لقب جالب سعید معروف

لقب جالب سعید معروف در تیم زنیت

تاریخ انتشار : 1 بهمن 1393کد مطلب : 11276تعداد نظرات : 1 نظر
سعید معروف ملی پوش ایرانی که در باشگاه زنیت کازان روسیه والیبال خود را ادامه می دهد از طرف هواداران این تیم عنوان جالبی را دریافت کرده است.

سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال ایران  نه تنها یک شخصیت محبوب بلکه یک بازیساز کامل در زمین است.معروف به عنوان بهترین پاسور لیگ جهانی در سال گذشته انتخاب شد.

تیم ملی ایران در این تورنمنت چهارم شد و در مسابقات قهرمانی جهان با شکست 3 بر صفر مقابل روسیه به مقام ششم رسید.
 
سعید معروف
 
سعید معروف که به عنوان سفیر صلح سازمان ملل متحد انتخاب شده بود در کازان روسیه لقب جالبی نیز گرفته است.مردم این شهر به خاطر شباهت او به وادیم خاموتسکیخ پاسور و کاپیتان پیشین تیم ملی روسیه، وی را  ریش جادویی خطاب می کنند. او اگرچه با تیم های صنام، کاله و ورامین به مقام قهرمانی لیگ برتر ایران رسیده اما تاکنون خارج از کشورش بازی نکرده است. به همین خاطر ممکن است تحمل سرمای روسیه برای او کمی سخت باشد.
نکته دیگر، سطح کیفی لیگ برتر و والیبال ایران است. مربیان بزرگی مثل دانیله بانیولی و اسلوبودان کواچ در والیبال ایران بوده و هستند و جالب اینکه هر باشگاهی در ایران وارد کورس قهرمانی می شود برای قهرمانی آسیا و شرکت در جام باشگاه های جهان هم برنامه دارد. در مجموع به دست آوردن معروف برای زنیت به گفته ولادیمیر آلکنو، سرمربی زنیت، کار بسیار سختی بوده است چون زنیت علاوه بر پرداخت هزینه به خدمت گرفتن معروف باید کمک می کرد تا والریو ورمیلیو نیز از سری A1 ایتالیا به شهرداری ارومیه بیاید. اگر هر یک از این اقدامات انجام نمی شد، معروف به زنیت نمی آمد.
پس از انعقاد قرارداد با زنیت کازان ، سعید معروف به عنوان هفتمین بازیکن پردرآمد والیبال جهان در سال 15-2114 تبدیل شد و با رقم قراردادی بالا به عنوان یکی از لژیونرهای ورزش و والیبال ایران شناخته شد.

لقب جالب سعید معروف در تیم زنیت

4.7286
این مطلب مفید بود ؟27115
برگرفته از بهار-/ف
برچسب : سعید معروف
1 نظر به ثبت رسیده است
نوکرتم سعید جون1394-12-28
بازيتو تو اروپا ادامه بده سعيد جون،تو ايران بعضي يا حقتو میخورن.اقايی.
72
وبگردی