قوی ترین آرواره
آرواره یا همان قدرت فک در تمام حیوانات متفاوت است و همین قدرت باعث برتری حیوانات نسبت به یکدیگر شده است و این برتری را می توان در نوع تغذیه آن ها مشاهده کرد.

10 تا از دارندگان قوی ترین آرواره های دنیا

انواع مختلفی از حیوانات در سراسر جهان زندگی می کنند که تقریبا 6.5 میلیون نوع می باشند. تمام این حیوانات از لحاظ قدرتی در قسمت های مختلف بدن با یکدیگر متفاوت هستند. یکی از این قدرت های کارآمد در بین حیوانات، قدرت آرواره آنها است.قدرت آرواره های انسان برابر با 162 PSI است. حال در این قسمت از نمناک 10 تا از حیواناتی را به شما معرفی می کنیم که قدرت آرواره آن ها بسیار بالا است. 

1. کفتار راه راه

 قدرت آرواره های کفتار برابر با 1100 PSI می باشد و انواع مختلف غذا ها را می توانند با این نیرو بجوند. این حیوانات معمولا غذاهای زبر و سفت مصرف می کنند و می توانند قسمت های سختی مثل استخوان را نیز هضم کنند. این کفتارها به سگ ها شباهت دارند اما با یک گاز می توانند جان یک سگ را بگیرند. 

2. خرس قطبی

قدرت آرواره این حیوان برابر با 1235 PSI است . این حیوانات گوشت خوار هستند و اطراف محل زندگی آن ها دریا و اقیانوس می باشد و همچنین دندان های بزرگ و تیز و سالمی دارند. آن ها می توانند در دما های مختلف مثل قطب یا آب های یخ زده دوام بیاورند. 

3. خرس گریزلی

این خرس ها در آمریکای شمالی زندگی می کنند و دندان های بسیار تیزی مانند قیچی دارند. آن ها از سبزیجات نیز تغذیه می کنند اما بیشتر تمایل به خوردن شکارهایشان دارند. آن ها توانایی بالا رفتن از درخت و دویدن با سرعت 56 کیلومتر بر ساعت را دارند. خرس گریزلی یکی از قوی ترین ها در قدرت آرواره و جویدن برابر با 1250 PSI می باشد.

خرس گریزلی 

4. کوسه ماهی

کوسه ماهی ها اغلب در آب های گرم تر زندگی می کنند و به دلیل ماهیت و طبیعت خشن شان معروف می باشند و خانواده این ماهی ها دارای بیشترین قدرت آرواره برابر با 1250 PSI می باشد. آن ها شکار را با دندان خود مانند چاقو پاره می کنند و حال شکار آن ها می تواند یک ماهی استخوانی، ماهی های کوچک، لاک پشت، پرنده، دلفین یا هر پستاندار دیگری باشد. 

5. گوریل نقره ای

این گوریل ها دندان های بسیار بزرگی دارند که زیاد تیز نیستند. گردن و چانه آن ها بسیار قوی است. آن ها معمولا از گیاهان تغذیه می کنند و چانه شان قادر است که گیاهانی مثل بامبو را با نیروی 1300 PSI بجود و هضم کند. آنها در آفریقا بیش از بقیه جاها یافت می شوند.

در سال های اخیر تعداد آن ها نسبتا کم شده و تخمین زده شده است که حدود 700 تای آن ها در جنگل هایی با بافت وحشی می باشند.طبیعت و ماهیت این حیوانات خشن نیست، به همین دلیل به انسان ها حمله نمی کنند.

 6. جگوار یا پلنگ خالدار آمریکایی

این حیوان دندان های نیش بسیار بزرگی دارد و شبیه یک گربه بیش از حد بزرگ می باشد. جگوار به شاه جنگل معروف است و اولین بار در آمریکا یافت شد. آن ها شکار را با سر خود می کشند و کاملا توانایی انجام این کار را به تنهایی دارند و قدرت آرواره آن ها برابر با 2000 PSI می باشد.

قدرت آرواره حیوانات  

7. کرگردن

کرگدن ها رفتار خاصی دارند و دارای قدرتمندترین تاندون ها و عضله چانه می باشند. نسل این حیوان از یونان است و به حیواناتی مثل شتر، اسب و بز می گردد.

8. تمساح آمریکایی

این حیوان به آمریکای جنوبی بر می گردد و تعدادی از آن نیز در فلوریدا زندگی می کنند. چنانچه در بخش سرگرمی نمناک خوانده اید تمساح های امریکایی دندان های بسیار تیزی دارند و ماهیچه های آنان نیز بسیار قدرتمند است. غذای آن ها ماهی و لاک پشت است و از حیوانات پستاندارد کوچک نیز تغذیه می کنند. نیروی آرواره آن ها برابر با 2125 PSI است. 

9. کروکودیل نیل

این کروکودیل ها دومین حیوانات از لحاظ قدرت جویدنی هستند و اولین بار در آفریقا پیدا شدند. انواع این حیوانات بسیار متنوع است و در محیط هایی مثل دریاچه ها، رودخانه ها زندگی می کنند. طول ان ها برابر با 16 فوت و وزن آن ها نیز حدود 225 تا 750 کیلو گرم است. قدرت آرواره آن ها برابر با 5000 PSI است .

قدرت فک حیوانات  

10. کروکودیل آب شور

این کروکدیل دارای قوی ترین قدرت جویدنی در دنیا است . او قادر است حیواناتی مثل بوفالو یا حتی کوسه را بخورد . این کروکودیل اولین بار در هند پیدا شد و اکنون در استرالیا نیز زندگی می کند و قدرت آرواره او برابر با 7700 PSI است.

10 حیوان با قوی ترین آرواره های دنیا

4.1183
این مطلب مفید بود ؟15033
منبع : strongestinworld / بخش سرگرمی نمناک/ن/م.ح
وبگردی