ماساژ تای فشاری
ماساژ تای فشاری یکی از روش های قدیمی برای درمان و تسکین دردها بدون داروست ، بعد از آشنایی با فواید این نوع ماساژ برای بدن متوجه اهمیت آن خواهید شد.

8 فایده مهم ماساژ تای فشاری

یکی از نسخه های درمانی مردمان شرق ماساژ تای فشاری است که با حرکات و روش های متفاوت با ماساژهای دیگر مشکلات جسمی و روحی را رفع می کند. در این بخش از تازه های سلامت نمناک قصد داریم شما را با فواید این ماساژ و دردهایی که به واسطه این روش رفع می شوند آشنا کنیم.

کاهش کمردرد با ماساژ تای فشاری

کمردرد به عنوان یک درد مزمن ممکن است شبها هم با شما همراه است یکی از مطالعات نشان داده افرادی که درد این ناحیه شان با ماساژ تای درمان شده اند نسبت به درمان های دیگر احساس بهتری دارند.
ماساژ تای فشاری

دانستنی های مهم از فواید ماساژ تای فشاری

بهبود ناحیه حرکت با ماساژ تای فشاری

ماساژ بستگی به حالت بدن دارد ،کشش با ماساژ و فشار نقطه ای از بدن همراه است .محققان می گویند شبیه ماساژ سوئدی است ماساژ تای ناحیه ی حرکت وعضوهای های دیگر بدن را بالا می برد و همچنین حرکت در شانه ها قوزک پا بهبود میابد.

بهبود حال و کاهش عصبانیت با ماساژ تای فشاری

ماساژ درمان رایج و مکمل برای عصبانیت و افسردگی است محققان بر این باورند ماساژ تای مشکلات روانشناسی مثل عصبانیت گیجی ناراحتی را درمان میکند.

ماساژ تای فشاری برای کاهش استرس

اس ای ای آنزیمی است که در فضای دهان پیدا میشود واسترس را نشان میدهد ،وقتی که دچار استرس می شوید سطح این آنزیم بالا میرود .ماساژ تای استرس را کاهش می دهد ودرپی ان این آنزیم پایین می آید ؛البته این ماساژ هورمون کورتیزول را در نیز بدن کاهش و موجب آرامش می شود.

درمان میگرن و سردردهای مزمن با ماساژ تای فشاری

دربرخی مطالعات پیشنهاد شده افرادی که از سردردهای مزمن ومیگرن رنج می برند ماساژتای انجام دهند ،این ماساژ نسبت به خیلی داروها در تسکین سردرد موثر تر است.
ماساژ تای فشاری

خواص ماساژ تای فشاری از درمان کمردرد تا تسکین میگرن

ماساژ تای فشاری برای درمان درد زانو و مفاصل

ماساژ تای به خاطر تاثیری که روی ساختمان ماهیچه ها می گذارد در درمان درد مفاصل و زانو کمر گردن موثراست وتستی بین افراد50تا85سال صورت گرفته ونشان داده افرادی که ماساژ تایی انجام داده اند در مقایسه با افرادی که فیزیوتراپی ورزش ماساژ سوئدی انجام داده اند حال بهتری دارند.

توانبخشی بعد از سکته با ماساژ تای فشاری

سکته می تواند موجب ضعف و حتی دست دادن بخشی از فیزیک بدن شود افسردگی درد و شکلات احساسی را در پی دارد پرستاران بیان می کنند با وجود چنین بیماری های افراد چگونه بهبود میابندمطالعات نشان داده افرادی که ماساژدرمانی می کنند 3ماه بعدازشروع ماساژبهبود میابند وکمتر احساس درد می کنند و الگوی خواب شان تنظیم می شود.

ماساژ تای فشاری و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن

این ماساژ ماساژ خشکی است اما می توانید از روغن هایی مثل زیتون نارگیل استفاده کنید و از فواید آنها بهره مند شوید ، مثلا روغن اسطوخودوس برای استرس و عصبانیت داروی مسکن است. یکی از مطالعات نشان داده ماساژ با روغن نارگیل و زنجبیل در بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن و درمان سرطان موثر است 

چه کسانی نباید ماساژ تای فشاری انجام دهند

این ماساژ نسبت به سایر ماساژ ها قویتر است اما اگر در انجام آن دقت نکنید ممکن است روی سلامتی تان تاثیر عکس بگذارد.
افرادی که بیماری های بحرانی فشار خون یا دردهای مفاصلی دارند و یا باردار هستند یا افرادی که اخیرا عمل جراحی انجام داده اند و پوستهای حساسی دارند که با ماساژ روغن واکنش نشان میدهند و افراد زیر 18 سال یا خیلی پیر این ماساژرا انجام ندهند.

فواید ماساژ تای فشاری برای درمان 8 درد بدون دارو

59
این مطلب مفید بود ؟90
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
برچسب : ماساژ بدن
وبگردی