مراقبت از سلامت کلیه ها
مراقبت از کلیه ها به اندازه مراقبت از قلب از اهمیت بسیاری برخوردار است. در ماه مبارک رمضان با وجود گرمای هوا، بدن نیازمند مصرف آب بیشتری است که می توان در فاصله افطار تا سحری این نیاز را برطرف کرد.

نکاتی برای مراقبت از کلیه ها :

مصادف شدن ایام ماه مبارک رمضان با فصل گرما، لزوم توجه به نوع تغذیه در این ماه صیام را دو چندان می کند.در ماه مبارک رمضان، افراد در معرض کم آبی شدید قرار می گیرند و مواد زائد با غلظت بالا در ادرارشان دفع می شود، بنابراین در این ماه برای مراقبت از کلیه ها و پیشگیری از تشکیل سنگ های کلیه و دستگاه ادراری، باید مبادرت به مصرف مایعات بیشتری در سحر و افطار کرد.

سید جلیل حسینی متخصص اورلوژی با اشاره به مراقبت کلیه در ماه مبارک رمضان گفت:مصرف مایعات زیاد را به افراد توصیه می کنیم و اگر این مصرف مایعات خوب صورت گیرد نیازی به مراقبت دیگری ندارد.

وی با اشاره به مراقبت از کلیه افزود:طبیعتا مصرف مایعات بخصوص این روزها که روزهای گرمی هستند در ماه رمضان مصرف حداقل 12 لیوان مایعات را در 24 ساعت توصیه می کنیم و مراقبت دیگری لازم نیست اگر که مصرف مایعات خوب صورت بگیرد نیازی به مراقبت دیگری وجود ندارد.

نوشیدن آب در ماه رمضان

آب و تاثیر بینظیر آن در سلامت کلیه

 

حسینی با بیان اینکه روزه داران باید آب کافی در فواصل افطار تا سحر بنوشند، تا از ایجاد عوارض احتمالی بر کلیه ها پیشگیری شود، اظهار داشت:بهترین شاخص ارزیابی مصرف مایعات رنگ ادرار است که باید به رنگ روشن باشد.

وی اضافه کرد:به هنگام روزه داری برای حفظ سلامت کلیه ها مصرف مایعات باید به اندازه ای باشد که به سلامت کلیه ها خدشه وارد نکند.

متخصص ارولوژی خاطر نشان کرد:وجود خون در ادرار با علائم دیگر به طور معمول نشانه یک بیماری سیستم ادراری است که تشخیص آن با انجام آزمایشات به دستور پزشک قطعی می شود.

مراقبت از سلامت کلیه ها در ماه رمضان

523
این مطلب مفید بود ؟230
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ف
وبگردی