جای زخم
برای اینکه جای زخمهای کوچک،خالهای ریز و لکه های سیاه هنگام آرایش کاملا محو شده و خوب پوشانده شوند باید نکات ظریفی را به هنگام آرایش کردن رعایت کنید.

محو کردن جای زخم با آرایش

شما که پوستتان دارای خالهای ریز و یا لکه های سیاه باقی مانده از جای جوش و یا حتی گاهی دچار زخمهای کوچک می شود می توانید با بکار گیری چند راهکار ساده هنگام آرایش آنها را به گونه ای بپوشانید که با تمام نقاط دیگر پوست همرنگ و یکدست دیده شود.

کلید کمرنگ تر و محو کردن جای هر گونه زخم از روی پوست با گریم، استفاده از مواد آرایشی صحیحی است که چند لایه روشن تر از پوست شما باشند. مواد صحیح را با جادوی خطای بصری آرایش ترکیب کنید تا جای زخم را غیرقابل دید سازید.

آرایش جای زخم و جوش

محو کردن جای زخم با کمک گریم

با دنبال کردن 6 مرحله زیر به این هدف خواهید رسید:

1. ابتدا با یک قلم، پرایمری که منافذ پوست را به حداقل می رساند بزنید. به گزارش پرشین وی این کار به پر کردن جای زخم و ایجاد یک سطح صاف برای آرایش کمک می کند.

2. در مرحله بعدی، با ابر مخصوص، کرم پودر کرمی و یا مایع را به جای زخم بزنید. مزیت این روش این است که هیچ گونه جای رد قلمو قابل مشاهده نخواهد بود.

آرایش جای زخم و جوش

آموزش مرحله به مرحله پاک کردن جای زخم

3. با کانسیلر مدادی که یک درجه روشن تر از پوست شماست، به طور مستقیم روی جای زخم بزنید. برای زخم هایی که فرورفتگی ایجاد کرده اند و به خصوص زخم های عمیق، رنگ روشن، آنها را بالاتر آورده و با سطح بقیه پوست هماهنگ می کند.

4. به آرامی پودر باز مات را برای فیکس کردن کار خود با قلم به نقطه مورد نظر بپاشید.

آرایش جای زخم و جوش

پوشاندن جای زخم با آرایش

5. برای جای زخم نزدیک ناحیه دهان همانند مدل این مطلب، می توانید خط لب خود را با خط همرنگ پوست اصلاح کنید.

6. سپس یک رژلب همرنگ پوست مات بزنید. به گزارش پرشین وی رنگ های خیلی برجسته و تند توجه را بیشتر به این منطقه جلب می کند، به همین دلیل رژلب های رنگ پوست ، توجه را از این منطقه برمی گرداند.

آرایش جای زخم و جوش

پوشاندن جای زخم در محیط اطراف دهان

حالا دیگر جای هیچگونه زخمی مشخص نیست و به راحتی می توانید عکس دلخواه خود را بیاندازید.

محو کردن جای زخم و جوش با آرایش

2.836
این مطلب مفید بود ؟2016
برگرفته از پرشین وی-/ف
وبگردی