لباس نوزاد
بدن نوزادان در مقابل گرما و سرما توان مقاومت ندارد بنابراین نحوه صحیح لباس پوشاندن به نوزاد در زمستان و تابستان از اصول ویژه مراقبت از نوزادان است که باید هر مادری بداند.

نکات لباس پوشاندن به نوزاد در فصل سرد و گرم

خیلی از مادرها موقع لباس پوشاندن به نوزادشان می شوند دچار سر درگمی می شوند چون نمی دانند که اکنون باید لباس گرم به بچه بپوشانند یا لباس خنک.اگر می خواهید از کودکتان به بهترین نحو ممکن حفاظت کنید و لباس های مناسب در تمامی فصول به او بپوشانید باید نکاتی را درباره این موضوع با اهمیت بدانید ، پس پیشنهاد می کنیم این مطلب از سبک زندگی نمناک را از دست ندهید.

آنچه تازه مادران باید درباره لباس پوشاندن به نوزاد بدانند

چه آب و هوا گرم و چه سرد باشد، چطور کودک را سالم و راحت نگه دارید ؟

حفاظت نوزادان از محیط طبیعی اغلب مربوط به آماده سازی است حتی اگرچگونگی ایمنی جدیدترین عضو خانواده را دماهای شدید، بدانید ابتدا کمی گیج کننده است پس همیشه به یاد داشته باشید اگر سرما بخورید ، احتمال دارد نوزادتان سرما بخورد و اگر هوا گرم باشد، لباس پنبه ای به او بپوشانید ، این که هوا یخ زده باشد یا گرم می توانید با اضافه کردن یا در آوردن لباس آن را حل کنید. در این بخش از سبک زندگی نمناک هر آنچه که برای لباس پوشیدن نوزادتان باید بدانید گفته شده است .
نحوه صحیح لباس پوشاندن به نوزاد

چطور نوزاد را در هوای سرد لباس بپوشانیم ؟

مهم نیست که از سرما خوردن نوزادتان می ترسید فقط مطمئن شوید لباس به اندازه کافی به نوزاد پوشانده اید: 
دقت کنید کودکتان کاملا ازسر تا پا پوشیده شده :
اگر به دستکش، کلاه، جوراب های ضخیم و پوتین های برفی نیاز دارید، مطمئن شوید نوزادتان آن ها را پوشیده است .
پتوهای بیرون را فراموش نکنید:
اگر با کالسکه بیرون می روید، یک لایه پتو می تواند پوشش باران کالسکه باشد، که نوزاد را از عناصر (گرما ، سرما ) محفوظ نگه می دارد .
نحوه صحیح لباس پوشاندن به نوزاد
 
بی خطر ماندن روی صندلی اتومبیل:
زمانی که به اتومبیل می رسید، کت حجیم کودک را درآورید چون می تواند در صورت وقوع حادثه بسیار دست و پاگیرشود. او می تواند چند لایه نازک و همچنین یک کلاه و دستکش در صندلی اتومبیل تن کند.
مراقب گرم شدن بیش از حد او باشید:
نوزادانی که لایه های خیلی زیادی ( از پتو یا لباس ) می پوشند در معرض خطر گرم شدن بیش از حد و ( سندروم مرگ ناگهانی نوزاد ) قرار دارند. اگر بیرون بودید، به محض اینکه داخل شدید ، لباس های زمستانی را در آورید( بله، حتی اگر خوابیده است. ).
دمای اتاق را خنک نگه دارید:
نوزاد را پس از خواب یا چرت کوتاه در رختخواب خودش بخوابانید . در زمستان یا تابستان، سعی کنید درجه حرارت اتاق را بین 68 تا 72 درجه فارنهایت حفظ کنید. برای اینکه مطمئن شوید نوزادتان راحت است، گردنش را چک کنید تا ببینید آیا بیش از حد عرق کرده یا نه.
از پتو در زمان خواب صرف نظر کنید. او را لباس گرم بپوشانید یا در کیسه خواب پوشش دهید، اما از پتو صرف نظر کنید ( جلوگیری کنیدSIDS تا از عوامل خطر).

چگونه نوزاد تازه متولد شده را در هوای گرم لباس بپوشانید

روزهای گرم و مرطوب می تواند برای نوزادان نیز خطرناک باشد چون هنوز نمی توانند دمای بدن خود را تنظیم کنند. در اینجا به این روش نگاه کنید که چگونه نوزاد کوچک خود را ایمن نگه دارید:
لایه ها را بردارید:
وقتی دما بالای 75 درجه فارنهایت است، یک لایه برای بچه کافی است.سر نوزادان را با کلاهی سبک بپوشانید زیرا محافظت کودک در برابر نور خورشید بسیار مهم است.
نحوه صحیح لباس پوشاندن به نوزاد
 
لایه های نازک تر :
وقتی بیرون واقعا گرم است، از پارچه های سبک تر به خصوص در شب استفاده کنید. بچه ها به احتمال زیاد به یک لایه دیگر نیاز دارند که می تواند شامل یک کیسه خواب سبک و یک پتو نازک باشد. وقتی بچه ها غلت می خورند دیگر به کیسه خواب نیاز ندارند. اگر نوزاد را درگهواره یا کری ار می گذارید مطمئن باشید نوزاد خیلی گرمش نمی شود.
بچه ها را از نور خورشید محافظت کنید:
بسیاری از پزشکان از کرم ضد آفتاب در تمام سنین حمایت می کنند ، اگرچه اف دی ای استفاده از ضد آفتاب در نوزادان زیر 6 ماه را تایید نمی کند. برای نوزادان، بهتر است از قرار گرفتن در معرض نور خورشید کاملا در هوای گرم و یا سرد اجتناب کنید. اگر به سمت ساحل می روید مطمئن شوید سایه است ، و زمان کمی را در گرما باشید، به خصوص هنگام نیمروز وقتی گرمای خورشید شدید تر است.
عینک محافظ :
مطمئن شوید چشمان کودک در برابر نور خورشید با عینک آفتابی 100 درصد محافظت می شود.

چگونه نوزاد تازه متولد شده را در هوای ملایم لباس بپوشانید

وقتی دما ملایم است، بهتر است از قاعده لایه استفاده کنید. کودک را به اندازه چند لایه که به آن نیاز دارید ، لباس بپوشانید و سپس یکی دیگر نیز اضافه کنید. هم چنین مطمئن شوید کودک کوچک تان همیشه خشک است چون لباس مرطوب می تواند باعث حتی سرما خوردگی شدید زمانی که هوا فقط خنک است ( بیش از 40 درجه فارنهایت )شود . زمانی که بیرون هستید ، پوشک او را چک کنید. علاوه بر این، بدون توجه به دما، اطمینان حاصل کنید نوزادتان با صندلی ماشینش یا کالسکه ، یک کلاه، عینک آفتابی و یا فقط سرپناه محافظت می شود.
نحوه صحیح لباس پوشاندن به نوزاد

دمای مناسب برای بچه چیست 

هرچه آب و هوا مثل بیرون باشد، دمای نوزادتان همیشه باید بین 98 و 100 درجه فارنهایت باشد؛ مقعد همیشه دقیق ترین راه تشخیص دمای بدن نوزاداست. وقتی خارج از محدوده نرمال است، ممکن است نشانه ی بیماری باشد.
چه تابستان باشد چه زمستان، محل نگه داری کودک باید بین 68 و 72 درجه فارنهایت باشد. اگر نوزادتان زودتر به دنیا آمده است، ترموستات را کمی بالاتر از 72 درجه فارنهایت نگه دارید. اگر بیش از حد داغ باشد، می تواند ریسک اس تی دی کودک را افزایش دهد. اگر هوا خیلی سرد است، می تواند باعث سرما خوردگی شدید شود ، در حالی که دمای بدن به طورخطرناکی به پایین افت می کند. زمانی که نوزاد شما بیمار است و تب دارد، او را در لباس های روشن تر و اکریلیک قرار دهید.

علامت هایی که نشان می دهد کودک خیلی گرم یا سردش است

زمانی که کودکان بیش از حد گرم هستند ، ممکن است برافروخته و عرق کرده باشند و یا ممکن است به سرعت نفس بکشند اگر بیش از حد گرم شده باشند. باعث می شود آن ها کج خلق شوند و در موارد بسیار شدید منجر به تب می شود. اگر نوزادتان بیش از حد گرم به نظر می رسد، شروع به درآورن لباس ها و سپس به پزشک اطفال و یا 911 زنگ بزنید .
زمانی که نوزاد بیش از حد سردش شود ، ممکن است دچار سرمازدگی یا سرماخوردگی شدید شود. نشانه های رخوت را بررسی کنید. اگر نوزاد دچار سرمازدگی شود، ناحیه آسیب دیده ممکن است سفید یا خاکستری کم رنگ به نظر برسد. در هر دو مورد با پزشک خود یا 911 تماس بگیرید.

نحوه صحیح لباس پوشاندن به نوزاد در فصول سرد و گرم

3.935
این مطلب مفید بود ؟278
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ف
وبگردی