محمد صلاح
بیوگرافی و عکسهای جدید “محمد صلاح” بازیکن مصری تیم لیورپول را در نمناک مشاهده نمایید. صلاح سابقه 56 بازی و 32 گل ملی در کارنامه دارد.

بیوگرافی محمد صلاح

 • نام: محمد صلاح 
 • تاریخ تولد:15 ژوئن 1992
 • محل تولد: بسیون، مصر
 • قد:1٫75 متر
 • شمارهٔ پیراهن: 11
 • پست: مهاجم
 • باشگاه کنونی:لیورپول
--------------------------------------------

فعالیت ورزشی محمد صلاح

محمد صلاح متولد 15 ژوئن 1992 بازیکن فوتبال تیم ملی مصر و باشگاه لیورپول می باشد. وی در پست های هافبک هجومی و حمله و وینگر راست بازی می کند و سابقه عضویت در تیم های المقاولون العرب، بازل،چلسی، فیورنتینا، رم و لیورپول را دارد. صلاح سابقه 56 بازی و 32 گل ملی در کارنامه دارد.

مصدومیت محمد صلاح

مصدومیت محمد صلاح در فینال لیگ قهرمانان

حضور مصر در جام جهانی با گل محمد صلاح

محمد صلاح در بازی مقدماتی جام جهانی 2018 با گل کردن پنالتی دقیقهٔ 95 باعث صعود مصر به جام جهانی پس از 28 سال شد.

محمد صلاح مصر

خوشحالی محمد صلاح

باشگاه های جوانان
 • 2006–2010المقاولون العرب

باشگاه های حرفه ای

سال هاباشگاه ها
 • 2010–2012 المقاولون العرب
 • 2012–2014 بازل
 • 2014–2016 چلسی
 • 2015 فیورنتینا (قرضی)
 • 2015–2016 رم (قرضی)
 • 2016–2017 رم
 • 2017– لیورپول
تیم ملی
 • 2010–2011 زیر 20 سال مصر
 • 2011–2012 زیر 23 سال مصر
 • 2011– مصر

 مصدومیت در فینال چمپیونز لیگ

محمد صلاح در اویل بازی در فینال لیگ قهرمانان توسط راموس از کتف آسیب دید و دیگر قادر به ادامه ی بازی با تیمش نبود و بدین صورت رئال مادرید در پایان 90 دقیقه قهرمان شد ، که این امر باعث شد مصدومیت محمد صلاح اجازه ندهد او در اولین بازی جام جهانی هم به میدان برود.

محمد صلاح در لیورپول

قرارداد محمد صلاح با تیم لیورپول 

بازی در لیورپول

پنج ماه قبل بود که وینگر مصری باشگاه رم به لیورپول پیوست. محمد صلاح که طی پنجره نقل و انتقالات تابستانی با مبلغ 39 میلیون پوند به جمع لک لک ها پیوست، پس از دومینیک سولانکه، دومین خرید یورگن کلوپ در پنجره نقل و انتقالات بود. قرار شده بود صلاح در فصل 18-2017 پیراهن شماره 11 را بپوشد. اما کدام یک از اعضای کادر رهبری لیورپول مایل به خرید وی بودند؟

ستاره مصری، از المقاولون تا رم

او طی سالهای 2010 تا 2012 به تیم بزرگسالان این باشگاه پیوست و آن گاه راهی بازل سوییس شد. مهاجم 175 سانتی متری بازل طی دو سال در 47 بازی 9 گل برای این تیم به ثمر رساند و دو بار در سالهای 2013 و 2014 با این تیم سوپرلیگ سوییس را فتح کرد. آن گاه راهی چلسی شد. تیمی که تنها 13 بار برای آن به میدان رفت و دو بار موفق به گلزنی شد. البته با این که او تا سال 2014 با چلسی قرارداد داشت و حتی در لیست نفرات فاتح لیگ 15-2014 و مسابقات لیگ کاپ همان فصل نیز قرار گرفته بود، اما بیشتر به صورت قرضی در تیم های دیگر بازی کرد. ابتدا در سال 2015 راهی فیورنتینا شد و 6 گل در 16 بازی برای این تیم زد و آن گاه به صورت قرضی فصل 16-15 را در رم سپری کرد. جایی که به خوبی در آن درخشید و 14 گل در 34 بازی آمار قابل قبولی بود که در این تیم برجای نهاد.
به این ترتیب فصل 17-2016 با رم قرارداد امضا کرد و 15 گل در 31 بازی برای این تیم وارد دروازه رقبا کرد و سرانجام مورد توجه لیورپول قرار گرفته و بار دیگر راهی لیگ برتر انگلیس شد.
 
 عکسهای محمد صلاح

 تیم محمد صلاح قبل از لیورپول

13 گل در 16 بازی و صعود به صدر جدول گلزنان لیگ برتر

صلاح امسال در لیورپول عملکرد فوق العاده ای داشته است. وی هفته قبل با به ثمر رساندن دو گل برابر وستهم، یک نمایش تاثیرگذار ارائه کرد و با به ثمر رساندن گل چهارم لیورپول برابر وست هم در اواخر نیمه دوم، تعداد گل هایش برای قرمزها را به 12 گل ارتقا داد. البته این پایان روند درخشان صلاح نبود و او در دربی مرسی ساید در تساوی(1-1) لیورپول مقابل اورتون موفق شد یک بار دیگر گلزنی کرده و با 13 گل به صدر جدول گلزنان لیگ برتر صعود کند.

لحظه هایی شیرین در کنار مانه

بدون شک بهترین لحظات این وینگر مصری در لیورپول، در کنار سادیو مانه رقم خورده است. لیورپول یورگن کلوپ در فصل گذشته، به سرعت و نفوذهای سادیو مانه بسیار وابسته بود. حالا با حضور صلاح، وابستگی قرمزها به سادیو مانه کمتر شده و در عین حال، به قدرت لیورپول در استفاده از ضد حمله ها افزوده شده است. این دو بازیکن به درک خوبی از بازی یکدیگر رسیده اند و آمار گلهای تیم نیز نشان دهنده این درک متقابل است.
بازی محمد صلاح

 محمد صلاح بازیکن لیورپول

هافبکی شبیه به مهاجمان

 او هافبک هجومی است که بیشتر به یک مهاجم شباهت دارد. صلاح در رم به عنوان مهاجم دوم، پشت ادین ژکو بازی می کرد و نیاز داشت که پس از ملحق شدن به لیورپول با سبک بازی جدیدی سازگار شود. البته او در برابر وستهم در همان پست بازی کرد و لذت برد.

مهم ترین لحظه صلاح در تیم ملی

صلاح در سال 2010 برای اولین بار پیراهن تیم ملی زیر 20 سال مصر را به تن کرد و طی دو سال در 38 بازی 11 گل برای این تیم به ثمر رساند. سه سال بعد عضو تیم زیر 23 سال مصر شد و 11 بازی هم برای این تیم انجام داد. از همان سال(2011) او به عضویت تیم ملی بزرگسالان مصر نیز انتخاب شد و تا امروز در 56 بازی ملی، آمار خیره کننده 32 گل را برجای نهاده است. اما بدون شک مهم ترین لحظه امسال صلاح در مقدماتی جام جهانی و با پیراهن تیم ملی مصر رقم خورد.
 
محمد صلاح

تیم محمد صلاح بازیکن مصری لیورپول 

بهترین بازیکن آفریقا

با این وجود این ها تمام اتفاقاتی نبود که در سال جاری برای صلاح رخ داد و ملی پوش مصری لیورپول به عنوان بازیکن سال آفریقا در سال 2017 از نگاه BBC انتخاب گردید. صلاح امسال جلوتر از پیر امریک اوبامیانگ مهاجم گابنی دورتموند، نبی کیتا هافبک گینه ای لایپزیش، سادیو مانه وینگر سنگالی لیورپول و ویکتور موزس هافبک نیجریه ای چلسی به عنوان بهترین بازیکن سال 2017 قاره آفریقا برگزیده شد. او بعد از دریافت این جایزه گفت:همیشه، هنگامی که جایزه ای را برنده می شوید، خوشحال خواهید شد. سال بسیار عالی ای را تجربه کردم. بنابراین بسیار خوشحال هستم.
 

تشکر ویژه از هم تیمی های سابق

البته صلاح هم تیمی های سابق خود در رم را فراموش نکرده است. او که آگوست 2015 به رم پیوست و فصل گذشته موفق به زدن 19 گل برای جالوروسی شد به BBC گفت:خیلی خوشحالم که موفق به کسب چنین جایزه ای شدم، احساس خاصی دارم. دوست دارم از همه تشکر کنم، هم تیمی هایم و کسانی که با آنها کار کردم. فصل گذشته برای من فصل بسیار خوبی بود و لازم می دانم از هم تیمی هایم در رم و همچنین تیم ملی تشکر کنم.
محمد صلاح

دریبل محمد صلاح مصری

می خواهم بهترین بازیکن مصر باشم

می خواهم بهترین بازیکن مصر باشم پس بسیار سخت کار می کنم. من همیشه می خواهم راه خودم را دنبال کنم و می خواهم همه مردم مصر نیز راه خود را در پیش بگیرند. می خواهم از لیورپول تشکر کنم. باید از هم تیمی هایم در تیم ملی نیز تشکر کنم. هنگامی که به اینجا آمدم، می خواستم سخت کار کنم و فوتبال خودم را به دنیا نشان دهم. از زمانی که لیگ انگلیس را ترک کردم، می خواستم به اینجا باز گردم. در حال حاضر بسیار خوشحال هستم.

تمجید توتی از محمد صلاح

فرانچسکو توتی در تمجید از مهاجم مصری بندرنشینان گفت:با سطحی که صلاح بازی می کند باید گفت که او یکی از بهترین بازیکنان حال حاضر جهان است. به نظرم او می تواند در آینده حتی بهتر از این شود. شناخت خیلی خوبی از صلاح دارم. او دوست خوب من است و می خواهد که به عنوان بازیکن بهتر و بهتر شود.

فرانچسکو توتی و محمد صلاح

فرانچسکو توتی و محمد صلاح 

صعود به جام جهانی با گل محمد صلاح

در مهرماه 1396 بود که در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 مصر مقابل کنگو رفت. اونها به یک گل در خونه نیاز داشتند تا صعودشون به جام جهانی روسیه را قطعی کنند.

اون شب محمد صلاح پشت توپ رفت و در دقیقه 95 زمان پنالتی مصر را بعد از 28 سال برای سومین بار به جام جهانی برد.

و با این گل طلایی صلاح عزیز مصر شد آنقدری که مردم و تمام رسانه ها پاش ایستادند تا مشکل سربازی نرفتنشو حل کنند.

محمد صلاح لیورپول

محمد صلاح مهاجم مصری لیورپول

معافیت از سربازی محمد صلاح

صلاح که سربازی نرفته بود طبق قوانین کشور باید به مصر برمی گشت . ولی حمایت همه جانبه و همکاری مقامات از اون باعث شد که از سربازی معاف شود.

رییس جمهور مصر "محمد صلاح " !!!

مردم مصر به این اندازه اکتفا نکردند و 6 ماه بعد از صعود به جام حهانی وقتی برای انتخابات ریاست جمهوری پای صندوق رفته بودند به جای نام نامزدها، نام محمد صلاح را نوشته بودند. اونها به قهرمان ملی کشورشون رای داده بودند . حتی اگر رای شون باطله به حساب بیاد.مهارت و خوش اخلاقی ، دین داری ،خیر خواهی و اراده محکم و فروتنی این بازیکن اون رو به یکی از شخصیت های نمادین و مایه افتخار کشورش تبدیل کرده .

پست سابق محمد صلاح در فوتبال

محمد صلاح در ابتدا در پست مدافع چپ تیم جوانان باشگاه بازی میکرد.ولی مهارت و گلزنی جادویی پای چپ این بازیکن ثابث کرد جاش در خط حملست. پستی که درخشش در او مسیر رو برای راه یابی این بازیکن به اروپا باز کرد.

محمد صلاح در روسیه

محمد صلاح در جام جهانی 2018

کارهای او قبل از آمدن به زمین مسابقه

محمد صلاح قبل از ورود به میدان مسابقه کارهای ساده ای انجام میده که سالهاست اون ها رو ترک نکرده و این عادت های خوب خودشو همواره حفظ کرده که مورد توجه شدید هوادارن انگلیسی لیورپول قرار گرفته . سعید الشیشیلی مربی پیشین صلاح در تیم المقاولون العرب در مورد او میگه :صلاح قبل از هر مسابقه ای وضو میگیره و بعدش دو رکعت نماز میخونه و پیش از ورود به زمین سورهایی نظیر حمد ، توحید ، آیه الکرسی و دو سوره از آیه الکرسی رو همیشه به زبون داره . صلاح همیشه قرآن رو تو کیفش داره و هیچ وقت ازش جدا نمیشه و هر روز بخشی از اون رو میخونه و وقتی قرآن را ختم کرد دوباره از اول شروع میکنه . الشیشیلی در مورد سجده صلاح بعد از به ثمر رسوندن گل میگه :او از نوجوونی این کارو انجام میداد . نمازهاشو به موقعه میخوند و پیش و قبل از هر مسابقه ای دو رکعت نماز میخوند.

مربی سابق محمد صلاح در مورد کارهایی خیره او میگه که صلاح کارهای خیریه زیادی انجام میده که مایل نیست کسی چیزی ازش بفهمه.و این یکی از رازهای عشق مردم به محمد صلاح است.محمد صلاح بعد از هر بار گل زدن در میان هزاران دوربین و میلیونها نفر در سراسر دنیا سجده میکنه . در سفرها قرآن میخونه و اخلاق مثال زدنی داره که بر محبوبیتش بسیار افزوده .فاتحه یاکینگ مربی او در تیم بازل میگه :صلاح بسیار خاکی و متواضع ، اون بیرون زمین آدم با اخلاقیه و در زمین هم بازی رو رهبری میکنه و در ضمن با هوش و خشن ( البته در معنای خوب اون ).

محمد صلاح در مقابل آرسنال

گلزنی محمد صلاح به پیتر چک دروازه بان آرسنال

محمد صلاح در سن 20 سالگی در سال 2012 کشورش را به مقصد سویس ترک کرد .اولین فصل از بازی خودش در جام قهرمانان اروپا دو گل را وارد دروازه چلسی کرد . تیمی که بعدش محمد صلاح به آن پیوست و بعدش به ایتالیا رفت و در تیم هایی مثل فیورنتینا و رم توپ زد.و تونست 43 گل را در 109 مسابقه به ثمر برساند. محمد صلاح در آگوست 2013 زمانی که در بازل سویس حضور داشت در بازی مقابل مکابی اسرائیل حاضر به دست دادن به بازیکن تیم رژیم صهیونستی نشد. در بازی برگشت با اینکه صحبت هایی در خصوص عدم حضور او داشت او به طلاویب سفر کرد و به جای دست دادن به بازیکن های حریف به نشونه اعتراض از اشغال صهیونیست ها سرزمین فلسطین با مشت به دست بازیکنان حریف میزد.

مصدومیت محمد صلاح

لحظه مصدوم شدن محمد صلاح توسط راموس

تحصیلات محمد صلاح بازیکن مسلمان مصر

 محمد صلاح نه در رشته های علوم دینی تحصیل کرده و نه در سازمان و تشکیلاتی برای تبلیغ اسلام داره و نه بودجه کلانی از جایی برای اینکار گرفته و نه درباره اسلام سخنرانی کرده ، ولی بدون کوچکترین تبلیغ مستقیمی امروز به بهترین مبلغ اسلام در اروپا و جهان تبدیل شده و کاری کرده که خطبه ها و نهادهای دینی بزرگ هم از انجام اون عاجزند. به گفته یک اندیشمند اسلامی ، آثار یک سجده محمد صلاح از هزار خطابه دینی بیشتر است و موفقیت ، درخشش و اخلاق صلاح چهره ی دیگه ای از اسلام و مسلمون ها در غرب به نمایش گذاشته .

سجده کردن محمد صلاح

سجده شکر محمد صلاح

در جایی که قرمز پوش های لیورپول آهنگ ها و سرودهای اسلامی را زمزمه میکنند.و مانند محمد صلاح که بعد از هر گلی به سجده می رود ، سجده میکنند. از اسلام تعریف و تمجید میکنند و در آهنگ های خودشان در حمایت از لیورپول میگن محمد صلاح به مسجد میره ، همون مکانی که من هم دوست دارم به اونجا برم.

گل های محمد صلاح

شادی پس از گل بازیکنان لیورپول با محمد صلاح

و او هدیه ایست که خداوند به انها داده و اون رو از رم به لیورپول آورد.یک روزنامه فرانسوی در گزارشی به بررسی این پدیده پرداخته و می نویسه که محمد صلاح کاری کرده که هواداران لیورپول برای اسلام آواز بخونند . این روزنامه میگه که اقلیت مسلمون قابل توجهی در شهر لیورپول وجود نداره و بسیار شگفت انگیزه که برای اولین بار در این شهر  آهنگی در سطحی بسیار گسترده نواخته میشه که در اون شعارهایی اسلامی وجود دارد و قهرمانی های محمد صلاح باعث این کار شده .خیلی از هوادارن این تیم از تمامی حرکات و سکنات و شکل و پوشش و موی سر و نوع ریش اون تقلید میکنند و از دین او تمجید میکنند. و تصاویر او در هنگام نماز ، سجده و خواندن قرآن در هواپیما  دست به دست میشه و میلیونها بیننده داره.یکی از هوادان این تیم می نویسه اگر محمد صلاح به این شکل به گلزنی های خودش ادامه بده امسال مردم شهر لیورپول همگی روزه میگیرند.

شوت زنی محمد صلاح

ژست شوت زنی محمد صلاح

افتخارات محمد صلاح

بازل

 • سوپر لیگ فوتبال سوئیس (1):13–2012

چلسی

 • لیگ برتر فوتبال انگلستان (1):15–2014
 • جام اتحادیه باشگاه های انگلستان (1):15–2014

عکسهای جدید محمد صلاح

سلفی محمد صلاح با اهرام مصر

سلفی محمد صلاح با اهرام مصر

جوایز محمد صلاح

جوایز محمد صلاح

سجده شکر محمد صلاح

سجده شکر محمد صلاح

محمد صلاح و مسی

محمد صلاح و مسی

رونالدو و محمد صلاح

رونالدو و محمد صلاح

چراغ جادوی محمد صلاح

چراغ جادوی محمد صلاح

بیوگرافی کامل محمد صلاح بازیکن لیورپول به همراه عکس جدید

4.7103
این مطلب مفید بود ؟976
منبع : بخش ورزش نمناک/ک/ک.ک
وبگردی