سوابق بیمه تامین اجتماعی
برای استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی، شما نیاز به ثبت نام و ایجاد حساب دارید و سپس با استفاده از روش های مختلف می توانید سوابق بیمه خود را استعلام کنید.

استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی یکی از قدیمی ترین سازمان های موجود در کشور است که برای اولین بار در سال 1329 تاسیس و بنیان گذاری شد که این روزها تعداد زیادی شرکت در زمینه های مختلفی، زیر نظر این سازمان هستند. از این رو برای مشاهده و استعلام سوابق بیمه، سختی کار، بیمه بیکاری و... می توانید به راحتی در سایت تامین اجتماعی ثبت نام کنید و از مزایای آن بهرمند شوید. با این وجود اگر شما قصد استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی دارید، در ادامه این گزارش از نمناک، تمام مراحل و روش های مختلفی که باید در طی این فرآیند سپری کنید را معرفی خواهیم کرد. همراه ما باشید.

فهرست عناوین {گزینه موردنظر را انتخاب کنید}

1. ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی
2. بازیابی رمز سوابق بیمه
3. استعلام سوابق بیمه؛

آموزش ثبت نام در سایت سوابق بیمه

اگر شما قصد مشاهده سوابق بیمه خود را دارید، لازم به ذکر است که اولین قدم، ساخت حساب کاربری در سایت تامین اجتماعی است که اگر شما ثبت نام نکرده اید، می بایست طبق مراحل زیر پیش بروید؛

1. در قدم اول باید وارد بخش ثبت نام سامانه اینترنتی سازمان تامین اجتماعی شوید.

2. پس از وارد شدن به لینک بالا، کمی به سمت پایین اسکرول کنید. همانگونه که مشاهده می کنید برای ساخت حساب کاربری تامین اجتماعی باید از 6 مرحله بگذرید که در ابتدا باید کدملی و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. سپس با انتخاب گزینه مرحله بعد، وارد مرحله بعدی شوید.

 سامانه تامین اجتماعی

3. در این مرحله باید اطلاعات هویتی خود شامل نام، نام خانوادگی، جنسیت، شماره شناسنامه و تاریخ تولد خود را وارد کنید.

اطلاعات شخصی

4. در این قسمت شما می بایست آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

وارد کردن ایمیل

5. برای افزایش امنیت حساب کاربری، در مرحله چهارم باید 3 پرسش را انتخاب کنید و در مقابل هر یک از آنها، پاسخ پرسش را تایپ کنید. توجه داشته باشید که باید پاسخ های دقیقی وارد کنید که در صورت فراموش کردن رمز عبور، پاسخ 3 پرسش را وارد کنید.

پرسش امنیتی

6. در مرحله پنجم، باید رمز عبوری را برای حساب خودتان تعیین نمایید. اما رمز عبور ساده ای را نمی توانید برای حساب کاربری خود درج کنید. رمز عبوری که می خواهید وارد کنید، باید چند نکته در آن رعایت شود. رمز شما باید حداقل 8 کارکتر شامل یک حرف بزرگ و یک حرف کوچک لاتین، یک عدد و... باشد که با استفاده از کارکترهایی مانند @، #، %، &، * و... می توانید حساب کاربری خود را تقویت کنید.

گذرواژه تامین اجتماعی

7. با انتخاب مرحله بعدی، اطلاعات حساب کاربری شما در سامانه تامین اجتماعی ثبت خواهد شد و باید تایید نهایی را بفشارید. اینک درخواست ابتدایی شما برای حساب کاربری تامین اجتماعی فعال شده است. اما حداکثر تا 2 روز بعد از ثبت نام، باید به همراه کارت ملی و شناسنامه به نزدیک ترین شعب تامین اجتماعی بصورت حضوری مراجعه کنید و درخواست فعال سازی نهایی حساب کاربری خود نمایید.

بازیابی رمز سوابق بیمه

گاها ممکن است به دلیل پیچیدگی و همچنین شاریط تعیین رمز برای حساب کاربری تامین اجتماعی، آنرا به هر دلیلی فراموش کنیم و با وارد کردن رمز حدودی، نمیتوانیم وارد حساب خود شویم. خوشبختانه قابلیت بازیابی گذرواژه تامین اجتماعی فعال می باشد و شما با استفاده از آن می توانید اقدام به بازگردانی رمز عبور و تعیین رمز جدید نمایید که طبق مراحل ذیل می باشد؛

1. ابتدا باید وارد بخش بازیابی رمز در سامانه رسمی سازمان تامین اجتماعی شوید. همانگونه که مشاهده می کنید، برای بازیابی رمز عبور سامانه سوابق تامین اجتماعی باید از 3 مرحله عبور کنید.

2. در این بخش باید کدملی و همچنین روش بازیابی رمز را که شامل دو روش پیامکی و سوالاتی امنیتی است، را انتخاب کنید.

رمز سابقه بیمه

3. در این آموزش، ما از روش احراز هویت پیامکی استفاده کرده ایم. از این رو پیغامی در قالب یک کد 6 رقمی را دریافت خواهید کرد و برای تغییر رمز عبور باید کد دریافتی را در این بخش وارد کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

احراز هویت تامین اجتماعی

4. هم اکنون می بایست رمز عبور جدید خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که رمز عبور شما باید شامل یک سری نکات باشد که عبارتند از؛

  • حداقل یک حرف بزرگ و کوچک لاتین
  • حداقل 8 کارکتر
  • حداقل یک عدد

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

برای دریافت و استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی ما تصمیم داریم تا 3 روش را به شما عزیزان و همراهان معرفی کنیم تا با هر دستگاهی که مدنظر دارید، اقدام به دریافت سوابق بیمه خود کنید. از این رو در ادامه روش های کاربردی دریافت سوابق بیمه را که بسیار ساده هستند را معرفی کرده ایم. توجه داشته باشید در صورت شما می توانید اقدام به استعلام سوابق بیمه خود با استفاده از روش های ذیل نمایید که حتما و حتما حساب کاربری خود را در شعب تامین اجتماعی فعال کرده باشید و در غیر اینصورت پس از ثبت نام الکترونیک، به دفاتر تامین اجتماعی جهت فعالسازی حساب کاربری خود مراجعه نمایید.

استعلام از طریق کامپیوتر

1. در قدم اول باید وارد بخش ورود سامانه تامین اجتماعی شوید.

2. در این مرحله باید کد ملی و گذرواژه ای که برای حساب کاربری خود انتخاب کرده بودید را وارد نمایید.

حساب تامین اجتماعی

3. اینک شما وارد حساب کاربری خود شده اید و می توانید به سابقه خود دسترسی پیدا کنید. از این رو از قسمت بالا گزینه بیمه شدگان، سپس خدمات سابقه و در نهایت گزینه سوابق تلفیقی را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که در چند نوع می توانید سوابق خود را دریافت کنید و هدف ما از انتخاب سوابق تلفیقی، صرفا دریافت سوابق کلی می باشد.

استعلام سابقه بیمه

4. اینک می توانید سوابق بیمه خود را در طول سال های اخیر مشاهده کنید.

پی دی اف سوابق بیمه

لازم به ذکر است که اگر شما مایل به دانلود فایل PDF سوابق بیمه خود هستید، می توانید گزینه سبز رنگ دانلود فایل سابقه را انتخاب کنید تا فایل شما در کمتر از چند ثانیه دانلود شود.

استعلام از طریق موبایل

اما اگر شما صرفا به گوشی دسترسی دارید و نمی توانید از کامپیوتر خود استفاده کنید، در ادامه قصد داریم شما را با نحوه استعلام سوابق بیمه از طریق گوشی هوشمند آشنا سازیم که طبق مراحل ذیل می باشد؛

1. ابتدا وارد سامانه تامین اجتماعی شوید.

2. در این بخش شما باید مشخصات حساب کاربری شامل کدملی و رمز عبور خود را وارد کنید تا وارد حساب کاربری خود شوید.

سامانه اینترنتی تامین اجتماعی

3. از گزینه تنظیمات در سمت راست بالای صفحه، ابتدا گزینه منو و سپس بیمه شدگان را انتخاب کنید.

سوابق بیمه

4. سپس گزینه خدمات سابقه را انتخاب کنید.

خدمات سابقه بیمه

5. در میان انواع سوابقی که وجود دارند، ما می خواهید کلیه سوابق خود را مشاهده کنیم و به همین دلیل گزینه سوابق تلفیقی را انتخاب کردیم.

سوابق تلفیقی بیمه

6. همان گونه که مشاهده می کنید، سوابق کلی خود در این بخش نمایش داده شده است و همچنین با انتخاب دانلود فایل سابقه، می توانید فایل سوابق خود را دانلود کنید.

دانلود سابقه بیمه

استعلام از طریق کد USSD

اما آخرین روشی که تصمیم به آموزش آن برای استعلام سوابق بیمه داریم، استفاده از کد USSD می باشد که این روش نسبتا آسان می باشد و نیازی به اینترنت ندارد و بصورت افلاین می توانید از آن استفاده کنید. از این رو باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1. وارد بخش تماس گیری گوشی شوید و سپس ستاره 4 مربع را وارد کرده و سپس تماس بگیرید.

کد ussd سابقه بیمه

2. در این مرحله باید گزینه 3 یا همان تامین اجتماعی را انتخاب کنید.

استعلام سوابق بیمه

3. گزینه استعلام یا همان 2 را انتخاب کنید.

سوابق بیمه استعلام

4. برای دریافت سوابق، گزینه آخرین سابقه یا همان 1 را انتخاب کنید.

آخرین سابقه بیمه

5. در این مرحله باید کدملی خود را وارد کنید تا آخرین سابقه خود را دریافت کنید.

وارد کردن کدملی

هم اکنون در کسری از زمان، می توانید آخرین سابقه خود را مشاهده کنید.

آموزش جامع استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی

3.4777
این مطلب مفید بود ؟524253
منبع : بخش خبری نمناک/ف.ن
وبگردی