قیمت آجیل

آخرین قیمت آجیل و خشکبار در بازار

تاریخ انتشار : 23 آذر 1400کد مطلب : 48788زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران قیمت آجیل شب یلدا را اعلام کرد.

همشهری:مصطفی احمدی اظهار کرد:آجیل و خشکبار شب یلدا شامل اقلامی همچون پسته، بادام، فندق، برگه هلو، برگه زردآلو، توت خشک، انجیر، کشمش، مویز و باسلوق است. البته برخی از مغازه ها نیز برای مناسب سازی و کاهش قیمت آجیل شب یلدا به آن نخودچی اضافه می‌کنند.

وی گفت:قیمت آجیل شب یلدا با باسلوق، کیلویی 150 تا 250 هزارتومان و بدون باسلوق نیز 180 تا 275 هزار تومان است.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران در پاسخ به اینکه چرا قیمت آجیل تا به این حد بالا رفته است؟ گفت:امسال در بسیاری از اقلام آجیل و خشکبار تا 50 درصد افت تولید داشتیم. از طرف دیگر اجناس ما هم صادراتی هستند و هم وارداتی و طبیعتا نوسانات نرخ ارز بر قیمت آن تاثیر می‌گذارد. عامل دیگر این افزایش قیمت هم عرضه و تقاضا در بازار است.

وی تصریح کرد:از شهریور و مهر امسال که اول فصل آجیل و خشکبار است افزایش قیمت را شاهد بودیم و این افزایش قیمت مختص شب یلدا نیست.

احمدی یادآور شد:تولیدات امسال کاهش یافته و از آن طرف تقاضا نیز کم شده است. اگر قرار بود تقاضای آجیل مانند دو سال قبل باشد قطعا قیمت‌ها بیشتر از این می‌شد. این کاهش تولید و کاهش تقاضا در بازار تعادل ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه امروز با کمبود جنس در بازار مواجه نیستیم؛ در حالی که افت تولید داریم گفت:امیدواریم قیمت‌ها تا پایان سال تغییری نکند یا نزولی شود تا مردم قدرت خرید داشته باشند.

انتهای پیام/م

آخرین قیمت آجیل و خشکبار در بازار

53
این مطلب مفید بود ؟30
وبگردی