لامپ رشد گیاه
لامپ رشد گیاه طیف نور خورشید را برای گیاهان کاملا شبیه سازی می نماید و موجب رشد نمو آنها در هر مکان فاقد نوری می شود.

شبیه سازی نور خورشید برای گیاهان با چراغ رشد گیاه

زندگی مدرن، علاوه بر  تغییرات گسترده ای که در زندگی انسان ایجاد کرده است، بر زندگی گیاهان نیز تاثیر خود را گذاشته.

در فضای آپارتمان های امروزی رشدِ گیاهان با شرایط مختلفی مواجه است که نور جزو مهم ترین آن هاست.

_شرکت "ایران گرولایت" درصدد تامین شبیه ترین نور به خورشید برای تامین نور آپارتمان ها برآمده است.

_ مرکز فروش " لامپ رشد گیاه " ایران گرولایت اولین و معتبرترین شرکت ثبت شده در ایران است که انواع لامپ های رشد گیاه را تولید می نماید.

این لامپ ها طیف نور خورشید را کاملا شبیه سازی می نمایند و موجب رشد نمو گیاهان در هر مکان فاقد نوری می شود.

_ لامپ رشد گیاه ایرانی از لحاظ کیفیت قابل رقابت با نمونه های خارجی می باشد.

_ با تهیه لامپ رشد گیاه می توانید  سبزیجات و صیفیجات مصرفی خودتان را  در منزل پرورش بدهید.

_ برای آشنایی با انواع محصولات و مطالعه ی بیشتر درباره گرولایت به وبسایت ایران گرولایت مراجعه نمایید.

_ بصورت حضوری نیز می توانید  از (شو روم) شرکت و دستگاه های سنجش طیف نوری دیدن نمایید.

_با کارشناسان متخصص، حضوری (یا تلفنی) مشاوره نمایید  و از قیمت لامپ رشد گیاه آگاه شوید. 

 همچنین از یک سال ضمانت و پنج سال خدمات پس از فروش بهره مند شوید و خریدی مطمئن داشته باشید.

چراغ رشد گیاه

توضیحات تخصصی :

نور مخصوص رشد گیاه  " چراغ رشد گیاهعبارت از یک منبع نور مصنوعی بویژه منبع نور الکتریکی است که باعث تحریک رشد اپتیمم گیاهان از طریق ساطع کردن طیف الکترومغناطیس مطلوب برای فتوسنتز می شود. روشنایی مخصوص رشد گیاه (لامپ رشد گیاه)  در مکان هایی بکار گرفته می شود که نور طبیعی وجود ندارد و یا نیازمند تدارک نور مکمل برای گیاهان باشند. بعنوان مثال:در ماه های زمستان زمانیکه ممکن است نور کافی در ساعات متمادی از روز برای رشد بهینه گیاهان فراهم نباشد آنگاه نور مخصوص رشد گیاه (لامپ رشد گیاه) برای افزایش زمان دسترسی گیاهان به نور استفاده می گردد.

نور مخصوص رشد گیاه (لامپ رشد گیاه) تلاش می کند تا طیفی از نور را مشابه تشعشع خورشید فراهم سازد و یا طیفی از نور که کلیه نیازهای گیاهان را برای رشد بهینه در اختیار بگذارد. شرایط مزرعه ای (out door) متأثر از نورها و دماهای گوناگون است که باعث رشد گیاهان می شوند لذا تقلیدی از آنها می تواند بعنوان معیار انتخاب شدت نور لامپ ها در شرایط مختلف تعیین گردد.

بنابراین بر اساس نوع گیاه پرورشی و مراحل رشد آن نظیر مراحل:جوانه زنی، رشد رویشی، گلدهی، میوه دهی و فتوپریود مورد نیاز گیاهان به محدوده ای از طیف ها و تابش مؤثرefficacy luminous  و حرارت نوری(temperature colour)  می توان به نوردهی تکمیلی رسید که به رشد بهینه گیاه کمک نماییم.

مراحل پرورش گیاه با چراغ رشد گیاه

1.یک لامپ رشد گیاه و یا چراغ رشد گیاه مناسب از فروشگاه های معتبر تهیه کنید.

2.سعی کنید چراغی که می خرید تمام رنگ هایی که در نور طبیعی خورشید وجود دارد را داشته باشد. فتوسنتز برای تنظیم رشد رویشی نیاز به نور قرمز و آبی دارد.

3.لامپ رشد گیاه را با توجه به دستورالعمل تنظیم کنید. چراغ های رشد را در یک جای محکم دقیقا در راستای گیاهان قرار دهید. دستورالعمل نصب چراغ های رشدی که خریداری می کنید در جعبه ها یا بسته بندی های آن ها موجود است.

4.اطمینان حاصل کنید شدت و قدرت نور به اندازه کافی باشد. گیاهان و سبزیجات زمانی که خارج از خانه کاشته می شوند در نور مستقیم خورشید قرار می گیرند، بنابراین با استفاده از لامپ رشد گیاه یک محیط مشابه با خارج از خانه برای گیاهان فراهم کنید.

چراغ های رشد را هر روز 6 تا 10 ساعت خاموش کنید. گیاهان و سبزجات برای بلوغ و تولید به یک دوره ای تاریکی نیاز دارند.

5.لامپ مناسب برای گیاهان و سبزیجات خود انتخاب کنید.

6.طیف کامل لامپ های فلورسنت را در نظر بگیرید. لامپ هایی که نور قرمز و آبی (گرم و سرد) دارند، نوری شبیه نور خورشید را فراهم می کنند. این چراغ ها همچنین برای شروع رشد نهال های جوان و قوی شدن آن ها بسیار عالی هستند و نور مستقیم را برای گیاهان شما فراهم می کنند.

شبیه سازی نور خورشید

7.از لامپ های فشار بالا برای افزایش انرژی و شدت نور استفاده کنید. این لامپ ها توسط تولیدکنندگان تجاری استفاده می شوند و نسبت به چراغ های دیگر دو برابر نور تولید می کنند. این لامپ ها همچنین گران تر هستند.

8.هر هفته گیاهان و سبزیجات خود را زیر چراغ رشد بچرخانید. نور در مرکز لامپ شدیدتر است پس چرخاندن گیاهان کمک می کند که آن ها به طور مساوی رشد کنند.

9.چراغ های رشد را هر 4 تا 6 هفته یک بار بررسی کنید.

10.گرد و غبار اطراف لامپ ها را تمیز کنید. لامپ های کثیف اجازه نمی دهند نور به خوبی به گیاه برسد.

11.لامپ های فلورسنتی که رنگ آن ها تیره می شود را با لامپ جدید جایگزین کنید زیرا دیگر قابل استفاده نیستند. این موضوع به این معناست که لامپ دیگر به اندازه کافی نور تولید نمی کند.

12.سبزیجات و گیاهان خود را زمانی که آماده خوردن بودند برداشت کنید.

13.گیاهان و نهال های جوان را زمانی که شرایط مناسب بود به خارج از خانه منتقل کنید. اگر گیاهانی که در زیر چراغ رشد قرار داده اید از بذر کاشته اید، تا زمانی که برگ تشکیل نداده اند آن ها را به خارج از خانه منتقل نکنید.

خورشید را برای گیاهانتان به خانه بیاورید

4.520
این مطلب مفید بود ؟182
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی