید

از پول خرج کردن نهراسید و از طرفی به این نکته توجه کنید که هیچ چیز ارزان قیمتی نمی تواند ارزش کافی را داشته باشد پس بخشندگی و لارج بودن را سر لوحه خود قرار دهید . 

35. به اعتبار خانواده خود تکیه نکیند.

اگر خانواده موفقی دارید، هرگز به خوش نامی آن ها تکیه نکیند و سعی کنید که با اقدامات خودتان به فردی مهم تبدیل شوید . 

36. ریشه مشکلات را پیدا کنید.

با به وجود آمدن هر مشکلی سعی کنید که آن را ریشه یابی کنید تا دفعه بعد از همان جا آسیب نبینید که این کار احتمال مشکلات بعدی را پایین می آورد و شما را به یک فرد دانا و قدرتمند تبدیل می کند. 

37. روی قلب و ذهن افراد تاثیر بگذارید.

اجبار هیچ گاه جواب نمی دهد و بباید یاد بگیرید که چگونه بدون درخواست کردن دیگران را به جهت و مسیر خود فرا بخوانید و به احساسات تان پایبند باشید و در واقع کاری کنید که بدون تلاش به قلب و ذهن آن ها نفوذ کنید . 

38. از تغییر کردن نترسید.

انسان ها بنده عادت هسستند اما یک انسان قوی هرگز از تغییر نمی ترسد و این انسان ها از اشتباهات گذشته خود در کمال آرامشش درس می گیرند و هرگز خود را برای آن اشتباهات سرزنش نمی کنند اما سعی می کنند که با تغییر کردن پیشرفت خود را افزایش دهند.

تغییر کردن  

39. بیش از حد عالی به نظر نرسید.

بی عیب و نقص به نظر رسیدن در همه حالات کار خطرناکی است و این کار حسادت افراد را در مورد شما برمی انگیزد، پس گاهی اوقات ذره ای آسیب پذیر بودن خود را نشان دهید اما فقط گاهی اوقات. 

40. منعطف باشید .

یکی از راه های مهم برای رسیدن به موفقیت و قدرتمند بودن این است که مانند آب به هر شکلی در بیایید، پس منعطف بودن و تغییر پذیر بودن را یاد بگیرید. پس فکر نکنید که همه چیز ثابت خواهد ماند و خودتان را برای هر تغییری در زندگی آماده کنید، حتی این تغییرات می تواند اتفاقات ناخوشایندی باشد که یک انسان قدرتمند از پس آن ها برخواهد آمد .

40 قانون مهم و عالی برای ابرقهرمان شدن در زندگی

4.716
این مطلب مفید بود ؟151
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح
1 نظر به ثبت رسیده است
امیری1394-06-22
من دعای خانم نامداری را خوندم . دعای قشنگی بود اما لیس للانسان الی ما سعا نیست برای انسان مگر در سایه کوشش خانم نامداری باید بدونند که اگه میخواد بگیرند اونجه را که خدا را از او میگیره خیلی دقت کنه و خیلی جاها را حرا م کنه وخیلی حرفا را نزنه و خیلی لباس ها را نپوشه بعد میشه اونچیزی که از خدا میخواد
72
وبگردی