لیگ برتر

تیم منتخب هفته بیستم لیگ برتر

تاریخ انتشار : 10 اسفند 1400کد مطلب : 39986زمان مطالعه : 4 دقیقه
هفته بیستم لیگ برتر هم به پایان رسید و برخی تیم‌ها با عملکرد خوب خودشان چند نماینده در تیم منتخب هفته دارند.

ایلنا:هفته بیستم رقابت‌های لیگ برتر هم به پایان رسید و روز گذشته با انجام 8 دیدار پیگیری شد. در این میان مثل همیشه برخی از بازیکنان عملکرد قابل قبولی در ترکیب تیم‌های خود داشتند که تیمی منتخب از این نفرات تشکیل دادیم.

دروازه‌بان:علیرضا حقیقی (نساجی)

حقیقی با تجربه بارها ثابت کرده اگر روزی نخواهد گل بخورد کار مهاجمان حریف خیلی سخت خواهد شد و این دقیقا همان کاری است که در بازی با استقلال و حملات پرشمار این تیم انجام داد. او در این بازی 6 مهار انجام داد که دوتای آن در دسته سوپر واکنش مسحوب می‌شود که در آن ناجی دروازه تیمش شد.

مدافع میانی:سعید بیگی (نساجی)

در کنار حقیقی، خط دفاع نساجی هم روز نسبتاً خوبی را پشت سر گذاشت، خصوصاً سعید بیگی، مدافع میانی این تیم که از جناح خود اجازه نفوذ چندانی به بازیکنان آبی پوش نداد و روی نبردهای زمینی و هوایی روز کم اشتباهی را پشت سر گذاشت. بازیکن مستقیم او ژستد بود که در این دیدار کار خاصی نتوانست انجام دهد.

مدافع میانی:مهدی عبدی (هوادار)

هوادار هم روز سختی مقابل فولاد آماده این روزهای جواد نکونام داشت و به یمن درخشش و عملکرد خوب خط دفاعی توانست از این دیدار به سلامت عبور کند. مهدی عبدی، مدافع میانی هوادار در این بازی به خوبی مقابل حملات فولادی‌ها ایستادگی کرد و با قطع توپ‌های به موقع و پوشش مناسب فضای یک سوم دفاعی هوادار یک کلین شیت با ارزش برای تیمش به ثبت رساند.

مدافع میانی:وحدت هانانوف (پرسپولیس)

مدافع تاجیکستانی پرسپولیس خیلی زود و به خوبی در ترکیب این تیم جا افتاد و تبدیل به مهره ثابت ترکیب سرخپوشان شد. او بازیکن تند و تیزی است و تشخیص خوبی روی موقعیت‌های خطرناک دارد و با تایمینگ مناسب قطع کننده خوبی برای حملات طراحی شده حریف است. همان کاری که با مس رفسنجان و حملات شاگردان ربیعی انجام داد و اجازه شکل گرفتن فرصت برای تیم حریف را نداد تا از عوامل برتری تیمش باشد.

هافبک دفاعی:علیرضا علیزاده (گل گهر)

گل گهر سیرجان روز خوبی مقابل صنعت نفت پشت سر گذاشت و یک برد ارزشمند مقابل این تیم کسب کرد تا جایگاهش را در جدول به این واسطه سر و سامان دهد. علیرضا علیزاده، هافبک دفاعی گل گهر از آن دست بازیکنانی است که شاید فوتبالش کمتر به چشم بیاید ولی کاملاً در خدمت تیم است و عملکرد مفیدی دارد که یک نمونه آن را مقابل صنعت نفت نشان داد. او با قطع توپ ها و دفع حملات آبادانی‌ها اجازه شکل گرفتن فشار روی خط دفاع را نداد و در بازیسازی از نیمه عقب زمین هم روز موفقی داشت و اکثر پاس‌های او به مقصد رسید و در برتری تیمش نقش پررنگی دارد.

هافبک دفاعی:کمال کامیابی‌نیا (پرسپولیس)

یک بازیکن با تجربه و یک ستون در خط میانی پرسپولیس است و بارها با نمایش‌های درخشانش از یحیی گل محمدی دستگیری کرده است. کمال در بازی با مس کار سختی داشت خصوصاً بعد از مصدومیت سرلک این وظیفه دو چندان شد ولی به خوبی از پس آن برآمد و علاوه بر روز کم اشتباهی که داشت، گل دوم تیمش را هم با یک ضربه سر زیبا به ثمر رساند تا فشار از روی تیمش کم شود.

هافبک هجومی:میلاد جهانی (سپاهان)

خرید خوب سپاهان در نیم فصل بود و بازی‌های خوبی تا اینجای کار برای طلایی‌پوشان انجام داده است. جهانی در بازی سپاهان مقابل تراکتور به عنوان یار تعویضی وارد زمین شد ولی عملکرد درخشانی داشت. یک گل زیبا روی فرصت طلبی به ثمر رساند، شانس زدن یک گل دیگر را هم داشت و یک بار هم همبازی خود را در موقعیت گلزنی قرار داد که مورد استفاده قرار نگرفت تا موثرترین بازیکن تیمش باشد و البته مانع شکست مقابل تراکتور لقب بگیرد.

هافبک هجومی:سعید صادقی (گل گهر سیرجان)

این روزها باید به درخشش او در ترکیب تیم سیرجانی عادت کرده باشیم. او یکی از 3-4 بازیکن خوب حال حاضر لیگ ایران است و مقابل صنعت نفت کی بار دیگر این را ثابت کرد. صادقی هر دو گل تیمش را به ثمر رساند که یکی از آنها روی حرکت کاملآ انفرادی بود. سه شوت و یک پاس کلیدی و دو تکل موفق هم سایر آیتم هایی است که نشان از عملکرد مثبت این ستاره در ترکیب گل گهر دارد.

مهاجم:سعید باقرپسند (ذوب آهن)

مهاجم ذوب آهن مقابل پدیده گل دوم تیمش را روی اشتباه حریف و البته فرصت طلبی خودش به ثمر رساند تا به نوعی گاندوها با این گل از بحران خارج شده و بعد از 6 دیدار رنگ برد را ببینند. او علاوه بر این یک گل، چهار شوت به سمت دروازه تیم حریف داشت و 4 پاس کلیدی به ثبت رساند تا نشان دهد در کار تیمی مشارکت دارد و 16 نبرد هوایی موفق هم به ثبت رساند تا بی رقیب بودنش روی هوا را نشان دهد.

مهاجم:مهدی عبدی (پرسپولیس)

اجازه نداد در روزی که یحیی گل محمدی، حامد پاکدل را در اختیار ندارد و هیچ مهاجم تخصصی دیگری هم روی نیمکت نداشت بابت خط حمله نگرانی داشته باشد و مثل همیشه آنجایی که به درخشش او نیاز بود برای تیمش درخشید. عبدی دو گل از سه گل پرسپولیس به مس را به ثمر رساند تا معمار این پیروزی مهم تیمش باشد. به جز این او چهار شوت زد که هر دو در چهارچوب بود و دو نبرد هوایی موفق هم داشت.

مهاجم:محمد عباس زاده (تراکتور)

تراکتور روز گذشته با مربی جدید خود چهره متفاوتی گرفته بود و توانست سپاهان را آزار دهد و اگر خوش شانس تر بود می‌توانست با سه امتیاز از زمین خارج شود. در تراکتور بازیکن خوب کم نداشتیم ولی سرآمد آنها عباس زاده بود که یک پاس گل داد و گل تیمش را هم روی ضربه ایستگاهی به زیبایی به ثمر رساند. او دو موقعیت خیلی خوب دیگر هم داشت که اگر در استفاده از آنها دقت می‌کرد یک روز رویایی برای خودش و تیمش ساخته بود.

انتهای پیام/م

تیم منتخب هفته بیستم لیگ برتر

52
این مطلب مفید بود ؟20
وبگردی