ماساژ نوزاد

پوست نوزاد را هرگز با روغن گیاهی ماساژ ندهید

کد مطلب : 39097تعداد نظرات : 3 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
ماساژ دادن کودکان با روغن برای آرامش و رشد آن ها بسیار مفید است اما باید در انتخاب روغن مناسب پوست کودک دقت کنید تا آسیبی به پوست حساس فرزندتان وارد نشود.

پوست نوزاد را هرگز با این روغن های گیاهی ماساژ ندهید

ماساژ دادن کودک با روغن فواید زیادی دارد. یکی از این فواید پیوند عاطفی بی نظیر کودک با شما می باشد. نوزادان اشتیاق به لمس مادر خود دارند و این فرصت مناسبی برای افزایش سلامتی و رشد کودک شما می باشد اما نکته ای که در ماساژ دادن کودک پر اهمیت است، این است که برای ماساژ کودک باید از روغن مناسبی استفاده نمود، استفاده از برخی روغن ها میتوانند به پوست لطیف نوزاد آسیب برسانند، بنابراین پوست نوزاد را هرگز با این روغن های گیاهی که در این بخش از نمناک آورده ایم، ماساژ ندهید.

چه روغن هایی برای پوست کودک مناسب نیستند؟

روغن خردل

اگر کودک شما پوستی خشک، اگزمایی یا حساس دارد از استفاده از روغن خردل، کره تصفیه شده خودداری کنید. این روغن ها سرشار از ماده ای به نام اسید اولئیک هستند.گفته می شود این ماده باعث نفوذ پذیری لایه های بالایی پوست کودک شده که به نوبه خود خشکی پوست را به همراه خواهد داشت.

روغن خردل

روغن زیتون

حتی روغن های طبیعی می تواند موانع حفاظتی در پوست نوزاد را از بین ببرد، پس تصور نکنید همه روغن ها برای ماساژ مناسبند. ماساژ دادن پوست نوزاد با روغن زیتون کودک را در معرض ابتلا به اگزما و دیگر مشکلات پوستی قرار می دهد.

روغن آفتابگردان

این روغن روی پوست به اسیدهای چرب تبدیل شده و به ساختار پوست آسیب می زند. همچنین به مواد حساسیت زا اجازه می دهد به پوست نفوذ و آب زیادی از پوست دفع کند که این وضعیت خشکی و بروز بیماری های پوستی از قبیل اگزما را به دنبال دارد.

روغن آفتابگردان

روغن هایی با رایحه قوی

از روغن هایی که رایحه قوی دارند استفاده نکنید زیرا ممکن است کودک آلرژی دشته باشد.

روغن های معدنی

از استفاده از روغن های معدنی برای ماساژکودک خودداری کنید.

روغن گردو و فندق

از ماساژ کودک با روغن گردو و فندق خودداری کنید زیرا محرک آلرژی هستند.

روغن گردو

چگونه می توان روغن ماساژ مناسبی را برای کودک انتخاب کرد؟

برای انتخاب یک روغن ماساژ مناسب کودک خود، از پزشک متخصص اطفال راجع به روغن متناسب با نوع پوست کودک تان سوال کنید و از محصولات مخصوص کودکان استفاده کنید. محصولات ساخته شده برای بزرگسالان توصیه نمیشود زیرا میتوانند به پوست لطیف او آسیب برسانند.

برخی روغن های خوراکی نیز انتخاب صحیحی هستند زیرا اگر کودک آن را لیس بزند نیز بی خطر است.

نکات ماساژ کودک

قبل از ماساژ کودک به نکات زیر توجه کنید

  1. از روغن های فشرده شده سرد استفاده کنید زیرا فاقد مواد افزودنی هستند و تصفیه نشده اند.
  2. روغن را به مقدار زیاد خریداری نکنید و از نگهداری آن ها پرهیز کنید زیرا ممکن است فاسد شده و بوی نامطبوعی بگیرد.
  3. قبل از خرید روغن، تاریخ انقضای آن را بررسی کنید.
  4. روغن را داخل گوش یا بینی کودک نریزید.
  5. برای ماساژ کودک از روغن های متناسب با فصل استفاده کنید و در مورد هر گونه نگرانی یا انتخاب روغن مناسب؛ با پزشک اطفال مشورت کنید.
  6. اطمینان حاصل کنید که از روغن خالص استفاده می کنید زیرا پوست کودک شما بسیار لطیف و حساس است.
  7. روغن های گیاهی را قبل از استفاده باید با روغن حامل رقیق کنید.

پوست نوزاد را هرگز با روغن گیاهی ماساژ ندهید

3.429
این مطلب مفید بود ؟209
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
3 نظر به ثبت رسیده است
اوزجان1397-03-30
بنظر من استباهه از قدیم وندیم از این روغن هااستفاده شده وتاثیر گذاری خوبی داشته بنظرمن ماساژ باروغن بهترین کمک روبه رشد نوزاد ورشد سیستم ایمنی نوراد است
162
مجید هرمزانی1396-06-24
اطلاعات کاملا غلط و اشتباهه.ماساژ پوست نوزاد یکی از مواردیست که ابن سینا پدر طب دنیا توصیه کرده توی کتاب قانون هم اشاراتی شده حالا شما میگی پزشکان معتقدند؟علم پزشکی دنیا مدیون علوم ابن سیناست.امروزه هرچه خوب باشه بد میکنن هر چه بده خوب نشون میدن
414
مریم کاویانی1401-02-13
روغن مالی از قدیم بوده و آثار فراوان و مثبتی برای سلامتی جسم و روح داره اما ب نظرم باید تحت نظر متخصص طب سنتی این روغن انتخاب و تجویز بشه چون اینطور نیست که هر روغنی رو با هر اندازه که بخوایم بتونیم ب بدن زده و ماساژ بدیم .بالاخره استفاده از هر چیزی شرایط خاص خودش رو داره
00
وبگردی