لباس مناسب بارداری
یکی از مشکلات و دغدغه های خانم ها در دوران بارداری به دلیل افزایش وزن انتخاب لباس مناسب می باشد که باید با توجه به ویژگی های لباس بارداری مناسب و راحت بهترین و زیباترین انتخاب را داشته باشند.

بهترین و زیباترین لباس را در دوران بارداری بپوشید

دوران بارداری یکی از مهم ترین و زیباترین دوران زندگی هر خانمی است. در این دوران خانم ها اضافه وزن پیدا می کنند و دیگر نمی توانند لباسهای قبل خود را بپوشند بنابراین باید از لباس های گشادتر استفاده کنند که علاوه بر جذابیت و زیبایی راحت نیز باشند . امروزه لباسهای بارداری زیادی روانه بازار شده اند که علاوه بر راحتی موجب زیبایی و جذابیت خانم باردار می شوند. در این بخش از نکات بارداری در نمناک سعی داریم ویژگی های انواع لباس مناسب بارداری را باز گو کنیم تا شما بتوانید بهترین انتخاب را در این دوران زیبا داشته باشید.

لباس مناسب بارداری

در دوران بارداری چه لباس هایی بپوشیم؟

ویژگی انواع لباسهای بارداری

بارداری تغییرات زیادی برای بدن به همراه دارد و بدن در این دوران خیلی زود دچار تغییراتی مانند افزایش وزن ، افزایش سایزشکم و کمر می شود. لباس های زیبایی متناسب با این دوران در بازار وجود دارد که شما باید برحسب سلیقه تان لباسی انتخاب کنید که هم زیبا باشد و هم در آن راحت باشید . ویژگی های انواع لباسهای بارداری را در ادامه بیان می کنیم:

لباس زیر بارداری

از آغاز بارداری تا پایان این دوران حجم و سایز سینه و باسن زنان شروع به اضافه شدن می کند و لباس های زیر قبلی، دیگر برای این دوران مناسب نیست. انتخاب لباس زیر مناسب در دوران بارداری می تواند سیر رشد سینه ها را کنترل کند. بهتر است در این دوران لباس های زیر نخی انتخاب کنید و از پوشیدن سوتین های فانتزی اجتناب کنید زیرا این لباس های زیر تمام سینه را نمی پوشانند .

همچنین در این دوران سوتین فنردار نپوشید ، این سوتین ها اغلب باعث ناراحتی مادر می شود و همچنین ممکن است فنر آنها خارج شود و سینه را زخم کند. در ماه های آخر بارداری برای خرید سوتین اقدام می کنید، می توانید سوتین هایی را انتخاب کنید که برای دوران شیردهی نیز مناسب است.

لباس زیر بارداری

در انتخاب لباس زیر در بارداری به این نکات توجه کنید

پیراهن و تاپ مناسب بارداری

یکی از بهترین لباسها برای دوران بارداری ، پیراهن است . معمولا پیراهن ها گشادتر از دیگر لباس ها هستند و بزرگی شکم را می پوشانند . اگر می خواهید پیراهن انتخاب کنید پیراهنی بخرید که تا روی زانو یا بلندتر باشد، چون بزرگ شدن شکم، به تدریج لبه دامن پیراهن را بالا می کشد و آن را کوتاه تر نشان می دهد.شما می توانید پیراهن هایی به رنگ شاد برای این دوران انتخاب کنید .

تاپ های بارداری ایده بسیار خوبی برای لباس های خانم ها در دوران بارداری باشند. این لباس ها بسیار راحتند و حتی شما می توانید از این لباسها بعد از دوران بارداری نیز استفاده کنید . در این دوران تاپ های مختلف با رنگ های متنوع تهیه کنید و آنها را با تعداد محدودی لباس مناسب پایین تنه بپوشید. سعی کنید قسمت پایین تنه لباس شما مشکی و به رنگ تیره باشد.انتخاب تاپ های لایه لایه نیز بسیار مناسب است ، این تاپ ها سینه ها را میپوشانند.

پیراهن مناسب بارداری

پیراهن های گشاد از بهترین لباس های بارداری

شلوار برای بارداری

شاید از خرید برخی لباس های مخصوص بارداری بتوان صرف نظر کرد اما شلوار بارداری لازم است و از آنجا که تمام طول بارداری استفاده می شود، باید درست انتخاب شود. طی سال های اخیر، انواع شلوارهای بارداری به بازار آمده که انتخاب را کمی سخت می کند یکی از این شلوارها شلوار جین است تنها تفاوت این شلوارها با شلوار جین معمولی قسمت کمر آنهاست و تنظیم روی شکم است. سایز شلوار خیلی نباید بزرگ باشد چون نمای زیبایی نخواهد داشت. گرچه راحتی لباس بارداری در انتخاب حرف اول را می زند اما بیشتر خانم های باردار به زیبایی هم اهمیت می دهند.

اگر دوست داشتید می توانید شلوار جین معمولی نیز به پا کنید باید سایز آن را دو برابر آنچه که همیشه به تن می کنید انتخاب کنید. شلوارهای کشی ، شلوارهای استرچ و ساق ها انتخاب خوبی برای خانم های باردار می باشند و بسیار راحت هستند. جنس پارچه ای که برای شلوار بارداری در نظر گرفته می شود، علاوه بر راحتی مادر، بر سلامت و بهداشت او نیز مؤثر است پس شلوار را از پارچه هایی انتخاب کنید که مانع تنفس پوست نباشد.

شلوار مناسب بارداری

شلوارهای جین راحت و مناسب برای بارداری

جوراب بارداری

انتخاب جوراب برای دوران بارداری به سلیقه خودتان بستگی دارد شما می توانید مطابق سلیقه تان از جوراب شلواری و یا جوراب بافتنی در این دوران استفاده کنید.

انتخاب کفش در دوران بارداری

در دوران بارداری ، سایز پای خانم های باردار به علت ورم دچار تغییراتی می شود و حدود یک شماره بزرگ تر می شود و حتی پس از زایمان و برگشت به وزن قبلی، پای آنها به سایز قبل برنمی گردد و معمولا نیم تا یک شماره به شماره آن اضافه می شود. انتخاب کفش مناسب برای این دوران بسیار پر اهمیت است پس بهتر است بهترین انتخاب را با دانستن نکات زیر داشته باشید:

  • ابتدا سایز پاهایتان را چک کنید و بعد کفش هایتان را خریداری کنید.
  • صندل گزینه مناسبی برای این دوران است .انتخاب این کفش ها در فصل های گرم به خنک ماندن پای شما کمک می کند بنا براین اگردر این دوران احساس گرمای شدید می کنید حتما صندل بپوشید.
  • کفش هایی که پاشنه هایی بلندتر از حد استاندارد دارند خیلی راحت فشار روی کمرتان را مضاعف می کنند و می توانند دردهای ساده و قابل کنترل را به دردهای حاد و مزمن تبدیل کنند.همچنین پوشیدن این کفش ها در این دوران سبب زمین خوردن شما می شود.

کفش مناسب بارداری

بهترین انتخاب کفش در دوران بارداری

  • جنس رویه کفش در این دوران بهتر است از چرم باشد تا پاها کاملا نفس بکشند. کف کفش نیز باید از جنس لاستیک باشد تا احتمال سرخوردن زن باردار کاهش بیابد.
  • کفش گشاد و راحت بهتر از انواع دیگر کفش هاست بخاطر اینک ممکن است در دوران بارداری پاهای شما ورم پیدا کند. در این دوران از پوشیدن کفش های خیلی تنگ و باریک خودداری نمایید، زیرا باعث اختلال در گردش خون پاها می شوند.
  • کفش های قلاب دار ، یا تسمه دار و توری گزینه های نامناسبی در انتخاب کفش هستند.
  • بهترین انتخاب را می توانید از میان کفش های طبی بارداری داشته باشید و با خیال راحت با آنها پیاده روی کنید.

 

اصول مهم انتخاب لباس مناسب در دوران بارداری

4.638
این مطلب مفید بود ؟353
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی