لکه کبدی
لکه های قهوه ای روی پوست که معروف به لکه های کبدی یا پیری هستند نتیجه آسیب هاییست که در طول سال ها به شما وارد شده است.

درمان های خانگی برای درمان و پاک کردن لکه های کبدی که عالی هستند

خال های قهوه ای صاف یا لکه کبدی که به عنوان لکه پیری شناخته می شوند (معمولا منسوب به خال های کبد هستند) از دست شروع می شود، گردن و صورت شما در واقع به دلیل سن لک نمی زنند، بلکه نتیجه آسیب هایی است که در طول سال ها انباشته شده بود.

اینها در سفیدپوست ها بیشتر رایج هستند و اغلب در افرادی که از دستگاه های برنزه کننده استفاده می کنند و یا زمان زیادی را در زیر آفتاب سپری می کنند، بیشتر ظاهر می شوند اما هر دلیلی باشد، این لک های مربوط به سن خطرناک نیستند، ولی می توانند باعث شوند که شما مسن تر به نظر برسید، به همین دلیل است که بسیاری از مردم به دنبال راه هایی برای حذف آن ها هستند.

تعدادی از روش های پزشکی که در بخش های مختلف سلامت و زیبایی پوست در نمناک گفته شده است وجود دارند که می توانند لک های پیری را درمان کنند،روش هایی که هم عوارض جانبی بالقوه ای دارند و هم قیمت بالایی دارند.

اینها شامل درمان لیزری هستند که سلول های خورشیدی را از بین می برد؛ پیلینگ شیمیایی که لایه پوست بیرونی را می سوزاند، و جراحیها، که لکه ها را با نیتروژن مایع فریز می کند.

اما راه دیگری هم هست ،یکی از این درمانهای خانگی که در ادامه بخش سلامت نمناک خواهیم گفت را امتحان کنید - هم به صرفه و خانگی است و هم بدون عوارض جانبی هستند.

بهترین ماسک های گیاهی و طب سنتی برای درمان لکه های کبدی 

1. درمان لکه کبدی با سرکه سیب:

فقط کمی از آن را بر روی نواحی بزنید و شب بخوابید. برای محافظت از خشک شدن بیش از حد پوست، می توانید با کمی روغن زیتون مخلوطش کنید. هر روز تکرار کنید و در عرض سه تا چهار هفته تفاوت قابل توجهی را خواهید دید.می توانید این درمان را با اضافه کردن ترب کوهی موثرتر کنید، یک قطعه کوچک از ترب کوهی را له کنید و آن را به سرکه سیب اضافه کنید.

خوب مخلوطش کنید و بعد اجازه دهید که به مدت دو هفته بماند.بعد از این دوره، مخلوط را یک یا دو بار در روز به لکه های خود بمالید تا به نتایج مورد نظر برسید.به خاطر داشته باشید که در ابتدا باید قرمزی و یا سوزش خفیفی را تجربه کنید.

سرکه سیب

نحوه از بین بردن لکه های کبدی پوست 

2.از بین بردن لکه کبدی با آب دوغ:

یک تکه پنبه را در آب دوغ قرار دهید و سپس آن را به لک های خود بمالید و بگذارید 15 دقیقه بماند. با آب ولرم بشویید. اگر پوستتان آکنه دارد، کمی آب لیمو هم اضافه کنید.این کار را به صورت روزانه تکرار کنید تا این که لکه ها محو شوند.شما می توانید آب دوغ را برای شستن صورت خود استفاده کنید و یا بنوشید. 

3. لیمو برای رفع لکه کبدی روی صورت:

لیمو را برش دهید و سپس یکی از برش ها را روی لکه ها بمالید. اجازه دهید تا حدود 15 دقیقه بماند و بعد بشویید. برای بهترین نتایج این فرآیند را دو بار تکرار کنید.

لیمو ترش

لکه کبدی چیست و چطور درمان می شود؟ 

4. لکه کبدی را با قاصدک از بین ببرید:

چند قاصدک از حیاط خود بکنید و ساقه شان را قطع کنید. شیره ساقه اش را روی لکه هایتان بمالید. دو بار در روز اعمال کنید و اجازه دهید چند دقیقه بماند و بشویید. 

5. پیاز موثر در رفع لکه کبدی پوست:

پیاز را برش داده و آن را روزانه دو تا سه بار به لکه هایتان بمالید.بگذارید چند دقیقه بماند و سپس آن را آبکشی کنید. برای اثربخشی بیشتر یک قاشق چای خوری آب پیاز را با دو قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید و از همین دستور پیروی کنید.

ماسک پیاز

درمان لکه کبدی با ماسک های طبیعی

6. محو لکه کبدی با پاپایا:

یک برش نازک از پوست پاپایا برا بردارید و بخش گوشتی آن را به تمام لکه هایتان بمالید و اجازه دهید 10 دقیقه بماند.همچنین می توانید پاپایا را به تکه های کوچک ببرید و سپس آن ها را به شکل خمیر درآورید.خمیر را به لکه هایتان بمالید و سپس اجازه دهید تا حدود 20 دقیقه بماند. از این درمان هر روز برای بهترین نتایج استفاده کنید. 

7. آلوئه ورا برای درمان لکه کبدی پوست صورت:

فقط کافی است کمی از ژل آن را بر روی لکه هایتان بمالید. اجازه دهید تا خشک شود - نیازی به آبکشی وجود ندارد, اگرچه می تواند کمی چسبنده باشد. اگر می خواهید آن را بشویید, حتما بگدارید 30 دقیقه بماند.دو بار در روز تکرار کنید تا نتایج مورد نظرتان حاصل شود.

آلوئه ورا برای پوست

محو کردن لکه های کبدی از روی پوست 

8. تاثیرات ماست روی  لکه کبدی:

یک قاشق چای خوری ماست, دو قاشق چای خوری آرد جو دو سر، یک قاشق چای خوری آب لیمو, یک کاسه کوچک و مقداری آب سرد تهیه کنید. ماست, آرد جو دو سر و لیمو را به کاسه اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید تا خمیری شکل بگیرد.

خمیر را روی مناطق تحت تاثیر قرار دهید و اجازه دهید تا حدود 30 دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید. پس از خشک کردن صورتتان از مرطوب کننده استفاده کنید. این فرآیند را هر روز برای یک هفته تکرار کنید, و سپس دو بار هر هفته برای دو یا سه ماه برای بهترین نتیجه.

ماست برای پوست

راز درمان لکه های کبدی روی پوست صورت و بدن 

9. روغن چوب صندل عالی برای لکه کبدی صورت:

روغن چوب صندل را با روغن های گیاهی رقیق کنید و مستقیماً بر روی مناطق آسیب دیده بزنید. برای افزایش اثربخشی، کمی پودر چوب صندل با حدود دو قطره از آبلیمو و گلیسیرین را مخلوط کنید. و کمی گلاب بزنید تا خمیر شود. خمیر را بر روی لکه ها بمالید و بگذارید خشک شود (حدود 20 دقیقه) و با آب سرد بشورید. 

10. از بین بردن لکه کبدی با کشمش بی دانه قرمز:

برای تهیه این ماسک، به یک فنجان کشمش بی دانه قرمز، یک چهارم فنجان ارده، مقداری آب و یک مخلوط کن غذا نیاز دارید.کشمش را بپزید و سپس آن را در مخلوط کن بریزید.

ارده را اضافه کنید و سپس کمی آب بریزید، تا به شکل خمیری سفت درآید. سپس روی لکه هایتان بمالیدو اجازه دهید به مدت 20 دقیقه بماند و بعد بشورید.

کشمش برای پوست

بهترین مواد طبیعی برای رفع لکه کبدی از روی پوست 

11. گوجه فرنگی موثر در درمان لکه کبدی پوست:

یک تکه گوجه فرنگی بردارید و آن را به مناطق آسیب دیده بمالید و یا آب خالصش را مستقیماً بر روی لکه های خود بمالید.بگذارید به مدت 20 دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید. برای بالا بردن میزان موثر بودن آن می توانید آب گوجه را با عسل ارگانیک مخلوط کنید. این فرآیند را یک یا دو بار در روز تکرار کنید. 

12. تاثیرات مثبت روغن کرچک بر لکه کبدی:

شما باید کمی روغن کرچک را بر روی مناطق آسیب دیده بزنید و سپس آن را برای یک یا دو دقیقه ماساژ دهید تا زمانی که کاملاً جذب شود.

هر روز دوبار تکرار کنید، یک بار در صبح و یک بار در شب - بهبودی معمولاً در حدود چهار هفته قابل توجه است.آن هایی که پوست خشک دارند، ممکن است بخواهند کمی روغن زیتون یا روغن نارگیل را برای رطوبت اضافه کنند.

روغن کرچک

لکه کبدی روی صورت را چطور از بین ببریم؟ 

13. سیب زمینی برای لکه کبدی پوست صورت:

یک عدد سیب زمینی را به طور کامل بشویید و خردش کنید و آب آن را بگیرید.سه قطره آب لیمو و چند قطره عسل را به آب سیب زمینی اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.مخلوط را بر روی لکه های خود بمالید و بعد از 20 دقیقه بشویید.

بهترین درمان گیاهی و طبیعی لکه های کبدی در خانه + ماسک

4.6407
این مطلب مفید بود ؟37730
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
وبگردی