قولنج انگشت
دکتری به نام دونالد آنگر برای نشان دادن اینکه با شکستن قولنج دست هیچ اتفاق خاصی نمی افتد، به مدت 60 سال قولنج دستش را نشکست.

آقای دکتری که به مدت 60 سال قولنج انگشتش را نشکست!

شاید شما نیز شنیده باشید که شکستن قولنج دستان می تواند به مرور زمان باعث ایجاد عوارضی دردناک مانند ورم مفاصل،ضعف بافت های مفصلی و این چنین مسائلی شود که به مرور زمان گسترش می یابند.شنیده ها اغلب بنظر بزرگان علم پزشکی درست هستند و این فرضیه ها از محققان، قبول شده محسوب می شوند. اما آیا این صحت دارد که با شکستن قولنج انگشتان،به انگشتان آسیب میرسد؟ در این بخش از سرگرمی نمناک پاسخ جالبی برای سوالتان خواهید یافت.

خب،برای پاسخ دادن به این سوال باید زمان زیادی شاید بیشتر از چندین دهه بگذرد تا بتوانیم جوابی قاطع در مورد این سوال کلی بدهیم.
 
قولنج انگشتان

دکتری که به مدت 60 سال قولنج دستش را نشکست

اما آقای دکتری به نام "دونالد آنگر" توانست پاسخ این سوال که شاید دهه ها برای بشر سوال بود پاسخ قطعی دهد.وی برای پاسخ جواب این سوال و همچنین اثبات آن تصمیم گرفت که به مدت 60 سال قولنج انگشتان دست چپش را بشکند و اما به قولنج دست راستش دست نزند.

نشکستن قولنج دست به مدت 60 سال

بعد از چندین دهه از سپری شدن عمر آقای دکتر،تصمیم به شکستن قولنج دست راستش گرفت .وی قولنج دست راست را شکست و اما بعد از این مدت هیچ حادثه و اتفاقی برای او رخ نداد و به همه نشان داد که هیچ مشکلی برای شما به وجود نخواهد آمد که خواه قولنج انشگتان را بشکنید و خواه آنها را نشکنید.
به همین دلیل وی موفق به کسب جایزه IG نوبل شد چرا که با فکر و سوالی خنده دار مردم را به فکر فرو برد.
شاید در نگاه اول این گونه تصور شود که این واقعا یک مطالعه غیرمعمولی به نظر بیاید اما در عین حال بسیار جذاب است و با این وجود توانست مغز مارا به چالش بیندازد که آیا با انجام دادن اینکار مشکلی برای ما پیش خواهد آمد یا خیر؟!.

آقای دکتری که به مدت 60 سال قولنج انگشتش را نشکست!

4.146
این مطلب مفید بود ؟388
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن /ح.ب
برچسب : شکستن قولنج
وبگردی