مدل دامن
امروزه مدل دامن های زیادی وجود دارد ولی هر فردی باید با توجه به فرم هیکل و بدن خود دامنی را انتخاب کند که اندام وی را زیباتر نشان دهد.

انواع مدل دامن های دخترانه و زنانه را بشناسید

دامن یکی از لباس های کاملا زنانه است که در طرح ها و انواع مختلفی وجود دارد . خانم ها باید در انتخاب دامن دقت کنند و دامن خود را بر اساس مدل اندامشان و موقعیتی که می خواهند از آن استفاده نمایند ، انتخاب کنند . انتخاب صحیح دامن باعث زیبایی و تناسب اندام خانم ها می شود . در این بخش از دنیای مد نمناک شما را با انواع مدل دامن آشنا می کنیم تا بدانید کدام مدل برازنده شماست .

خرید دامن

مدل دامن های مخصوص با قد متفاوت

مدل دامن دخترانه مینی یا کوتاه

دامن مینی یا کوتاه دامن های بسیار جذاب و شیکی هستند که قد آن ها بالاتر از زانو است . این دامن ها انواع مختلفی مانند دامن های جین کوتاه ، دامن های بالرین ها و رقاص ها ، دامن های دو چین ، سه چین ، دامن های چرم و دامن های توتو دارند.

اگر شما پاهای کشیده و زیبایی دارید و علاقمند به این نوع دامن ها هستید برحسب موقعیتی که در آن قرار دارید ، دامن مورد نظر خود را انتخاب کنید مثلا در موقعیت های رسمی دامن هایی از جنس ساتن و بدون طرح بپوشید اما توجه داشته باشید که قد دامن شما نباید بیش از حد کوتاه باشد و این کوتاهی بهتر است کمی بالاتر از زانوهایتان باشد.

برای داشتن یک ظاهر جذاب و غیر رسمی همراه دامن کوتاه از تیشرت استفاده نمایید. برای مهمانی های رسمی نیز همراه با دامن کوتاه خود یک کت بپوشید تا به استایلتان جلوه زنانه ویژه ای بخشد.

دامن مدلی

مدل دامن های ماکسی یا بلند

دامن های ماکسی دامن های جذاب و شیکی هستند که نقطه مقابل دامن های مینی می باشند . این دامن ها بلندند و کل پای شما را می پوشانند و گاهی کمی هم روی زمین می کشند . متخصصان فشن به دامن هایی که بالاتر از قوزک پا قرار می گیرند نیز ماکسی می گویند.

این دامن ها در انواع پارچه ها و طرح ها در بازار موجودند و در انواع پارچه های حریر، گیپور یا تور با طرح های شلوغی مانند راه راه یا گل های درشت وجود دارند. شما می توانید هر نوع از دامن های ماکسی را که می پسندید ، بپوشید و این باور قدیمی که زنان قد کوتاه یا چاق نباید لباس با طرح راه راه افقی بپوشند را دور بریزید.

مدل دامن های میدی یا متوسط

از انواع دیگر دامن ها که نه مانند دامن های مینی کوتاه و نه مانند دامن های ماکسی بلندند ، دامن های میدی یا متوسط هستند که قد آن کل زانو را می پوشاند و تا نیمه ساق پا است . این نوع دامن ها برای هر استایلی مناسب است اما باید با کفش مناسب مانند صندل های تخت و راحت پوشیده شود تا جذابیتتان را دو چندان نماید.

این مدل دامن دخترانه که انواع مختلفی مانند دامن های کلوش ، دامن های پفی ، دامن های مدل ماهی دارند . چنانچه در دنیای مد نمناک گفته شده است دامن های مدل ماهی تا زانو تنگ هستند و بعد گشاد می شوند و بیشتر برای خانم های قد بلند مناسب هستند . اگر نحوه ست کردن دیگر لباس ها و کفشتان را با دامن خود بلد باشید آنقدر ها هم قدتان مهم نیست و شما می توانید با قد کوتاه از این نوع دامن ها استفاده نمایید.

دامن میدی

مدل دامن های A شکل

این نوع دامن های دخترانه روی بدن حالتی مانند A دارند و قد دامن از مینی تا ماکسی و میدی متغیر است . دامن های فون یا کلوش چنین حالتی روی بدن دارند. اگر خارج از کشور زندگی می کنید این نوع دامن ها پارچه های کمی ساده تر و یا راه راه مناسب محل کار هستند .همچنین این نوع دامن ها با پارچه های گلدارو رنگ های شاد را برای مهمانی های دخترانه و غیر رسمی نیز بپوشید.

برای پوشیدن این مدل دامن ها در موقعیت های رسمی به نوع پارچه و مدل آن دقت کنید مثلا برای عروسی یا نامزدی برای پارچه دامنتان از پارچه های کمی خشک ، طرح های ساده و رنگ های مات استفاده کنید و کمی آن را پف دارتر و حجیم تر بدوزید تا مناسب موقعیت رسمی باشد.

مدل دامن های مدادی شکل

اگر به استایل خود اهمیت میدهید و از دامن های ماکسی و مینی خوشتان نمی آید، حتما دامن مدادی را امتحان کنید . این مدل دامن ها که تنگ و تا روی زانو هستند به خوبی شکل بدن را نشان می دهند.

این دامن ها انتخاب مناسبی برای محل کار و موقعیت های رسمی هستند و بهتر است آنها را با کفش های پاشنه بلند ست کنید. اگر استایل تان خوب باشد شما می توانید این نوع دامن را به خوبی با کفش های تخت و کتونی های تخت نیز ست کنید .

برای اینکه استایل شما جذاب و متفاوت باشد می توانید این نوع دامن را با یک تیشرت ساده یا تاپ حریر و گیپور بپوشید و تنها لازم نیست که این دامن را با کت چرم یا پیراهن های رسمی ست کنید. 

مدل دامن پلیسه

دامن پلیسه چین های ریز و یک اندازه دارد و به دلیل وجود چین شما را بزرگ تر نشان می دهد بنابراین برای خانم های ریز اندام مناسب است اما خانم هایی که چاقی موضعی در ناحیه باسن و ران پا دارند نباید سراغ این مدل دامن بروند.

دامن پلیسه

مدل دامن نامتوازن

پشت و جلو این دامن های فانتزی ارتفاع متفاوتی دارد و برای مهمانی و دورهمی ها مناسب است . این دامن ها پوشش مناسبی برای زیر مانتو و پالتو نیستند و همچنین برای موقعیت های رسمی نا مناسبند.

مدل دامن های دایره ای

دامن های دایره ای یک دایره کامل است که به اندازه کمر فرد در مرکز دایره سوراخی ایجاد شده است. این مدل دامن برای خانم های چاق مناسب نیست و به علت گشادی زیاد کمی دست و پاگیر است.

مدل دامن های ترک دار

دامن های ترک دار مدل دیگری از دامن هستند که الگوی آن از تکرار طرح های مثلثی به دست می آید. تعداد ترک ها باید زوج باشند و از 4 ترک تا ... وجود دارند. طراحان و دوزندگان می توانند با اضافه کردن این تکه ها از بالای کمر، روی باسن یا بالای زانو مدلی متفاوت ارائه کنند.

مدل دامن های طبقاتی

دامن طبقه ای از چیدن چندلایه پارچه روی هم به دست می آید . فاصله طبقات و تعداد طبقات متفاوت است و برای مراسم رسمی مدل تور این دامن انتخاب خوبی به شمار می آید.

دامن طبقه ای

مدل دامن های دراپه

دامن های دراپه، درگروه دامن های فانتزی قرار دارند که با چرخش پارچه فرم دراپه روی انها ایجاد می شود. این نوع دامن ها برای تمام موقعیت ها مناسب نیستند.

مدل دامن فون

یکی از ساده ترین مدل های دامن ، دامن فون است؛ دامنی که نه تنگ است و نه گشاد و از کمر هر چه به سمت پایین می رود با شیب ملایمی گشاد می شود. این مدل دامن برای همه خانم ها با هر استایلی مناسب است.

مدل دامن لنگی

این مدل دامن در یک طرف کمر مانند لنگ بسته می شوند.

دامن لنگی

مدل دامن برش دار

این مدل دامن در قسمت های مختلف دارای برش و دوخت متفاوتی است.

مدل دامن پیلی

نوع دیگری از دامن دارای چین منظم است که با پارچه ضخیم دوخته می شود و در دو مدل پیلی یک طرفه و دو طرفه ایجاد می شود.

مدل دامن ساده

ساده ترین نوع دامن است که برای افراد لاغر بسیار مناسب است.  

با انواع مدل دامن دخترانه و زنانه آشنا شوید

3.635
این مطلب مفید بود ؟2510
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن /آ
برچسب : مدل دامن
وبگردی