لواشک سیب
“لواشک سیب” خانگی را می توان در مزه های ترش، شیرین و ملس تهیه کرد و برای آموزش طرز تهیه آن با ما همراه باشید.

طرز تهیه لواشک سیب خانگی:

به جرات می توان گفت یکی از خوشمزه ترین میان وعده هایی که می توان درست کرد لواشک خانگی است و در این میان لواشک سیب بسیار مقوی و خوشمزه می باشد همراه ما باشید تا طرز تهیه لواشک سیب خانگی را آموزش دهیم.

لواشک سیب

مواد لازم درست کردن لواشک سیب:

برای این دستور تهیه مقدار مواد اولیه ذکر نشده چون میزان آن بسته به مقدار سیب هایی است که استفاده می شود.

  • سیب  به مقدار لازم
  • آب  به مقدار لازم
  • شکر  1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه لواشک سیب:

مرحله اول

ابتدا سیب های موجود را به خوبی شسته و آنها را با پوست خرد کرده و هسته و مواد اضافی آن را خارج کنید.

مرحله دوم

سپس قابلمه مناسبی را انتخاب کنید و سیب های خرد شده را به همراه 1 قاشق شکر به آن اضافه کنید و روی شعله بسیار ملایم قرار دهید و سپس مقداری آب درون قابلمه ریخته به نحوی که روی سیب ها را پوشش دهد و اجازه دهید به مدت 60 دقیقه روی شعله قرار داشته باشد تا سیب ها به خوبی نرم شود.

مرحله سوم

بعد از گذشت یک ساعت وقتی احساس کردید که سیب ها به خوبی نرم شده اند شعله را خاموش کنید و اجازه دهید قابلمه سرد شود و سپس سیب له شده را از صافی عبور دهید تا مواد سفت و تفاله هایی که وجود دارد از مایه لواشک جدا شود.

مرحله چهارم

در این مرحله وقتی توانستید پوره سیب را به خوبی جدا کنید دوباره آن را درون قابلمه ریخته و روی شعله ملایم به مدت 20 دقیقه قرار دهید تا به غلظت مناسبی برسد.

مرحله پنجم

در این مرحله سینی بزرگی را انتخاب کنید و یک نایلون روی آن قرار دهید و اگر مقدار پوره سیب زیادی دارید باید از چند سینی استفاده کنید و سپس پوره سیب را روی نایلون بریزید و سطح آن را صاف کنید و توجه داشته باشید که ضخامت لواشک نباید خیلی ضخیم و نه خیلی نازک باشد.

مرحله ششم

سپس سینی را به مدت چند روز مقابل نور آفتاب یا باد کولر قرار دهید تا خشک شود و وقتی خشک شد آن را در شکل و اندازه های دلخواه برش زده و نوش جان کنید.

لواشک سیب خانگی

طرز تهیه لواشک سیب ترش:

برای اینکه لواشک سیب ترش تهیه کنید باید از سیب های ترش استفاده کنید و اگر سیب های خیلی ترش در دسترس ندارید می توانید در زمان تهیه پوره سیب که دوباره آن را روی شعله قرار میدهید مقداری جوهر لیمو اضافه کنید تا لواشک سیب مزه ترش به خود بگیرد.

نکات تکمیلی در مورد لواشک سیب

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 20دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 1 ساعت و 20دقیقه میباشد .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه لواشک سیب خوشمزه در مزه های مختلف مرحله به مرحله

4.5525
این مطلب مفید بود ؟46956
وبگردی