مرگ زودرس
مرگ زودرس دلایل بسیاری دارد که یکی از دلایل بزرگ و مهم آن در دست خود انسان است. نشانه هایی همچون سفید شدن و ریزش مو و نشانه های دیگر از عوارض رفتاری اشتباه برای مرگ زودرس است.

مرگ زودرس گریبان این افراد را میگیرد!

مطالعات دریافته اند که سیگار کشیدن اجازه نمی دهد زیاد عمر کنید! محققان گزارش دادند که حتی سیگار کشیدن بسیار سبک، به اندازه یک نخ در روز می تواند خطر مرگ زودرس افراد را افزایش دهد. این تیم در موسسه ملی سرطان یافته اند که نگران کننده است چون افراد زیادی می گویند که آن ها فقط روزی یک نخ سیگار می کشند، تا کمتر به سلامتیشان آسیب برسد.

نتایج این مطالعه هشدارهای سلامتی را دریافت کرد که هیچ سطح ایمنی در مورد دود تنباکو وجود ندارد و همانگونه که در بخش سلامت نمناک می خوانید در کنار هم, این یافته ها نشان می دهد که سیگار کشیدن حتی با تعداد کم در روز، اثرات منفی بر سلامتی دارد و شواهد بیشتری وجود دارد که ضررهای سیگار کشیدن با هر تعداد نخ، هرچند کم هم که باشد، وارد بدن فرد می شود و تعدادش زیاد مهم نیست."

محققان دریافتند حتی آن هایی که می گفتند کم سیگار می کشند, بطور متوسط کم تر از یک سیگار در روز, خطر مرگ زودرس در سنین بالا در این افراد 64 درصد بیش از افراد غیر سیگاری است.

افرادی که در روز نصف بسته سیگار می کشیدند, خطر مرگ زودرس در این افراد 87 درصد بیش از افراد غیر سیگاری است. این تیم به بررسی 300،000 نفر که عادت های سیگار کشیدن را برای هر دهه زندگیشان داشتند، به عنوان بخشی از برنامه مشترک AARP بین المللی مؤسسات ملی، پرداخت.

دلیل مرگ زودرس

افرادی که مرگ زودرس گریبان آن ها را می گیرد

به طور متوسط، زمانی که محققان به بررسی آنها پرداختند، 71 ساله بودند.میزان مصرف سیگار در امریکا کاهش یافته است و در حال حاضر تنها حدود 15 درصد از افراد بزرگ سال و 11 درصد از دبیرستانی ها سیگار می کشند اما در تیم اتو - چوی مشخص شد که درصد مصرف کنندگان معمولی تنباکو که می گویند در روز کم تر از 10 نخ سیگار می کشند, از 16 درصد در سال 2005 به 27 درصد در سال 2014 افزایش یافته اند و حدود 32 درصد از سیگاری ها می گویند که هر روز سیگار نمیکشند.

محققان نوشتند:" استعمال دخانیات با شدت پایین به طور سنتی یک عمل کاهش مصرف سیگار در میان افرادی است که سعی در ترک آن دارند. "با این حال مطالعات نشان می دهد که بسیاری از سیگاری ها در طول عمر خود این الگوهای مصرف سیگار را حفظ می کنند ؛ چنین الگوی مصرف دخانیات از نظر تاریخی در میان اقلیت های قومی و نژادی شایع است که با این حال میزان بالایی از مرگ و میر ناشی از استعمال دخانیات دارند. " آن ها نوشتند:" سیگاری ها کم تر به اندازه کافی عمر نکرده اند تا به مطالعه ما با غیر سیگاری ها وارد شوند, به طوری که خطرات نسبی برای سیگار کشیدن ممکن است ناچیز گرفته شود. "

مرگ زودرس افراد سیگاری

مرگ زودرس گریبان کدام افراد را می گیرد؟

ولی چرا سیگاری ها دچار مرگ زودرس می شوند؟

سیگار حاوی نیکوتین است و این ماده باعث باریک شدن رگ های خونی شده و از جریان مناسب خون در مویرگ ها جلوگیری می کند. زمانی که مویرگ هایی که مسئول تغذیه پوست هستند، نتوانند وظیفه خود را درست انجام دهند چین و چروک ها و علایم بیشتر و عمیق تر پیری زودرس در سطح پوست به وجود می آید. لب های سیگاری ها، انگشتانی که سیگار را نگه می دارد، ناخن ها و لثه ها همه از این تنگی عروق و زیان های سیگار دچار آسیب و تاثیر می شوند.

سیگار و قلیان که از اکسیژن رسانی به سلول های بدن جلوگیری می کند که به این دلیل علاوه بر مشکلات پوستی و ظاهری فرد مصرف کننده کاهش روند بهبود و ترمیم زخم ها را شاهد هستیم که خود خطرناک است. در واقع سیگار، جریان خون و اکسیژن دریافتی پوست را کاهش داده و روند بهبود و التیام التهاب ها و زخم های پوستی را دچار مشکل می سازد به همین علت بدن افراد سیگاری برای بهبود جراحات و زخم های ایجاد شده نسبت به سایرین، به طور معمول به زمان بیشتری نیاز دارد.

 

مرگ زودرس گریبان این افراد را میگیرد!

3.8105
این مطلب مفید بود ؟8025
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : nbcnews / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
وبگردی