مارگزیدگی
چند داستان ترسناک اما جالب از مارگزیدگی افراد سرشناس و عادی را می خوانید که هر کدام به نوعی از گزیدگی مار اما در شرایط خاص و باورنکردنی جان خود را از دست داده اند .

داستانهای ترسناک از مارگزیدگی

گزارشی که در این مطلب می خوانید مرگ افرادی را روایت می کند که هر کدام به نوعی با مارگزیدگی جان خود را از دست داده اند این افراد شاید حتی فکرش را هم نمیکردند که مرگشان اینگونه رقم بخورد.چند مورد از داستانهای ترسناک اما جالب مرگ افراد را که با مارگزیدگی به کام مرگ فرو رفته اند را مشاهده می کنید.


خودکشی با مار کبرا

چنین به نظر رسید که گرانت تامسونِ 18 ساله با میل خودش اجازه داده که مار کبرا چندین بار به او حمله کند. در بررسی های بعدی نیز مشخص شد که او در مقابل این مار هیچ دفاعی نکرده و فراری را نیز صورت نداده است. فرآیند مرگ گرانت به دلیل فلج شدن تدریجی بدن و مشکلات تنفسیِ ناشی از زهر مار، حدود سی دقیقه طول کشید.

در نتیجه کالبد شکافی جای چندین مارگزیدگی بر روی بازوی گرانت مشاهده شد. در گزارش پزشک معالجه کننده نیز آمده که «مارگزیدگی ها به نظر عمدی می رسد.» در این گزارش همچنین آمده که گرانت پیشتر عقاید مربوط به خودکشی داشته است.

مارگزیدگی

گفتنی است گرانت در یک مغازه نگهداری حیوانات خانگی کار می کرده که متعلق به خانواده اش بوده است. اطرافیان گفتند که او عاشق خزندگان بوده و خودش در جعبه ی حامل مار کبرا را باز کرده بوده است. این مار پس از گزیدن گرانت سمت جاده رفته که آنجا هم زیر چرخ یک اتومبیل رفته است.

ملکه مصری که احتمالا از نیش نمرد

محققان برای مدت طولانی فکر می کردند که کلئوپاترا بر اثر مارگزیدگی جانش را از دست داده است، اما پژوهش های جدید نشان داده که مارهای بزرگ چون کبرا و افعی نمی توانستند به دلیل جثه بزرگ وارد کاخ شوند.

در داستان های کهن چنین آمده که یک مار در سبد انجیر پنهان شده و داخل کاخ برده شده بود. سپس ملکه مصری با استفاده از آن مار در 12 اوت سال 30 پیش از میلاد خودکشی کرد و دو پیشخدمتش نیز جانشان را از دست دادند.

پژوهش های جدید اما نشان داده که مار سمی نمی توانند به اندازه ای کوچک باشند که در داخل سبد جای گیرند. علاوه بر این مسئله، تنها 10 درصد مارگزیدگی ها موجب مرگ شخص می شوند، چرا که اکثر گازها بدون استخراج سم انجام می شوند. همچنان علت دقیق مرگ کلئوپاترا مشخص نیست.

مارگزیدگی

کودک یک ساله که مار افعی را کشت

کودک یک ساله برزیلی در برابر مار افعی پیروز شد. جین فرِیرا در نوامبر 2015 میلادی، برای مدتی کوتاه از فرزند بازیگوشش، لورِنزو، غافل شده بود. زمانی که او به فرزندش سر زد، متوجه شد که لورنزو یک مار را در دهانش گرفته و دست و صورتش خونی است. جین می گوید که لورنزو مانند اسباب بازی هایش با آن مار رفتار می کرد و پدرش باید به زور آن مار را از دهان لورنزو بیرون می کشید. پزشک ها بلافاصله او را معاینه کرده و هیچ جای مارگزیدگی را در بدن کودک مشاهده نکردند.

پزشکی که مرگش را ثبت کرد

در سال 1957 میلادی، کار اشمیت، متخصص خزنده شناسیِ موزه تاریخ ملی شیکاگو، پذیرفت که یکی از مارهای جدید باغ وحش لینکلن پارک را ببیند. او در بررسی های اولیه متوجه شد که این مار بسیار سمی است و تصمیم گرفت بیشتر آن را بررسی کند.

مار سمی اما انگشت شست چپ او را گاز گرفت و سم را وارد بدن او کرد. این پزشک به جای اینکه سم را خارج و کارهای درمانی را انجام دهد، تصمیم گرفت تا مراحل اثرگذاری آن را یادداشت کند:

ساعت 4:30 تا 5:30 عصر – حالت تهوع شدید، بدون استفراغ.

ساعت 5:30 تا 6:30 عصر – احساس سرمای شدید در بدن و تب و لرز ناشی از آن (دمای 38 درجه). خونریزی غشا مخاطی در دهان از ساعت 5:30 شروع شد، ظاهرا خونریزی بیشتر از لثه ها انجام می شود.

ساعت 8:30 عصر – دو تکه نان شیری خوردم.

ساعت 9 شب تا 12:20 بامداد – خوب خوابیدم. ساعت 12:20 دستشویی رفتم. ادرار خونی بود. ساعت 4:30 صبح، حالت تهوع و استفراغ شدیدی به من دست داد. محتوای داخل معده ام (شام هضم نشده) از معده خارج شد. حالم بسیار بهتر شد و تا ساعت 6:30 صبح خوابم نبرد.

او بیدار شد و صبحانه اش را خورد و سپس ادامه داد.

26 سپتامبر؛ ساعت 6:30 صبح؛ دمای بدن 98.2 درجه – کمی غلات، تخم مرغ آب پز، سس سیب و قهوه برای صبحانه خوردم. هر سه ساعت به جای ادرار حدود یک اونس (29.5 میلی لیتر) یا بیشتر خون از مجرای ادراری ام خارج می شد. از دهان و بینی ام هم خون خارج می شد، اما نه زیاد.

این آخرین جمله ی او بود. اشمیت ساعت ویروس 1:30 دقیقه استفراغ کرد و همسرش را صدا زد. چند دقیقه بعد کمک رسید، اما او به شدت عرق کرده بود و قادر به صحبت کردن نبود. پیش از ساعت سه عصر، مرگ او به دلیل «مشکلات تنفسی» تایید شده بود.

برخی «کنجکاوی بیش از حد» را علت مرگ اشمیت می دانند. برخی دیگر نیز می گویند که از آنجایی که اشمیت یک متخصص خزندگان بوده، به خوبی می دانسته که پادزهر مار بومسلانگ فقط در قاره آفریقا یافت می شود.

مارگزیدگی از ماری که در شراب خوابانده شده بود

زن چینی در سال 2013 در شهر هاربینِ چین توسط یک مار افعی که به مدت سه ماه در شراب خوابانده شده بود، گزیده شد. خانم لیو مبتلا به روماتیسم بوده و همسرش بر اساس طب سنتی چین، یک مار افعی زنده برای او تهیه کرد و در شراب خواباند. زمانی که خانم لیو در آن ظرف را باز کرد، فکر می کرد که مار مرده است، اما در کمال تعجب، مار او را نیش زد.

خانم لیو به سرعت در بیمارستان تحت درمان قرار گرفت. پزشکان می گویند که مارها می توانند برای ماه ها یا حتی سال ها در مایعات زنده بمانند.

مارگزیدگی

مردی که به خاطر اعتقادش به پزشک مراجعه نکرد

دیوید براک، 60 ساله، در ژوئیه سال 2015 در کلیسا توسط یک مار گزیده شد. او به دلیل اعتقاداتش از انجام درمان پزشکی امتناع ورزید و جان خود را از دست داد. در انجیل مرقس آمده است:«(مومنین) مارها را با دستانشان برمی دارند. زمانی که آن ها سم کشنده را می نوشند، هیچ آسیبی نخواهند دید. آن ها دستانشان را بر روی بیماران گذاشته و آن ها درمان می شوند.»

مارگزیدگی

افرادی که زهر می نوشند

در شماره سال 2011 ژورنال سابستنس ابیوز، مارگزیدگی به عنوان نوع جدید اعتیاد معرفی شده است. چنین به نظر می رسد که مارگزیدگی به عنوان روش جدید نشئه کردن استفاده می شود. گروهی از پژوهشگران راچی در هند نیز اخیرا دست یافته اند که دو مرد هندی از مارگزیدگی به عنوان اعتیاد استفاده می کنند. گفته شده که نیش برخی از مارها بر روی بافت های عصبی تاثیر گذاشته و حس مورد علاقه های معتادان را ایجاد می کند.

مارگزیدگی

مرگ وحشتناک اما جالب افراد با مارگزیدگی + تصاویر

4.133
این مطلب مفید بود ؟276
برگرفته از برترینها - / ل
برچسب : سرگرمی
وبگردی