قیمت خودرو

این خودرو 150میلیون تومان ارزان شد

تاریخ انتشار : 18 اسفند 1401کد مطلب : 70956زمان مطالعه : 2 دقیقه
بررسی روند بازار خودرو، از کاهش قیمت‌ها از ابتدای هفته تاکنون سخن می‌گوید.

خبرآنلاین:همزمان با ریزش قیمت دلار در بازار، سایر بازارها از جمله خودرو نیز منفی شده است. کارشناسان اعتقاد دارند در صورتی که این فضا در بازار ارز تداوم داشته باشد و عرضه خودرو به بازار نیز افزایش یابد، قیمت خودرو همچنان نزولی خواهد بود.

سعید موتمنی، رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در رابطه با وضعیت خرید و فروش خودرو در بازار می‌گوید:وقتی قیمت‌ها افزایشی یا کاهشی می‌شود معمولا خرید و فروشی زیادی در بازار انجام نمی‌شود، زیرا خریداران و فروشندگان اغلب در انتظار ثبات قیمت هستند تا نسبت به انجام معامله اقدام کنند بنابراین در حال حاضر نیز بازار در شرایط رکود قرار دارد و به نظر می‌رسد مردم در انتظار ثبات قیمت باشند.

وی با اشاره به تاثیر قیمت ارز بر روی قیمت انواع کالاها از جمله کالاهای سرمایه‌ای، می‌افزاید:با توجه به اینکه خودرو به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است بنابراین تغییرات قیمت ارز نیز بر آن اثرگذار است.

وی عنوان می‌کند:مدتی پیش که قیمت ارز در بازار افزایش یافت، قیمت خودرو نیز به شدت بالا رفت و اکنون که قیمت ارز در بازار در حال ریزش است، ‌خودرو نیز در سراشیبی قیمتی قرار گرفته است.

در این شرایط گزارش‌ها حاکی از آن است که طی 5 روز گذشته قیمت پژو2008 مدل 1398 در حدود 150 میلیون تومان ارزان شده است. این خودرو در حال حاضر در بازار به قیمت 2 میلیارد و 450 میلیون تومان به فروش می‌رود.

همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد که پژو2008 مدل 1399 در این مدت بدون تغییر قیمت، 2 میلیارد و 800 میلیون تومان قیمت دارد.

با توجه به کاهش قیمت‌هایی که در بازار خودرو رقم خورده، قیمت پژو2008 به قیمت روز اول اسفند ماه رسیده است.

انتهای پیام/م

این خودرو 150میلیون تومان ارزان شد

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برچسب : بازار خودرو
وبگردی