لباس سفید رنگ گرفته

محلول جادویی شستشوی لباس سفید زرد شده و رنگ گرفته

کد مطلب : 44436تعداد نظرات : 6 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
لباس سفید رنگ گرفته و یا پرده ی سفید منزلتان که با شستشوی همزمان با لباس های رنگی دیگر مثل روز اول سفید نیستند را اینطور بشویید تا نتیجه شما را شگفت زده سازد.

شستشوی لباس های سفیدی که رنگ گرفته اند

شستشو و حفظ سفیدی لباس های سفید رنگ گاهی برای تان کار مشکلی است .احتمالاً برای شما هم پیش آمده است که به طور اتفاقی پیرهن سفیدت آن را با لباس های دیگر داخل ماشین لباسشویی انداخته باشید و بعد از پایان شستشو متوجه شوید که لباس سفید شما رنگ لباس های دیگر را به خود گرفته است ، راه حلی برای رفع این مشکل وجود دارد که به شما معرفی خواهیم کرد.

برای سفید تر شدن لباس های سفید لباس ها را با سرکه بشویید

به گزارش دیلی میل اگر چنین مشکلی برایتان پیش آمد به سراغ سرکه و جوش شیرین بروید.

مرکزی در لندن که روی ترکیبات بدون ضرر برای تهیه شوینده ها تحقیق می کنند با استفاده از مقداری سرکه موفق به سفید و درخشان شدن لباس شود که در شستشو رنگ رفته بود.

 لباس سفید رنگ گرفته

سرکه بهترین روش برای شستشوی لباس سفید رنگ گرفته

در این آزمایش یک جفت جوراب سفید رنگ که با چندین بار شستشو تیرگی کف آن برطرف نشده بود با نصف فنجان سرکه و درجه آب 60 داخل ماشین لباسشویی شسته شد و کاملا سفید شد.

این آزمایش برای لباس هایی که بر اثر شستشوی همزمان با لباس های رنگی دیگر رنگ گرفته بودند نیز به همین روش شسته و کاملا سفید شدند.

امیلی شاتل ورس می گوید:من برای شستشوی لباس و پارچه های سفید با آب 40 درجه و مقداری سرکه این آزمایش را انجام دادم و با نتیجه ی آن شگفت زده شدم.

سرکه علاوه بر قیمت پایین نسبت به شوینده های صنعتی حاوی مواد سمی کمتری است و موجب آسیب به ریه و سیستم تنفسی نمی شود.

از قابلیت سفید کنندگی خورشید استفاده کنید

وقتی که لباس ها را شستید، آنها را روی طناب آویزان کنید و اجازه دهید که در معرض آفتاب خشک شوند، از خشک کننده استفاده نکنید، اشعه خورشید لباس شما را بدون هیچ بو و آسیبی سفید و خشک خواهد کرد، اشعه فرابنفش خورشید زنجیره های شیمیایی در لک لباس را در هم می شکند و باعث می شود که رنگ اضافی لباس کم کم محو شود، دقیقا همان کاری که سفید کننده ها با لباس انجام می دهند.

آویزان کردن لباس

آویزان کردن لباس ها مقابل نور خورشید

خیساندن لباس در آب و بعضی مرکبات، معجزه گر است

آب لیمو بهترین ماده برای شستشوی لباس های سفید است و می تواند به آن ها درخشندگی لازم را بدهد و بیش از حد معمول آن ها را سفید نکند، اما سفید کننده ها سفیدی غیر طبیعی دارند، نصف فنجان آب لیمو را با یک گالون آب داغ مخلوط کنید و چنانچه در بخش خانه داری نمناک توضیح داده ایم آن را کامل هم بزنید و به مدت یک ساعت یا حتی شب تا صبح لباس ها را درون آن بخیسانید.

حالا بعد از مدت زمانی که گفتیم، لباس ها را از لگن در بیاورید و آن ها را مثل همیشه داخل لباسشویی بیاندازید و بشویید، لیمو قادر است رنگ هایی که مثل زنگ زدگی هستند را نیز از بین ببرد، اگر چنین لکه ای روی لباس بود، آب لیمو را به همان قسمت آغشته کنید و مقداری پودر کرم تارتار روی آن بپاشید، حال اجازه دهید که به مدت سی دقیقه مواد روی لباس بماند و خواهید دید که لکه ها محو خواهند شد، سپس آن ها را مثل همیشه بشویید.

کمی جوش شیرین داخل ماشین لباسشویی بریزید.

جوش شیرین از نظر شیمیایی بسیار شبیه کربنات سدیم بلورین است و به راحتی مورد استفاده قرار می گیرد، جوش شیرین بوی بد را نیز از بین می برد، لباس ها نیز روشن تر از حد طبیعی خود نخواهند شد، در حالی که کاملا تمیز می شوند، جوش شیرین همچنین یک ضد عفونی کننده ملایم نیز هست، بنابراین لباس ها و ماشین لباسشویی هر دو از رشد باکتری در امان خواهند بود.

ریختن جوش شیرین

ریختن جوش شیرین داخل ماشین لباسشویی

از شوینده های طبیعی استفاده کنید.

از آنجایی که بیشتر ما تنها پاک کننده های شیمیایی را می شناسیم، به سراغ طبیعی ها نمی رویم، شوینده های طبیعی پایه گیاهی دارند و آنزیم و مواد معدنی طبیعی بکار رفته در آنها تاثیر بسیار خوبی در شویندگی دارد، حداقل اینکه این مواد حاوی پاک کننده های سخت و خشن نیستند و هیچ آسیبی به لباس یا حتی به خود فرد نمی زنند، این مواد طبیعی نوعی ضد میکروب و ضد آلودگی هستند؛ و این دقیقا برعکس پاک کننده های شیمیایی است که ما استفاده می کنیم.

محلول جادویی شستشوی لباس سفید زرد شده و رنگ گرفته

2.4403
این مطلب مفید بود ؟196207
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ح.ب/ن
برچسب : شستشوی لباس
6 نظر به ثبت رسیده است
Fatemeh1397-08-25
سلام من کاپشنم سیاه و داخلش سفیده، انداختم لباسشویی شستم قسمت های سفیدش آبی کمرنگ شده، برای سفید کردن قسمت های سفیدش بدون اینکه قسمت سیاهش خراب نشه چی کار کنم؟
21078
سمیه 1397-07-28
سلام خسته نباشیدمن لباس سفیدپسرم که خالهایه سرمه ای داره رو بایه لباسی که رنگ میدادشستم حالاچیکارکنم درست بشه????????????
15765
فایزه1397-02-07
سلام من مانتو سفید مشکی داشتم که انداختم تو ماشین لباسشویی و قسمت سفیدش رنگ مشکی گرفته و مثل اول شفاف نییت داخل سرکه وریکا گذاشتم و اب زیرش رنگی شد ولی کامل نرفت میخواستم بدونم برای اینکه کامل بره باید چقدر وقت تو سرکه بمونه؟؟با تشکر
230115
باران1397-01-17
من مانتوم 2تیکه بود مشکی و سفید مشکیه رنگ داد و سفید یه سیاه شد چه کنم که اون سفیدی که سیاه شده سفید شه
262109
سحر1397-01-12
من یه مانتو چهار خونه سفید آبی دارم که با شال قرمزم قسمت های آبی اون رنگ گرفته چی کار کنم سفید شه
208105
طیبه1396-05-12
سلام.من میخاستم لباس سفیدم رواتوکنم برای جلوگیری ازکثیف شدن لباس سفیدم.یک لباس رنگی روی آن انداختم وبابخاراتو شروع ب اتو کردم ک منجربه افتادن لکه زردروی لباس شد؛برای پاک کردنش چکارکنم؟
349113
وبگردی