بازار مسکن

بررسی آخرین وضعیت بازار مسکن و روند نزولی قیمت مسکن

تاریخ انتشار : 27 مهر 1398کد مطلب : 3570زمان مطالعه : 2 دقیقه
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک از روند کاهش قیمت مسکن در شهرهای بزرگ خبر داد.

وضعیت قیمت ها در بازار مسکن

تسنیم: نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این که برای مردم خبر خوشی داریم، گفت:روند کاهش قیمت در بازار مسکن به شهر های بزرگ رسیده است. 

حسام عقبایی اظهار کرد:خبر خوشی برای مردم داریم؛ طی ماه های اخیر و پس از جهش قیمت در بخش مسکن، سمت و سوی بازار مسکن از منظر قیمت نزولی شده و همچنان با این رویه پیش می رود. 

وی با یادآوری این که از ابتدای سال گذشته تا اواسط تیرماه امسال بازار مسکن درگیر رکود تورمی بود، افزود:افزایش بیش از 100 درصدی قیمت ها در بازه مورد اشاره به میزانی پیشرفت کرد که در نهایت باعث کاهش 89 درصدی معاملات در تابستان امسال شد. اتفاقی که در ربع قرن اخیر در بازار مسکن ایران سابقه نداشته است. 

وی با بیان این که قیمت واحد های متراژ بالا حدود 40 درصد در شهر های بزرگ کاهش یافته است، افزود:پیش بینی ما این بود که روند کاهش قیمت ها از نیمه دوم سال آغاز شود، اما از اوایل شهریور امسال کاهش نرخ ها در بازار مسکن شروع شد. 

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک بیان کرد:در واحد های مسکونی جنوب تهران شاهد کاهش حداقل 30 درصد قیمت ها بوده ایم؛ به عنوان مثال قیمت واحدی که تا پیش از تیرماه 750 میلیون تومان معامله می شد الان به حدود 500 میلیون تومان کاهش پیدا کرده است. 

عقبایی با تاکید بر این که روند نزولی قیمت ها در بازار مسکن به این مفهوم نیست که به نرخ واقعی مسکن رسیده ایم، گفت:در حال حاضر قیمت مسکن در حال نزدیک شدن به قیمت های واقعی است و انتظار کاهش بیشتر نیز را در این بخش داریم.

انتهای پیام/م

بررسی آخرین وضعیت بازار مسکن و روند نزولی قیمت مسکن

3.36
این مطلب مفید بود ؟42
برچسب : بازار مسکن
وبگردی