مربای گل نسترن
طرز تهیه “مربای گل نسترن” بسیار ساده است و به راحتی می توانید این مربای خوشمزه و مقوی که فواید زیادی برای سلامتی بدن دارد را در منزل تهیه کنید.

طرز تهیه مربای گل نسترن خانگی:

از میوه ها و گلهای مختلف انواع مرباها تهیه می گردد که هر کدام از آنها دارای طعم متفاوت و خاصی می باشند.در این بین گل نسترن هم یکی از گلهای خوش عطر و بوست که خواص بیشماری برای بدن دارد که در انتهای این دستور تهیه به مقداری از این خواص ذکر شده است.برای آموزش تهیه مربای گل نسترن با آشپزخانه نمناک همراه باشید.

مربای گل نسترن

مواد لازم مربای گل نسترن:

  • میوه گل نسترن :1000 گرم
  • شکر :500 گرم
  • آبلیمو :1 قاشق غذاخوری
  • گلاب :1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه مربای گل نسترن:

مرحله اول

برای درست کردن مربا گل نسترن ابتدا میوه های گل نسترن را به خوبی شسته و درون ظرف پر از آب ریخته و مواد اضافی و آشغال هایی که روی ظرف قرار می گیرد را خارج کرده و سپس آب آن را عوض کنید و روی شعله قرار دهید.(مقداری آب را اضافه کنید که تمام میوه های نسترن را پوشش دهد)

مرحله دوم

سپس منتظر شوید تا نسترن ها به خوبی بپزد و در این میان کف هایی که روی قابلمه تشکیل می شود را خارج کنید و وقتی احساس کردید میوه ها پخته و خیلی نرم شدن شعله را خاموش کنید و اجازه دهید سرد شود و سپس آن را از صافی عبور دهید تا دانه های میوه نسترن را خارج شود.

مرحله سوم

آبی که از پختن نسترن ها به وجود آمده را درون توبره یا کیسه های پارچه ای ریخته یعنی به نحوی آن را تسویه کرده و مواد اضافی آن را گرفته و فقط آب خالص را جدا کرده و کنار می گذاریم.

مرحله چهارم

آب بدست آمده را با شکر موجود درون قابلمه ای بریزید و روی شعله قرار دهید تا قوام پیدا کند و سپس نسترن ها را اضافه کرده و بعد از 5 دقیقه گلاب را اضافه کرده و در مراحل آخر پخت آبلیمو را اضافه کنید.

بعد از چند قُل که زدن شعله را خاموش کنید و اجازه دهید مربا سرد شود و سپس آن را درون ظرف شیشه ای مناسبی ریخته و در جای خنک نگهداری کنید.

 برخی خواص گل نسترن:

  1. گل نسترن برای جلوگیری از سرطان مفید است.
  2. گل نسترن برای کاهش کلسترول مفید است.
  3. گل نسترن برای کمک به درمان دیابت مفید است.
  4. گل نسترن برای سیستم گوارش مفید است.
  5. دم نوش گل نسترن برای بهبود گردش خون مفید است.

نکات تکمیلی در مورد مربای گل نسترن

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 30دقیقه میباشد .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 10 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه مربای گل نسترن خانگی خوشمزه و مقوی + خواص آن

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
برچسب : مربا
وبگردی