جنین در هفته 41 بارداری
در هفته 41 بارداری کودک به سمت کانال تولد پایین می آید و باعث ایجاد درد در ناحیه لگن میشود که بهتر است برای تسکین درد از شکم بند استفاده نمایید.

وضعیت جنین و مادر در هفته 41 بارداری

این هفته، کودک شما به دنیا می آید !؟ در هفته 41 بارداری انتظار چه چیزی را داشته باشیم ؟ برای رسیدن به پاسخ سوالتان این بخش از بارداری هفته به هفته نمناک را با دقت کامل تری بخوانید.

 هفته چهل و یکم بارداری

مراقبتهای هفته 41 بارداری 

تغییرات و رشد جنین در هفته 41 بارداری

کودکم چه قدر در هفته 41 رشد کرده است؟

کودک شما اکنون نه پوند وزن و بین 19 و 22 اینچ درازا دارد. اگرچه او عاشق زندگی در رحم است ، اما نمی تواند در آنجا بماند ؛ نگران نباشید، شما به زودی مادر خواهید شد. همچنین در نظر داشته باشید که بسیاری از نوزادان در زمان تعیین شده متولد نمیشوند:فقط یک محاسبه اشتباه با پیش بینی تاریخ رسمی وجود دارد.

کودکم در هفته 41 چه کار انجام میدهد؟

نوزادان، به ندرت در تاریخ معین شده متولد می شوند، شاید دو هفته طول بکشد. دو هفته قبل از اینکه نوزاد متولد شود، او شروع به از بین بردن ماده ورنیکس که ماده ای سفید، چرب و محافظت پوست است، میکند.

نوزادان عقب افتاده ،سایز بزرگتری نسبت به دیگر نوزادان دارند، زیرا رشد طولانی مدت داشته اند و استخوان های جمجمه آنها شکل گرفته است.به دلایل ایمنی، ماما یا پزشک نصبت به تاخیر در زایمان با شما صحبت خواهند کرد و معمولا تا دو هفته می توان تولد را به تاخیر انداخت، اما زمان طولانی تر برای کودک و مادر خطرناک است. این نیز یک زمان استرس زا برای کودک شما است. تحقیقات نشان می دهد که کودک شما در واقع هورمون ها را به جفت می فرستد، تا کار را شروع کند. در طول زایمان، کودک شما هورمون های استرس بیشتری را نسبت به هر زمان دیگری از زندگی خود تولید می کند، اما نگران نباشید:این هورمون ها به ناتوانی های بقا کمک می کند. هنگامی که او متولد شد،او مهم ترین نفس زندگی را می کشد و کیسه های هوایی و ریه خود را برای زندگی جدید آماده می کند.

 هفته 41 بارداری

 وضعیت جنین در هفته 41 حاملگی 

بدن من در هفته 41 چه کاری انجام می دهد؟

هنگامی که به 41 هفته برسید، ماما شما ازمایش می کند، که ممکن است شامل اسکن اولتراسوند باشد، تا اطمینان حاصل شود که کودک شما به درستی رشد می کند.کودک هر چند روزه، برای بررسی ضربان قلب و حرکات طبیعی ، تحت نظارت قرار می گیرد.

ماما ممکن است به شما، انجام یک غربالگری غشا پیشنهاد دهد، زیرا ممکن است شانس تولد را ظرف 48 ساعت افزایش دهد.این، زمانی است که انگشت خود را در اطراف گردن رحم قرار می دهد، تا غشای کیسه آمنیوتیک را که نوزاد شما در آن است را جدا کند و این، هورمون ها (پروستاگلاندین ها) را آزاد می کند که می تواند ظرف 48 ساعت باعث تولد شود.

گاهی اوقات ماما نمیتواند به کیسه آمنیوتیک برسد و به جای آن دهانه رحم را ماساژ میدهد ؛ جابجایی غشا می تواند کمی ناراحت کننده باشد. در حالی که ماما شما در حال انجام عمل جراحی است، سعی کنید با انجام برخی تمرینات تنفسی عمیق استراحت کنید. این روش نباید بیش از حد طول بکشد. در عین حال، چشم هایتان را برای هر گونه ترشح از مهبل (واژن) باز کنید، یا اگر متوجه کاهش شدید حرکات کودک خود شدید به پزشک مراجعه کنید.

رشد جنین در هفته 41 بارداری

 وضعیت مادر در هفته 41 بارداری 

علائم رایج در هفته 41 بارداری:

انقباضات رحم:شما احتمالا آنها را به زودی تجربه خواهید کرد. کیسه آب شما ممکن است پاره شود. ممکن است ترشح خونین یا پلاگین داشته باشید، و پس از آن احساس انقباضاتی خواهید کرد که ممکن است برای بعضی از زنان سریع و ناگهانی باشد و برای دیگران آرام و پایدار باشد. علائم آن از زن به زن متفاوت است:بسیاری از مادران انتظار می رود نشانه هایی از جمله گرفتگی عضلات، کمر درد و یا درد در جلوی بدن را احساس کنند. اگر مطمئن نیستید که دچار انقباضات شده اید، با پزشک یا ماما تماس بگیرید و توضیح دهید که چه اتفاقی می افتد و آنها می توانند به شما بگویند که آیا انقباضات واقعی اند یا Braxton Hicks هستند.

اسهال:اگرچه ممکن است ناخوشایند باشد، شروع اسهال ممکن است نشانه ای مثبت باشد، زیرا اغلب به این معنی است که تولد نوزاد نزدیک است.

درد لگن:اگر درد در ناحیه لگن را تجربه می کنید، این احتمالا به این خاطر است که کودک شما به سمت کانال تولد پایین می آید و فشار بر روی استخوان ها، ماهیچه ها و مفاصل در لگن و پشت شما بیشتر می شود. سعی کنید از شکم بند برای راحتی و تسکین استفاده کنید یا یک حمام گرم بگیرید ؛ شما همچنین می توانید ماساژ قبل از زایمان را امتحان کنید.

وضعیت مادر در هفته 41 بارداری

نشانه های زایمان در هفته 41 بارداری

هفته 41 بارداری ، همه چیز درباره هفته 41 بارداری

4.261
این مطلب مفید بود ؟5110
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ک
وبگردی